Ağız ve Diş Sağlığı Ürünleri


Ağız sağlığı ve bakımına gerekli özen gösterilmediğinde çeşitli sorunlar oluşur ve bu sorunlar oldukça can sıkıcı olabilir. Diş ve diş eti problemleri, ağız kokusu, bakteri ve plak oluşumu gibi sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalırsınız.

Ağız sindirim kanalının girişidir. Ağızdaki olumsuzluklar diş sağlığının bozulmasına, sindirimin olumsuz etkilenmesine yol açar. Ağızla aldığımız yiyecekler çiğnenip, tükürükle karıştırılarak yutulmaya ve sindirime hazır hale getirilirler. Ağız aynı zamanda konuşmaya yardım eder. Tat alma organı olan dilin; çiğneme, yutma, konuşma gibi çok önemli yan görevleri de bulunmaktadır.
Dişlerin besinlerin parçalanması, öğütülmesi görevlerinin yanı sıra konuşmada ve görünümümüzde önemli etkileri vardır. Dişleri eksilmiş kişilerin bazı sesleri çıkarabilmeleri zorlaşır, çiğnemede ve/veya ısırmada da zorluk olur. Dişlerin gelişim süreci içerisinde ilk çıkan süt dişleri, daha sonra yerlerini kalıcı dişlere bırakır.
Ağız ve diş sağlığında en önemli iki hastalık diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmalarıdır. Diş eti hastalıkları kimi zaman diş yuvasının bulunduğu çene kemiğinin erimesine kadar ilerleyen bir etki yapabilir. Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organları da etkileyebilir. Dişler neredeyse bütün sistemleri olumsuz etkileyen sürekli enfeksiyon odağı haline gelebilir ve kalp, böbrek, eklemler vb. yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebilir.
Diş ve diş eti hastalıkları bütün vücudu etkileyen önemli bir sorundur. Ancak direk hayatımızı tehdit etmediği için çoğu zaman gerekli önlemler alınmaz. Diş ve diş eti hastalıklarından korunmak için ağız ve diş bakımının düzenli ve uygun şekilde yapılması oldukça önemlidir.

Ağız ve diş sağlığı ürünleri dediğimizde aklımıza diş macunu, diş fırçaları, diş ipleri, diş protez ürünleri, diş beyazlatıcılar, aft ve yara kremleri, nefes tazeleyiciler ve dudak bakımı ürünleri başta gelir. Bu kategorimizi inceleyerek ağız ve diş sağlığınızı uygun bir şekilde yapma imkanına sahip olursunuz.

Diş macunları ağız ve diş bakımında ilk sırada gelen ürünlerden bir tanesidir. Sabah ve akşam olmak üzere en az iki defa iki dakika dişlerin temizlenmesi gerekir. Dişleri fırçalarken diş macunu kullanmak gerekir. Florürlü diş macunları, doğal diş macunları, kömürlü diş macunları, çocuk diş macunları, beyazlatıcı diş macunları, diş eti bakımı yapan diş macunları gibi bir çok farklı çeşitteki diş macun çeşitlerinden ihtiyacınız olan ürünü seçerek sitemizden satın alabilirsiniz.

Diş fırçaları: Ağız ve diş sağlığını koruyabilmek için dişlerin temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Diş temizliği içinse ağız ve diş yapısına uygun bir diş fırçası gerekir. Piyasada bir çok diş fırçası modeli bulmanız mümkün. Diş fırçaları genellikle boyut, şekil, kılların dizilimi ve sertlik derecesine göre birbirinden ayrılır ve kategorize edilir. Manuel diş fırçaları, elektrikli diş fırçaları, çocuk diş fırçaları, ara yüz diş fırçaları ve dil temizliği yapan diş fırçalarını sitemizden bulmanız mümkündür.

Diş ipleri
 :Bakteri ve plakları diş fırçası temizler. Ancak diş arası bölgelerin temizliğinin sağlanabilmesi için diş ipi ve diş arası fırçalara ihtiyaç vardır. Düzenli olarak dişleri fırçalamak ağız bakımı için yeterli değildir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş ipi kullanmıyorsanız diş sorunları, plak ve çürük problemleri yaşamanız normaldir. Diş ipi, diş aralarına girebilecek incelikten olan naylon yada plastik liflerden üretilen bir malzemedir. Diş ipleri bir çok marka tarafından farklı özelliklere sahip içeriklerle üretilerek piyasaya sunuluyor.

Diş protez ürünleri: Diş protezi kullanıyorsanız diş protezinin bakımı ve temizliğine de özen göstermeniz gerekir. Diş protezi kaybedilen dişlerin yerine yapılan suni dişlerde herhangi bir sebepten dolayı dişlerinize kaybettiyseniz konuşma zorlukları yemek yeme sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Protez dişler, kaybedilen dişlerin fonksiyonunu yeniden kazandırabilmek için tasarlanmış ürünlerdir aynı zamanda estetik olarak da güzel bir görüntü yakalamanızı sağlarlar. Diş protezinden yeterli oranda fayda sağlayabilmek için bakım ve temizliğine önem vermeniz gerekir. Diş protezlerini temizleyici ürünler ve protezi daha rahat kullanabilmek için yapıştırıcı ürünleri sitemizden inceleyerek temin edebilirsiniz.

Diş beyazlatıcılar: Herkes sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak ister. Bunun olabilmesi için komple bir ağız bakımının tam ve zamanında uygulanması gerekir. Çocukluk çağından itibaren ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle günde en az iki kere uygun bir diş macunu ve diş fırçası ile dişler fırçalanmalı, diş ipleri ile diş aralarının temizlenmesi sağlanmalı ve ağız çalkalama suları ile ağzın içinin bakterilerden tamamen temizlenmesi gerekir. Bu işlemlerin düzenli ve tam bir şekilde uygulanması ağız ve diş sağlığınızı korumada birinci adımdır. Ancak herkes ağız ve diş bakımını düzenli ve yeterli miktarda yapamayabilir. Genetik yapı, kullanılan ilaçlar, şekerli ve asitli yiyecek ve içecekler, sigara kullanımı gibi sebeplerle dişlerde lekelenme ve sararma problemleri görülebilir. Sararmış ve lekeli dişlerle insanlar konuşma konusunda bile sorun yaşayabilirler. Gülerken konuşurken dişlerini hep saklama gereği duyarlar. Diş macunlarının diş beyazlatma da yeterli olmadığı zamanlarda diş beyazlatma ürünlerinden faydalanabilir. Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak bakımlı görünmenizi sağlayarak sosyal çevrede iyi bir statü oluşturmanıza olanak sağlar. Sosyal çevrede fikirlerinize verilen önem kadar dış görünüşünüze de önem verildiği bir gerçektir. Bu yüzden herkes beyaz dişlere sahip olmak ister. Bu noktada diş beyazlatma ürünleri size geçici ve kalıcı çözümler sunar.

Aft ve yara kremleri, ağız içinde çeşitli sebeplerden kaynaklı aft ve yaralar çıkabilir ve bu ciddi manada acı duymanıza ve sıkıntı yaşamanıza sebep olur. Aft ve yara kremleri pratik bir şekilde ağız içindeki yaraları kısa sürede geçirmenize destek olan ürünlerdir.

Nefes tazeleyiciler, diş ve diş eti sorunlarının ortaya çıkardığı ağız kokusu problemi sadece sizi değil etrafınızdaki insanları da rahatsız eder. Sosyal yaşamınızı sekteye uğratır. Ağız kokusunun birden fazla sebebi olabilir. Diş çürükleri, bakteri ve plak oluşumu, ağız kuruluğu, diyabet, boğaz enfeksiyonu, açlık, sinüzit gibi hastalıklarda ağız kokusuna sebep olur. Öncelikle ağız kokusunun sebebi tespit edilerek çözüm yolları araştırılmalıdır. Nefes tazeleyici ürünler bu tür durumlar için kurtarıcı ürünlerdir. Nefes tazeleyici ürünler sayesinde taze ve ferah bir nefese kavuşursunuz.

Dudak bakımı :Cildimizin bir parçası olan dudaklarımız soğuk ve sıcak hava, rüzgar, nem, çevre koşulları güneş gibi birçok serbest radikalden etkilenerek zarar görebilir. Kuruyup çatlayarak size rahatsızlık hissi verebilir. oluşabilecek bu hasarları en aza indirmenin yollarından bir tanesi düzgün bir dudak bakımı yapmaktır. Dudak bakımı sayesinde çok daha güzel, parlak ve yumuşak dudaklara sahip olabilirsiniz. 

Sensodyne Promine Çocuklar İçin Diş Macunu 50 ml
Sensodyne Promine Çocuklar İçin Diş Macunu 50 ml
Sensodyne Çocuk Diş Macunu Tatlı Nane Özlü

23,00 ₺  21,85 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri