besikte.com loading
Yükleniyor...
Arama Kriterleriniz


Test Ölçüm Çubukları

Hamilelik çoğu zaman evli çiftlerin hayalini kurduğu ve gerçekleşmesini umut ettiği bir olgudur. Bazende plansız bir şekilde sürpriz hamileliklerde yaşanabilir. İster planlı ister plansız olsun kadınlar regl dönemleri geciktiğinde hamile olduklarından şüphe ederler. Hamilelik testi bir kadının gebe olup olmadığını belirleyen ölçüm cihazlardır.

Kadınların gebelik testleri ile ilgili en çok merak ettikleri konular evde gebelik testi güvenilir bir sonuç verir mi?


Erken dönemde gebelik testi yapılabilir mi?
En iyi gebelik testi hangisi?
Evde gebelik testi nasıl yapılır?


Gebelik testinde belirleyici unsur regl dönemidir. Düzenli adet görenlerde döllenmeden iki hafta sonra yani beklenen adet tarihinden 1-2 gün sonra gebelik varsa test pozitif çıkar. Düzenli adet görmeyenlerde bu süre uzayabilir. Eğer gebelik yoksa test negatif çıkar. Test çubuklarının üzerindeki işaretler testi yaptıktan sonra çift çizgi oluşursa test pozitif, tek çizgi oluşursa test negatif olarak okunabilir.

Evde gebelik testi nasıl yapılır?

Gebelik testi, idrar örneği ile yapılmaktadır. Evde gebelik testi yapmak isteyen anne adayları steril bir kaba idrarını yapar. Test içinden çıkan çubukla bir miktar idrar alınır ve testin ucundaki bölüme boşaltılır. 5 dk beklenir. Testin üzerinde bulunan bölümde tek çizgi oluşursa test negatif, çift çizgi oluşursa test pozitif olarak yorumlanır.

Evde yapılan gebelik testi güvenilir sonuç verir mi?

Hamilelik için kan testi yapmak en doğru sonucu almanızı sağlar. Ancak evde hamilelik testi yaptığınızda sonucun pozitif çıktığını gördüyseniz bundaki yanılma payı düşük. Sonucun negatif çıktığı durumlarda ise yüzde yüz emin olmak için testi adet görene kadar belli aralıklarla tekrar edebilirsiniz. Güvenilirliği arttırmak için, testi zamanında yapmak önemli. Yukarıda sıkça bahsettiğimiz gibi adet tarihinin gecikmesi, testi yaptırmanız için en uygun zaman. Hamilelik testi negatif çıkmasına rağmen hamile kalmışsanız bu testin güvenilirliğinden çok zamanlamasının yanlış olduğunun bir göstergesidir. Her ne kadar büyük oranda hamilelik testleri güvenilir sonuçlar verse de her zaman %100 olmayabilir. Küçük de olsa kimi zaman yanılma payı olabilir.

Erken dönemde gebelik testi yapılabilir mi?

Önceden hamileliği evde öğrenmenin en erken zamanı beklenen regl döneminin gecikmesinden sonraki zaman dilimi idi. Sadece kan testi ile gebelik erken öğrenilebiliyordu. Gelişen teknoloji ile birlikte gebelik testlerinin de hassasiyeti arttırılarak bu süre kısaltılmış durumdadır. Regl döneminde 6 gün önce veya cinsel ilişkiden 5 gün sonra erken gebelik testleri kullanılarak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Predictor, miratech, ovula, early markalı gebelik testleri merakınız giderir.

En iyi gebelik testi hangisi
?

Kadınların en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de acaba hangi test daha güvenilir, hangisini almalıyım gibi tereddütler yaşanabilir. Hamilelik testleri erken dönem veya normal gebelik testi olarak ikiye ayrılır. Gebelik testi de bir çok marka vardır aralarındaki fark çoğunlukla marka farkı olur. İşlev olarak çok birşey değişmez. Sadece erken gebelik testlerinin hassasiyeti biraz daha fazladır.

Sitemizde bulunan miratech, al Bi, Predictor, bebe time, day's marka gebelik testlerini ister tekli isterseniz de 3'lü,5'li ve 10'lu setler halinde alarak güvenle kullanabilirsiniz.

Mothersmart femometer akıllı doğurganlık takibi cihazı nedir ve ne işe yarar?

Hamile Kalmak: Yumurtlama gününü doğru olarak tahmin eder ve daha hızlı hamile kalmanıza yardımcı olur.
Gebelikten Korunma: Verimli günlerinizi doğru olarak tahmin eder ve doğal olarak gebelikten korunmanız için size yardımcı olur.
Erken Evre Görüntüleme: Gebeliğin erken evresinde progesteronu doğru olarak izler.
Adet Dönem Takibi: Adet dönemini doğru olarak tahmin eder ve adet dönemi döngüsünü daha iyi tanımanıza yardımcı olur.
Ürün Özellikleri:
Ölçüm Hassaslığı: Femometerin ölçüm hassaslığı ±0.05°C'dir.
Bu rakam uluslararası standartların 2 katıdır.
Otomatik Senkronizasyon: Femometer her sabah ölçüm almanız için sizi uyarır ve ölçümden sonra BBT verileriniz otomatik olarak telefonunuza aktarılır.
Veriler Bulutta Saklanır: Femometer kendi başına 300 BBT verisini saklar.
Ayrıca tüm verilerini kalıcı olarak bulutta tutulur.
Akıllı Analiz: Femometer akıllı bir şekilde yumurtlama gününüzü, verimli ve verimsiz günlerinizi tahmin eder.
Güvenli ve Temizliği Kolay: İnsan sağlığına uygun ABS malzeme sayesinde temizliği kolaydır. 

Devamını Oku