Bayan Güneş Gözlükleri

dünyamızın hayat kaynağıdır. Isı ve ışık kaynağımız güneşin faydaları olduğu kadar zararları da olabiliyor. Güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalındığında gözlerde ve ciltte bazı sorunlar oluşabiliyor. Güneşten d vitamini alırken ultraviyole ışınlarının zararlarından da korumamız gerekiyor. Güneş ışınlarının zararlarından gözlerimizi korumak için güneş gözlüğü kullanmamız gerekir. Güneş gözlükleri UV ışınlarını filtrelenerek gözümüze zarar vermesini engeller


Oldukça geniş bir yelpazede satışa sunulan kadın güneş gözlükleri şık tasarım ve kaliteli markalar ile göz sağlığınızı koruyarak güneşli günlerin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.

Kadın güneş gözlükleri farklı tasarım ve modaya uygun çizgilerle satışa sunuluyor. Kadın güneş gözlükleri sağlık olarak bir gereklilik olmasının yanında tarzınızı da yansıtan önemli bir aksesuardır. Bu aksesuarı en iyi şekilde taşıyabilmek için yüz tipinize uygun güneş gözlüklerini tercih etmenizde fayda vardır. Her insanın yüz şekli farklıdır. Günümüzün gelişen teknolojisinde her yüz şekline uyum sağlayan, her tarza ve zevke hitap edebilen yüzlerce çeşit kadın güneş gözlüğü modelini bulmanız mümkün. Öncelikle yüz tipinize hangi güneş gözlüğü yakışır onun cevabını verebilmek için yüz şekilleri hakkında biraz bilgi verelim.

Oval bir yüz şekline sahipseniz işiniz çok kolay neredeyse bütün gözlük modelleri yüzünüze uyumlu olacaktır. Yuvarlak, köşeli, oval, kelebek, çekik ve damla şeklindeki gözlük modellerinden tercihte bulunabilirsiniz.

Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz yani geniş alınlı ve dar bir çene yapınız varsa oval, çekik, köşeli güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz kedi gözü, köşeli, dikdörtgen veya kare olan güneş gözlükleri yüz tipinize oldukça güzel bir şekilde uyum sağlayacaktır. Bu modellerde ki güneş gözlükleri ile yüzünüz daha ince ve zarif görünecektir.

Kare ve dikdörtgen yüz şekline sahipseniz
yuvarlak, oval, çekik çerçeveli, kalın saplı güneş gözlükleri yüzünüze çok yakışacak. Bu modeller yüz hatalarınızı daha yumuşak gösterecektir.

Güneş gözlükleri sadece göz sağlığını korumakla kalmaz aynı zamanda konfor sağlar. Araba kullanırken, yürüyüş yaparken, sahilde dinlenirken rahat bir şekilde gününüzü geçirmenizi sağlar. Güneşin en fazla etkilediği alanlar kum ve kardır. Yani güneş gözlüğünü sadece yazın değil kışında kullanmanız gerekir. Yaz kış her mevsim gözlerinizin UV ışınlarından korunması gerekir.

Güneş gözlüğü seçiminde çerçeve ve cam özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir. Tam çerçeve, yarım çerçeve ve çerçevesiz kadın güneş gözlükleri kolay bir şekilde kullanabileceğiniz tarzda dizayn edilmiştir. Kadın güneş gözlüklerinin çerçevesi kadar camlarının da kaliteli olması büyük önem arz eder. Güneş gözlük camlarında en fazla dikkat edilmesi gereken UV ışınlarını en az %99 oranında filitrelemesidir. Kaliteli bir güneş gözlüğü UV ışınlarını filtreler ve görüntüyü bozmadan net gösterir. Camların temizliği yapılırken hassas davranılırsa camlarda çizikler oluşmaz. Rastgele güneş gözlükleri temizlenmeye çalışıldığını ince çizikler oluşur ve gözlüğün görüntü kalitesi zaman içinde bozulur.

Kadın güneş gözlüklerinde tek renk cam seçeneği olduğu gibi degrade camlı güneş gözlükleri de mevcuttur. Ayna camlar yansımaları azaltarak görüş kalitenizi artırıyor. Polarize cam modelleri ise kontrast artırarak yüksek görüş imkanı tanıyor. Siyah, kahverengi, mavi, turuncu, altın rengi gibi bir çok renk seçeneği ile tasarlanan kadın güneş gözlükleri tarzınızı yansıtabilmeniz için imkan sunuyor.

Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edilmelidir?

1. Güneş gözlüğünün UV ışınlarını filtrelediğinden emin olun.
2. Güneş gözlüklerinde sağlık ve güvenliği simgeleyen CE işareti olup olmadığını kontrol edin.
3. Kaliteli ve güvenilir bir marka tercih edin.
4. Yüz şeklinize uyumlu tam koruma sağlayan bir gözlük seçmeye özen gösterin.
5. Kullanım alanınızı belirleyerek ona göre bir tercihte bulunun.
6. Güneş gözlüğünün çerçevesi kadar camlarına da önem verin.

Kadın güneş gözlükleri vagua, ray ban gibi dünya kalitesine sahip markaların birbirinden şık kadınlar için özel olarak tasarlanan güneş gözlüklerini sitemizden temin edebilirsiniz. Yüz tipinize göre oval, damla, yuvarlak, köşeli, çekik, kelebek modellerinde kadın güneş gözlükleri polarize cam seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunulmuştur. Tek renk camların yanında koyu ve açık tonlarda cam seçeneklerini de bulmanız mümkün. Garantili gözlük modellerini özel kutusunda silme bezi ile birlikte sahip olabilirsiniz. Yüz tipinize uyumlu, şık ve rahat kadın güneş gözlük modellerini incelemek için kategorimizi inceleyebilirsiniz. 

Kargo Bedava
Vogue VO2669S 1903/11 58/18 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2724SB 167813 58/16 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2944S W656/13 57/18 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO3826S 548/11 64/14 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2572S 1508/13 59/17 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2577S 1677/13 59/15 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2558S 1508/13 56/16 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2613S 1759/13 56/18 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2572S W44/11 59/17 Güneş Gözlüğü

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri