besikte.com loading
Yükleniyor...
Arama Kriterleriniz


Burun Tıkanıklığı, Horlama

Burundan nefes almak neden önemli?

Burundan nefes almak sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz için oldukça önemli bir konudur. Nefes alma oranımız burundur. Ağızdan da nefes alınabilir ancak bazı sağlık sorunlarına sebep olabilir. Burundan nefes aldığımızda alınan hava ısıtılıp nemlendirir. Filtrelenerek temizlenir. Burnun içindeki tüycükler, burun mukozası ve burun etleri dışarıdan alınan havanın içindeki vücüda zararlı maddeleri akciğerlere ulaştırmadan filtrelenerek temizler. Akciğerlere ulaşan hava daha sağlıklı olur. Burun aynı zamanda koku alma fonksiyonlarını aktifleştirir. Orta kulağın havalandırılmasında etkin rol oynar. Burun tıkandığı da akciğerlere doğrudan hava gider ve bazı sağlık sorunlarının oluşmasına sebep olur.


Burun tıkanıklığı neden olur?

Burun tıkanıklığının birden fazla nedeni olabilir. En yaygın görülen sebepler gribal enfeksiyonlar, alerji problemleri, burun etlerinin şişmesi, geniz eti, kemik eğriliği ve mevsimsel geçişlerde yaşanılan alerji problemleri burnun tıkanmasına ve rahat nefes alınamamasına sebep olur. Bebek ve çocuklarda da çeşitli sebeplerle burun tıkanıklığı sıkça görülür. Hamileliğe bağlı burun tıkanıklıkları da hamilelik sürecince görülebilir.

Burun tıkanıklığı olan kişilerde zamanla sağlık sorunları ortaya çıkar. Boğaz enfeksiyonları, ağız kuruluğu, akciğer kalp problemleri, yüz ve baş ağrısı, yüzde şekil bozukluğu, horlama ve uyku bozuklukları kişilerin yaşam kalitelerini düşürür.

En çok karşılaşılan problemlerden bir tanesi de geceleri horlamadır. Horlama problemi sigara içme, yorgunluk, kötü beslenme, şişmanlık, aşırı alkol kullanma, burun tıkanıklıkları ve bademcik iltihaplanmalarından kaynaklı olabilir. Horlama problemi olan kişiler rahat uyku uyuyamazlar, yorgun uyanırlar, ağız kuruluğu, halsizlik ve isteksizlik problemleri yaşarlar.

Burun tıkanıklıkları ve horlama problemleri hem sizi hem çevrenizdeki insanları rahatsız eder. Bu sorunun mutlaka çözülmesi gerekir. Bu sorunların nedenini bilip ona göre müdahale etmek gerekir. Ameliyat gerektirmeyen durumlarda ilaç tedavileri veya doğal yöntemlerle burun tıkanıklığı ve horlama problemleri azaltılabilir.

Rahat nefes rahat uyku

Geceleri burun tıkanıklığı nefes almanızı zorlaştırır ve uykunuzun sık sık bölünmesine sebep olur. İlaç içermeyen formülü ile otrinaturadan breathe right burun bantları hızlı ve etkili bir çözüm sunar. Breathe right burun bantları;

Burun kanallarınızı açar ve kaldırır.
Horlamayı azaltır, soğuk algınlığı ve alerjik ere bağlı burun tıkanıklığı ı hafifletir.
Burnunuzu %38 E kadar daha fazla açar.
Daha rahat nefes almada %50 daha güçlüdür.
Hassas ciltler için ayrı tasarım yapılmıştır.
Çocuklar için üretilen özel ürünleri vardır.
Bir çocuğun burun tıkanıklığı bütün bir aileyi gece boyu uyanık tutabilir. Bu zor geceler huzursuz sabahları yanında getirir. OtriNatura’dan Breathe Right Çocuk ile, çocuğunuzun burun tıkanıklığını rahatlatabilirsiniz. OtriNatura’dan Breathe Right Çocuk ilaç içermez, böylece dozajı veya yan etkileri hakkında endişelenmeniz gerekmez. Çocuğunuzun hassas cildi için özel olarak dizayn edilmiştir, bu da her gece kullanım için “güven” demektir. Otrinatura’dan Breathe Right burun bantları kolayca yapıştırılıp çıkarılır. 5-11 yaş arası çocukların burunları için tasarlanmıştır. Ürün içerisinde iki farklı renkte bantlar mevcuttur.

OtriNatura okaliotüs doz ayarlı burun spreyi burun tıkanıklığına doğal çözüm sunar. Soğuk algınlığı ve rinosinüzite bağlı burun tıkanıklığının giderilmesine ve bakterilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Esansiyel okaliotüs yağı ve yabani nane içeren doğal hipertonik deniz suyudur.

Burun tıkanıklığının bir nedenide burnun içindeki mukoza sıvısının kuruyarak burun deliklerini kapamasıdır. Çocuklar burunlarını temizlemek konusunda sıkıntı yaşarlar. Burunları tıkalı olduğunda rahat uyuyamayarak huzursuzlanırlar. Deniz suyu içeren spreyler burna uygulanarak mukozanın yumuşatarak dışarı atılmasına yardımcı olur. Tamamen doğal olan bu yöntemle çocuklarınız daha rahat nefes almaya başlarlar.

Sinüs clean setler özellikle alerji problemlerinden kaynaklı burun tıkanıklarının açılmasında ve burnun temizlenmesinde etkili doğal bir yöntemdir. Doğal burun spreyleri de kullanabileceğiniz yöntemler arasındadır.

Yaşam kalitenizi düşüren burun tıkanıklığı ve horlama problemlerinizi azaltacak ürünleri sitemizden temin edebilirsiniz. 

Devamını Oku