5'li Zıbın Takımı

Hamileliğinizin son zamanlarına yaklaştığınızda bebeğiniz için hazırlıklara başlarsınız. Öncelikle doğum çantası hazırlamanız gerekir. Doğum çantasını son günlere bırakmamanızda fayda var. Her ne kadar bebekler 40 haftada doğsalar da bazen kimi bebekler aceleci olur ve erken dünyaya gelirler. Hazırlıksız yakalanmamak için 32. haftadan sonra bebek hazırlıklarına başlamalısınız.


Bebeğinize ilk alacağınız kıyafetler bebek zıbın setleri olacaktır. Doğum çantanızda bulunması gereken zorunlu malzemelerden biriside bebek zıbın setidir. Yeni doğan bebek iç giyim kıyafetlerinin vazgeçilmezi zıbın setleridir. Yeni doğan zıbın setlerinde oldukça fazla alternatifini vardır. Kız ve erkek bebekler için ayrı renklerde tasarlanan modeller olduğu gibi unisex denilen hem kızların hem erkeklerin giyebileceği zıbın setleri de aileler tarafından oldukça ilgi görmeye devam ediyor. Bebek zıbın setleri farklı renk ve modellerle kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumdadır. Sevimli resimler, eğlenceli yazılar bebek zıbınlarında farklı tasarımlarla karşınıza çıkıyor. İsterseniz sade renklerle de bebeğinize giydirebileceğiniz zıbın setlerini tercih etmeniz mümkün.

Bebek zıbınları hem yaz aylarında hem kış aylarında bebeğinizin tenine uyumlu olacak şekilde üretilir. Bebeğinizin hangi ayda doğacağını göre yazlık ve kışlık modellerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Yeni doğan bebeklerin vücutları ısılarını korumakta zorlanabilirler. Anne karnındaki düzenli ortamlarını sağlayabilmek için sizin desteğinize ihtiyaç duyarlar. Yeni doğan bebeklerin üşümemesi için kıyafet seçimlerinin doğru yapılması gerekir. Pamuklu ve yumuşak birazda kalın bebek zıbınları üşümelerini engel olarak vücut ısılarını korumalarına yardımcı olur. Yeni doğan bebeklerin üşümeleri kadar terlemeleri de bir sorun oluşturur. Sıcak ortamda bebeğe çok fazla ve kalın giydirerek terlemesine ve vücudunda isilikler çıkmasına sebep olabilirsiniz. Buda bebeğin cildinin tahriş olmasına neden olur. Yaz ayının sıcak günlerinde ince ve yumuşak kumaşlar tercih ederek bebeğinizin vücut ısısını dengeleyebilirsiniz.

Bebek zıbınlarında çok fazla alternatifiniz olduğunu söylemiştik. Uzun kollu, kısa kollu, kolsuz ve şortlu zıbınlar bebeklerinizin konforu için tasarlanmışlardır. Zıbınların içindeki patik, şapka, önlük ve eldiven aksesuarları da bebeğinizin kıyafetlerini tamamlayacak unsurlardır. Yeni doğan bebeklerin kafaları üşüyeceği için şapka kullanmanız iyi olur. Bebeklerin uzun tırnakları, ellerini hareket ettirirken cildini çizebilir. Bebeğinize eldiven giydirmeniz istenmeyen kazalara engel olacaktır. Yalnız bebeğinizin eldivenlerini ara ara çıkararak ellerini havalandırmanız gerekir. Patikler bebeğinizin ayaklarını sıcak tutarak hastalanmasını engeller.

Bebek zıbınlarını tek parça veya iki parça halinde kullanabilirsiniz. Bazı anneler tek parça kıyafetlerin kullanımını daha kolay bulurlar. Tek parça zıbınlarını ayak kısımlarındaki çıt çıtlar bebeğinizin altını değiştirmenize olanak sağlar. Ancak bebeğinizin üstü veya altı kirlendiğinde kıyafeti tamamen çıkarmanız gerekir. Çift parça zıbınlar alt ve üst giyim olarak giydirilir. Bebeğinizin altını değiştirirken pantolonunu çıkarmanız gerekir. 5 li zıbınlarını içinde iki tarz kıyafette mevcuttur. İstediğinizi giydirebilirsiniz. Zıbın setleri ekonomik olarak bütçenizi sarsmaz. Set halinde birden fazla kıyafeti bir arada aldığınız için daha uygun fiyata gelir.

Yeni doğan bebeklerin üstleri sık sık kirlenir. Beslenme sonrası kusar, altına çişini yaptığında benzinden dışarı sızarak pantolonunu kirletebilir. Günlük bir kaç defa bebeğinizin kıyafetini değiştirmeniz gerekir. Alacağınız bir kaç tane zıbın seti bebeğinizin ilk zamanlarını kolay geçirmesini sağlar. Bebek zıbınları üzerindeki çıtçıtlar sayesinde bebeğinizin bez değişimini pratik bir şekilde yapma imkanına sahip olursunuz. Minik bebeğinizi incitmeden üzerini istediğiniz zaman kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Yeni doğan bebek zıbınlarını ister kendi miniğinize isterseniz de sevdiğiniz insanların bebeklerine hediye olarak alabilirsiniz.

Yeni doğan bebekler için özel olarak üretilen zıbın setlerinin kumaşlarının pamuk, bambu gibi organik kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Zıbınlar üzerinde kullanılan boya malzemelerininde sağlığa zarar vermeyen organik boyalardan kullanılmış olması gerekir. Yeni doğan bebeklerin cildi hassastır. Alerjik reaksiyonlara açıktır. Hipoalerjenik ürünler yeni doğan bebeğinizin sağlığını koruyarak güvenle büyümesine katkı sağlayacaktır.

Yeni doğan bebek iç giyim kıyafeti zıbınlar, farklı renk, desen ve modellerle besikte.com adresinde. Kaliteyi ucuza alın. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri