Ana Kucağı OyuncaklarıBebekler doğdukları andan itibaren anneyle güçlü bir bağ kurarlar. Sürekli kucağında olarak annenin kokusunu duymak isterler. Anne kucağı bazen susturucu gibidir. Huzursuzlanan bebeği annesi sadece kucağına alarak bile susturabilir. Ana kucağı tabiri boşuna çıkmamıştır. Bebekler her zaman annelerinin kucağında olmak isterler fakat anneler her daim bebekleri kucağında taşıyamazlar. Yorulduklarında dinlenmek için, yemek yemek, duş almak, tuvalete gitmek gibi birincil ihtiyaçlarını karşılamak için bebeklerini güvenli bir yere bırakmaları gerekir. Ana kucağı bebeğinizi bırakabileceğiniz en güvenli alan. 5 nokta emniyet kemer sistemi ile bebeğinizin düşme riski ortadan kalkar. Bebeğiniz sizin kucağınızdaki gibi rahat ederken sizde gönül rahatlığı ile işinizi halledebilirsiniz.


Bebekler hareketli yapıları gereği bir süre sonra bulundukları yerden kalkmak isteyeceklerdir. 5 dakikalık bir işiniz kalmıştır ama bebeğiniz sıkıldığı için size müsaade etmeyebilir. Veya arabada yolculuk yapıyorsunuz, bebeğiniz sıkıldığı için çığlık çığlığa ağlayabilir ve sizin dikkatinizi dağıtabilir. Böyle bir durumda hem üzülür hemde stres olursunuz. Ana kucağında veya oto koltuğunda bebeğinizi oyalayacak onu sakinleştirecek birşeye ihtiyaç duyarsınız. Ana kucağı oyuncakları bebeğinizi sakinleştirerek oyalanmasını sağlar. Bir çok değişik sevimli figürle bebeğiniz pusetin de eğlenceli vakit geçirirken sizde araç kullanıyorsanız yola odaklanarak gideceğiniz yere ulaşırsınız. Evinizdeyseniz bebeğiniz sakince oynarken sizde tamamlamanız gereken işlerinizi yoluna koyarsınız.

Oyun zamanları miniklerin fiziksel ve duygusal gelişimlerinin en hızlı olduğu zaman dilimidir. Ana kucağı oyuncakları bebeğinizi eğlendirirken yeni şeyler öğrenmesini de sağlayacaktır. Sevimli hayvan figürleri fil, köpek, kaplan, kedi gibi oyuncaklar bebeğin çevresini tanımasına vesile olacaktır. Tutup çekerek oynadığı oyuncakların çoğu titreşimli ve müzikli oyuncaklardır. Tutup çektiğinde ses çıkardığını öğrendiğinde mesleklerin arasındaki neden sonuç ilişkisini kavramasına yardımcı olacaktır. Ana kucağı oyuncaklarını tutarak kavrama becerisini geliştirip el-göz koordinasyonunu sağlayacaktır. Bazı ana kucağı oyuncak modellerinde dişlikler de bulunur. Bebeğin ana kucağına oturduğu dönemlerde dişleri çıkmaya başlar. Ellerindeki her şeyi ağızlarına almak ısırmak isterler. Pusetine astığınız oyuncağının dişiliğini ısırarak damağının kaşıntısını hafifletebilir.Ana kucağı oyuncaklarını çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. İster pusete, ister oto koltuğuna, ister bebek arabasına isterseniz de hiç asmadan yanınızda taşıyarak bebeğinizin oynaması için kullanabilirsiniz. Sadece ana kucağı oyuncaklarını kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli noktaya temas etmek istiyoruz. Bebeğinizin oyuncaklarının küçük parçalı olmaması gerekir. Çünkü küçük parçaları minik bebeklerin yutma riski vardır. Yine bebeğinize zarar verecek sivri uçlu oyuncaklar almamaya özen göstermelisiniz. Bebeğinizin sağlığı ve güvenliği her şeyden önemlidir. Oyuncağın üretilirken kimyasal içerikli maddeler kullanılmamasına özen göstermelisiniz. Bebeğiniz oyuncağına sürekli dokunacak, ağzına alacak, bu yüzden oyuncağın hijyeni de çok önemlidir. Oyuncağı belirli aralıklarla yıkayarak temizlemelisiniz.

Bebeklerinizin eğlenerek oynayacağı ana kucağı oyuncakları besikte.com adresinde sizleri bekliyor 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri