Akülü Arabalar

Akülü arabalar çocukların en büyük hayalidir. Her ne kadar gerçekleştirmemiş ve gerçekleştiremeyecek olsam da (büyüdüğüm için :) benimde çocukluk hayalimdi.

Çocuklar evde enerjilerini atamazlar. 2-3 yaşına gelen çocuk hoplayıp zıplamak ister, koşup yarış yapmak ister. Avazı çıktığı kadar bağırarak rahatlamak ister. Yataklarda, kanepelerde zıplamaktan büyük keyif alır. Modern yaşamın dezavantajları çocukları eve hapseder. Evde de alttaki komşu, üstteki komşu rahatsız olacak, aman kardeşin uyanmasın diyerek çocuğun sınırlı ortamı iyice kısıtlanır. Çoğu binanın önünde çocukların oynayacakları hiçbir alan yoktur. Hal böyleyken ebeveynlerin Tek çareleri parklar kalır. Hava biraz ısınır ısınmaz çocuğunu alan parka koşar.


Son zamanlarda parklarda yollarda akülü arabalar görmeye başladık. Çocukların büyük bir keyifle bindikleri akülü arabaları alırken nelere dikkat edilmesi gerekir sorusunun ebeveynlerin kafasını meşgul etmektedir. Çünkü sokakta gördüğü akülü arabaya veya televizyon reklamlarında gördüğü ya da internette gördüğü akülü arabaların hayalini kuran çocuklar ebeveynlerine ısrar etmeye başlayacaklardır. Çocuklarının hayalini gerçekleştirmek için ebeveynler de çareler aramaya başlarlar ve akülü arabaları araştırmaya çalışırlar. Akülü arabalar ilk çıktıkları zaman herkesin ulaşabileceği fiyatlarda değildi. Ancak şimdilerde her bütçeye uygun akülü arabaları mağazalardan veya internetten kolayca temin edebiliyorsunuz. Çocuklar sahip oldukları akülü arabaların keyfini çıkarırken siz de çocuğunuzun bir hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorsunuz.

Çocuklar ailelerinin her davranışını örnek alırlar. Kızlar annelerinin topuklu ayakkabılarını, elbiselerini giymek isterler. Erkek çocuklarda tıraş olmaya, kravat takmaya heveslenirler. Babalarının kucağında araba sürmek en büyük eğlenceleridir. Bir an önce büyüyüp araba sürmeyi hayal ederler. Çocuğunuzun isteğini kırmayarak kontak kapalıyken çocuğunuzu kucağınıza alıp araba sürme deneyimi yaşatsanız bile çocuk gerçek bir sürüş keyfi yaşamak istemeye devam edecektir. Gerçek bir arabayla neredeyse aynı özelliklere sahip akülü arabaların yanan farları, akıllı anahtar sistemi, ileri- geri vites kolu çocuklara gerçek bir arabanın sürüş keyfini yaşatmaya başlayacaktır. Akülü arabalar çocuklara uygun tasarımı ile araba sürmenin mutluluğunu yaşatır. Traktör, jeep, motorsiklet, üstü açık spor arabalar gibi birçok modeli çocukların seveceği şekillerde dizayn ederek tasarlanmışlardır. Çocuğunuzun hoşuna giden modeli severek oynayacağı akülü arabasını birlikte seçerek güzel günlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akülü Arabaların Çocukların Gelişimine Sağladığı Faydalar Var mıdır?

Bir oyuncak deyip geçmeyin. Çocuklarımız için aldığımız her bir oyuncağın onların gelişimine katkı sağlayacak, sağlıklarına zarar vermeyecek tarzda olmalarına önem göstermemiz gerekir. Çocuklarımız bizim dünyadaki en değerli varlıklarımızdır. O yüzden onlar için tercih ettiğimiz her bir oyuncağın ayrı bir önemi vardır. Çocukların severek kullandıkları akülü arabaların da onların gelişimini olumlu yönde etkileyen etmenleri vardır. Bunlara kısaca değinecek olursak;

Akülü arabalar çocukların el- göz koordinasyon yeteneklerini geliştirerek ilerleyen yaşlarında sağlıklı bireyler olmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda sorumluluk alma becerisini de güçlendirir. Akülü arabaya binen çocuğun bazı sorumlulukları ve güvenlik tedbirlerini alması gerekir. Akülü arabayı kullanırken sorumluluklarını yerine getiren çocuk ilerleyen yaşlarında da aldığı sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirme becerisi kazanmış olacaktır.
Akülü arabalar çocukların sosyalleşmesinin de bir aracı haline gelmiştir. Evde akülü arabayı kullanma imkanı olmadığından dolayı çocuklar mutlaka bir parka veya güvenli bir sokağa çıkarak akülü arabasını kullanacaktır. Bu ortamlarda karşılaşacağı çocuk ve yetişkinlerle iletişim kurarak sosyalleşmesini artıracaktır. Akülü arabasını sürmek için dışarıya çıkan çocuk aynı zamanda temiz hava alarak bol oksijenden faydalanmış olacaktır.
Akülü arabalar çocukların fiziksel gelişimini de olumlu yönde etkiliyor. Evde sürekli kapalı kalan, televizyon, tablet, bilgisayarla meşgul olan çocukların fiziksel becerileri motor gelişimleri yeteri kadar gelişmiyor. İlerleyen yıllarda bu durum bazı sağlık sorunlarının yaşanmasına ve obezite gibi sorunların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Akülü araba kullanan bir çocuk gaz pedalını kullanarak, direksiyonu kullanarak kol ve bacaklarındaki kaslarını güçlendiriyor. Aynı zamanda el - göz koordinasyonu sağlayarak gelişimini hızlandırıyor.
Akülü araba kullanan çocukların karar verme yetenekleri de gelişiyor. Akülü araba kullanırken sağa mı sola mı gitmeliyim? Hızlı mı yavaş mı gitmeliyim? Yokuştan inerken nasıl hareket etmeliyim? Önüme çıkan bir engeli nasıl aşabilirim? gibi konularda hızlıca karar vermesi gerekiyor ve bu verdiği kararları uygulayarak sorunları aşmış oluyor. Aynı zamanda aldığı sorumluluğun sonuçlarına da katlanmayı öğreniyor.

Çocuklarımızın Hayali Olan Akülü Arabaları Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuğunuz için ideal akülü arabayı seçerseniz uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Bunun için yazımızı okuyarak akülü araba seçmenizi tavsiye ederiz.

Akülü arabaları alırken en çok dikkat etmemiz gereken konu güvenlik sistemidir. Akülü arabanın güvenlik sistemi yeterli midir? Emniyet kemeri var mıdır? Yeterli güvenlik sistemi olsa bile çocuğumuza güvenli bir şekilde arabayı kullanmayı öğretmemiz gerekiyor. Arabayı kullanırken mutlaka emniyet kemeri ve kaskı takması gerektiğini çocuğumuza anlatmalıyız. Engebeli yollar su kenarları trafiğe açık mekanlarda akülü arabayı kullanmamalıyız. Küçük kazalara maruz kalmamak için bu küçük önlemleri almamız gerekiyor.

Güvenlik açısından 3 yaşından küçük çocuklarda akülü araba kullanılacaksa uzaktan kumandalı modeller seçmeniz çocuğunuzun kontrolünü sağlamanız açısından size kolaylık sağlayacaktır. Büyük çocuklarda akülü araba tercih edecekseniz onun yaşına ve kilosuna göre araçları almanız gerekir.

Akülü arabanın voltajına şarj süresini şarjının dayanma süresine dikkat etmelisiniz. Akülü arabanın voltajı yükseldikçe hızı arttığı gibi fiyatı da artar. Geri dönüşümlü pilleri tercih etmeniz çevre sağlığı açısından oldukça önemlidir

Satın aldığınız akülü arabanın Garanti belgesini almayı unutmayın.

Akülü arabaların üretiminde kullanılan malzemelerin kaliteli olması çocuğun sağlığı açısından önemlidir. Üretim malzemesinde zararlı kimyasal maddelerin kullanılmamasına özen göstermelisiniz. Akülü arabanın herhangi bir bölümde sivri ve kesik uçlu bölümler olmaması çocuğunuzun zarar görmemesi için önemlidir.

Çocuğunuzun keyifle kullanacağı akülü arabalar uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olup bütçenizi rahatlatabilirsiniz. 

Kargo Bedava
Pilsan Forza 12V Akülü Araba Kırmızı 05249
Kargo Bedava
Baby2Go 2098 12 V Akülü Spor Araba-Metalik Mor
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Baby2Go 3 Teker Motor- Kırmızı
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri