Bebek Araba Güneşliği

Doğanın hayat kaynağı olan güneş ışınlarının faydası olduğu kadar zararları da vardır. Bebeklerin cildi yetişkinlere göre daha hassas ve narin olduğu için güneşin zararlı ışınlarından daha çok etkilenirler. Araç içinde seyahat ederken güneş ışınları bebeği rahatsız eder. Aracın sıcaklığını artırır ve bebekte sıvı kaybına sebep olabilir. Bebek araba güneşliği, bebeklerinizin araç içinde seyahat ederken güneş ışınlarından zarar görmelerini engeller.


Güneş ışınlarının zararlarından bahsetmeden önce faydaları hakkında birkaç şey söyleyelim. Güneş ışınlarının en büyük faydası bebeklerin kemik gelişimini sağlayan D vitamininin aktive olmasıdır. Çeşitli gıdalarla alabileceğimiz D vitaminin aktive olması için güneşe ihtiyaç vardır. Bitkilerin büyümesi ve gelişmesi için en az hava su kadar güneşe ihtiyaç vardır. Bu kadar gerekli olan güneş ışınlarının UV ve IR ışınları güneşin dik açılarda geldiği 9.00-16.00 saatleri arası cilde zarar verir. Özellikle bu saatlerde yolculuk yapıyorsanız aracınızda bebek araba güneşliği kullanmanızı tavsiye ederiz.

Güneş arabanın içindeki sıcaklığı iki katına çıkararak bebeğinizin sıvı kaybına uğramasına sebep olur. Bebek araba güneşliği, arabanın sıcaklığının azalmasına katkı sağlayarak bebeğinizin daha rahat bir yolculuk yapması kolaylaşır.

Güneş ışınlarının arabadaki bebeğinizin gözüne direk gelmesi onu rahatsız eder ve huzursuzlanmasına sebep olur. Güneş ışınları en çok göz sağlığına zarar verir. Uzun süre güneşe maruz kalan gözler bozulabilir. Arabada bebeğinizin huzurlu bir şekilde yolculuk yapabilmesi için bebek araba güneşliği tavsiye ederiz. Güneşlik sayesinde güneş bebeğinize direk temas etmez. Böylece güneşin zararlı etkileri azaltılmış olur.

Güneş ışınlarının bir diğer zararlı etkisi de güneş çarpmasıdır. Uzun yolculuklarda araç içinde fazla güneşe maruz kalan bebeğe güneş çarpabilir. Haksızlık baş ağrısı, mide bulantısı baş gösterebilir. Bu türlü sıkıntılara maruz kalmamak için bebek araba güneşliği temin etmeniz gerekecek.

Bebek araba güneşliğini bebeğinizin sağlığı için kullanabileceğiniz gibi araba koltuklarının kılıflarını da korursunuz. Güneşin etkisiyle koltuk kılıflarınız solmaz ve yıpranmaz.

Bebek araba güneşliği alırken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Araç perdesinin, güneş ışınlarının en az %80 inden koruma özelliği olmalıdır ki bebeğinizi yeteri kadar koruyabilsin.

Klipsleri ve vantuzları olan bebek araba güneşliklerinin kullanımı daha kolaydır. İstediğiniz zaman takıp çıkarma olanağınız vardır. Ayrıca büyük vantuzlu olan ürünler cama daha güzel yapışarak camdan düşmez.
Bebek araba güneşliği seçerken arabanızın camına uygun bir güneşlik tercih etmelisiniz. Canınıza uymayan çok büyük veya çok küçük gelen güneşlikler yeterli koruma sağlamaz. Kullanamazsınız. O yüzden bebek araba güneşliği almadan önce araba camını ölçmeniz gerekir.

Bebek araba güneşliğinin hafif olması taşıma ve kullanım açısından size kolaylık sağlar. Ağır perdelerinin kullanımı zordur. Camda durmayarak düşebilir.

Aracınızda alacağınız güvenlik önlemlerinden bir tanesi de hatta en önemlilerinden bir tanesi bebek araba güneşliğidir. Bebek araba güneşliği sayesinde bebeğinize gelen güneşin zararlı ışınlarını engelleyerek sağlığına katkıda bulunun. Ayrıca bebeğiniz güneşten etkilenmeden huzurlu bir yolculuk yaşasın.

Bebek araba güneşlikleri uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri