Arabada Bebek Var

Trafikte araç kullanmak hedefinize ulaşma konusunda çok büyük kolaylık sağlar. Hele birde küçük bir bebeğiniz varsa onu kucakta veya bebek arabasında veya toplu taşımayı kullanarak taşımanız oldukça yorucudur. Kendi aracınız olduğunda bebeği güvenli bir şekilde koltuğuna oturtup zahmetsizce gitmek istediğiniz yere ulaşmış olursunuz. Diğer türlü bebekle birlikte bir çok zorluğu çekerek gitmeniz gerekebilir. Çünkü taşıyacağınız sadece bebek değil eşyaları da olacaktır. Yürüyerek gideceğiniz yerlere bebek arabası bir nevi kolaylık sağlar ancak taşıtla gitmeniz gereken yerlerde toplu taşımalarda bebekle birlikte seyahat etmek oldukça zordur.


Kendi aracınızı kullanarak seyahat etmek pratik olduğu kadar tehlikede içerir. Dikkatli bir sürücü olmanız gerekir. Trafikte en ufak bir dalgınlık felakete sebep olur. Hele birde arabada bebek varsa iki kat dikkat gerekir. Tabi sadece sizin dikkat etmeniz yeterli değildir. Diğer sürücülerin de dikkatli olması gerekir. Çünkü bazen siz ne kadar dikkat ederseniz edin diğer sürücüler dikkatli kullanmadıklarında kazalar oluşabilir. Arabada bebek var yazısı son zamanların en popüler araba içi güvenlik önlemleri arasına girmiştir. Arabada bebek var yazısını gören diğer sürücüler daha dikkatli davranma gereği hissederler. Çok çeşitli ve ilgi çekici resimlerle arabada bebek olduğu vurgulanır. Bebek figürleri, biberon figürleri üzerine yazılan arabada bebek var yazısı sürücülerin dikkatini çeker. Kimi zaman küçük bir tişört veya pantolon üzerine yazılan arabada bebek var yazısı arabaları süsler. Güvenlik önlemi olarak kullandığınız ürünler aynı zamanda arabanızda şık birer aksesuarda olur. İster sticer şeklinde isterseniz vantuzlu modelleri alarak arabanızda kullanabilirsiniz.

Malum ülkemizde bir çok sürücü yeteri kadar eğitim almadan ehliyet alıyorlar. Hunharca agresif bir şekilde araba kullanan bir çok sürücü ile karşılaşmanız mümkün. Arabada bebek var uyarısı en agresif sürücünün bile yumuşamasına sebep olabilir ve aracını daha dikkatli kullanır. Çünkü hiç kimse bir bebeğe zarar vermek istemez.

Arabada bebek var uyarısı özel zemine reflektiv yapısı ile far ışıklarında parlayarak ikaz vermektedir. Böylece diğer sürücülerin dikkatini çekerek uyarı amacına ulaşabilir. Aracınızda İngilizce, Türkçe uyarılar, bebek olduğunu belirten (prens veya prenses var gibi) uyarılarda kullanabilirsiniz. Zevkinize göre tercihte bulunabilirsiniz. Arka camların veya yan camların ön yüzüne yapıştırarak kullanabilirsiniz. Arabada bebek var uyarısı ön ve arka yüzünde aynı şekilde yazılarak size kullanım kolaylığı sağlar.

Arabada bebek var uyarısının nasıl çıktığı ile ilgili anlatılan bir hikaye var. Yaşanmış bir hikaye olduğu söyleniyor tabi gerçeklik payını bilmiyorum ama sizinle paylaşmak istedim. Kanada da bir aile yolculuk yaparken kaza geçirir. Araç hurdaya döner. Anne baba ölür. Hurdaya dönen aracı yetkililer hurdalığa götürürler. Hurdalıkta arabada bir tane bebek olduğunu farkederler. Bebeğin burnu bile kanamamıştır. O günden sonra yetkililer Kanada da bebek taşıyan bütün araçlara bu uyarının asılmasını zorunlu hale getirmişler.

Arabada bebek var ikazı bebeğiniz için aracınızda almanız gereken önlemlerden bir tanesidir. İstediğiniz renk ve modelde bulabileceğiniz arabada bebek var ikazlarını besikte.com adresinden uygun fiyat ve kampanyalarla temin edebilirsiniz. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri