Bebek Arabası

Her yeni bir hamilelik, evli çiftler için neşe ve umut kaynağıdır. Büyük bir heyecanla bebeklerinin doğduğu günü hayal ederek hazırlıklara başlarlar. Minik bebekler her zaman yüzümüzde bir gülümsemeye sebep olurlar. Tanıyıp tanımamamız önemli değildir. Bebeğin bütün sevimliliği ile bize bakması günün bütün yorgunluğunu üzerimizden alır. Her ailenin en büyük isteği bir bebek sahibi olmaktır. Yeni evli çiftler hemen bebek sahibi olmak istemeseler bile bir süre sonra bebek hayalleri kurmaya başlarlar. Dışarıda bebek arabası ile bebeklerini gezdiren anneler gördüklerinde heyecanlanır ve hemen kendi hayallerini kurmaya başlarlar. Bebek arabası bebek sahibi olmanın simgesi gibidir.


Bebek arabaları çocuklu ailelerin vazgeçilmez ihtiyaçları arasındadır.İnsan sosyal bir varlıktır. Minik bebeğiniz sizin bir çok aktivitenizi sınırlandırsa bile sosyal hayatınız devam edecektir. Sık sık dışarıya çıkma ihtiyacı hissedeceksiniz. Bebeğinizi emanet edecek kimse olmadığında onu da yanınızda götürmeniz gerekecek. Yol yürürken gideceğiniz yer kısa mesafede bile olsa kucağınızda bebeği taşımak zor olacaktır. Çok basit bir örnekle mutfak ihtiyacınızı karşılamak için markete gittiğinizde kucağınızda bebekle birlikte alışverişinizi yapamayacak ve bebeği bir yere bırakma ihtiyacı hissedeceksiniz. Gözünüzden sakındığınız yavrunuzu her yere bırakamazsınız. Bebeği bırakacağınız en güvenli yer bebek arabası olacaktır. Bebeğiniz bebek arabasında rahat ederken sizde alışverişinizi gönül rahatlığı ile tamamlarsınız. Bunun gibi daha birçok ihtiyacınız olacak. Bazen yürüyüşe çıkmak isteyeceksiniz, bazen akraba ziyaretlerine gideceksiniz, bazen büyük çocuğunuzu okula bırakmanız gerekecek, tatile gittiğinizde, bir restoranda yemek yemek istediğinizde bebek arabasına ihtiyaç duyacaksınız. Piyasada bir çok farklı model ve şekilde bebek arabası görürsünüz. Hepsinin ayrı bir özelliğinin olması kafanızı karıştırabilir. Hangisinden alacağınıza karar veremeyebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı belirlemek. Bebek arabasını nerede kullanacaksınız? Hangi sıklıkta bebek arabasına ihtiyaç duyacaksınız? Oturduğunuz evin yüksekliği, asansörünün olup olmaması, sizin aracınızın olup olmaması, kullanacağınız zeminden tutun da sokakların şekline kadar bebek arabası seçiminizi etkileyen unsurları değerlendirmeniz gerekecek.

Yeni doğandan itibaren kullanmayı düşünüyorsanız travel sistem bebek arabaları biçilmiş kaftan olur. Bebeğin birçok ihtiyacını karşılayan üçlü sistemi bir arada bulabilirsiniz. Yeni doğduğunda bir portbebeye ihtiyacınız olacak. Bebeği portbebe ile taşımanız kolaylaşacak. Biraz büyüdüğünde ana kucağı ihtiyacı hissedeceksiniz. Evde yanınızda dururken siz iş yaparken ana kucağında vakit geçirecek bebeğiniz. Hatta sallamak istediğinizde ana kucağını sallayarak bebeğinizi uyutabileceksiniz. Dışarıya çıkarken bebeği yerinden kaldırmadan ana kucağı ile taşıyabileceksiniz. Tabi aracınız varsa bebeğinizin güvenliği için birde oto koltuğuna sahip olmanız gerekecek. En önemlisi bebeğinizi taşımak için bebek arabası olmazsa olmazınızdır. İşte travel sistem bebek arabaları bütün bu saydıklarımızı içinde barındıran ay ay bebeğin ihtiyacını karşılayan bir yöntemle üretilmiştir. Ailelere hem kullanım kolaylığı hemde ekonomik kolaylık sağlar.

Bebeğiniz biraz büyüdükten sonra ayrıntılı donanımlara ihtiyacınız kalmayacak. Bebekler yürümeye başladıklarında bebek arabasına fazla binmek istemeyeceklerdir. Daha çok yorulduklarında veya uykuları geldiğinde bebek arabasına oturacaklardır. Baston puset bebek arabaları hafifliği, az yer kaplaması ve pratik kullanımı sayesinde tercih sebebi oluyor. Arabanızın bagajında fazla yer kaplamıyor. Toplu taşıma araçlarına bineceğiniz zaman tek elinizle kolayca kapatıp açabiliyorsunuz.

Tekli bebek arabaları da ailelerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Genişliği, içinin konforu, yağmurluk ve tam kapanabilen tentesinin olması tercih sebepleri arasında. Bebeğim hem konforlu bir şekilde otursun, uyusun hem de fazla ayrıntılı olmasın diyorsanız tekli bebek arabaları tam size göre.

Birde ikiz bebek sahibi olan aileler var. Onların işi iki kat zor tabii. Maddi ve manevi daha çok emek harcamaları gerekiyor. İkiz bebek sahibi olanlar için ikiz bebek arabaları oldukça kullanışlı ve pratik. Önlü arkalı veya yan yana dizayn edilmiş koltukları ile bebekleri taşıma kolaylığı sağlıyor. Önlü arkalı modellerde bebekler biraz büyüdüklerinde bazen yer kavgası yapabiliyorlar. Her ikisi de ön koltuğa oturmak isteyebiliyor.Bu yüzden yanyana koltuklar ebeveynleri rahatlatıyor.

Günümüzde üç tekerlekli bebek arabaları oldukça revaçta. Spor görünümü aileleri cezbediyor ve tercih sebebi oluyor. Ön veya arka tekerlerinin büyük oluşu sürüş kolaylığı sağladığı gibi bebeğin sarsılmadan yolculuk yapmasını sağlıyor.

Bebek arabası aksesuarları her şartta ve ihtiyaç anında kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Yağmurluk, sineklik, şemsiye, müslin örtü, puset minderi, puset çantası gibi aksesuarları bu kategoride bulabilirsiniz.

Bebek Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

1. Güvenlik: bebek arabasının yeteri kadar güvenlik önlemi var mı? Fren sistemi düzgün çalışıyor mu? Oturma bölümünde emniyet kemeri var mı? Bebeğinizin güvenliği her şeyden daha önemlidir. Bebeğinizi taşırken, arabasını park ettiğinizde kazalara sebebiyet vermeyin.
2. Hafiflik: Bebek arabalarının kolay taşınabilir olması çok önemlidir. Örneğin asansörü olmayan bir evin üst katlarında oturuyorsanız arabayı indirip çıkarmanız zor olacaktır. Yada toplu taşıma araçlarını kullanırken hem bebeği hem arabayı taşımanız gerekecek. Bebek arabası alırken ağırlığını test ederek almanızı tavsiye ederiz.
3. Yatış pozisyonu: bebek arabalarının kademeli yatış pozisyonu olan modelleri daha kullanışlıdır. Bebeğinizin uykusu geldiğinde arkaya yatırarak rahatça uyumasını sağlarsınız. Bebeklerin oturarak uyumaları onları rahatsız eder. Kademeli yatış pozisyonu sayesinde bebekler uyumasa bile arkasına yaslanarak rahat eder
4. Bebek arabasının tentesinin olması bebeğinizi güneş, rüzgar, yağmur gibi çevre koşullarına karşı koruyacaktır. Bazı modellerin tentesi tam kapanırken bazıları yarım kapanabilir. Ayak örtüsü de kışın ve soğuk havalarda bebeğinizin üşümesini engeller. 
5. Kumaş kalitesi : Alacağınız ürünün kumaş kalitesine de dikkat etmeniz gerekir. Zararlı kimyasallar içermeyen bir kumaştan yapılması ve terletmemesi bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.
6. Tekerlekler: bebek arabasının tekerlekleri çok önemlidir. 360° dönmesi manevra kabiliyetini artırarak sürüş kolaylığı sağlar. Büyük tekerlekli arabaların sürüşü daha kolaydır. Bebek sarsılmaz. Ancak dar yollardan geçmeniz gerektiğinde zorlabilirsiniz. Çarşılarda kaldırımların dolu olması arabayı sürmenizi zorlaştırabilir.
7. Çift yönlü taşıma : bebek arabalarının itme kolu çift yönlü olarak ayarlanabilir. Bebekler küçükken genellikle annelerini görmek isterler. Göremediklerinde huzursuzlanırlar. Biraz büyüdüklerinde ise çevreyi keşfetmek hoşlarına gider. Çift yönlü kullanım sayesinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
8. Bebek arabası cepleri: bebeğinizle seyahat ederken bir çok ihtiyacınızda olacak. Emzik, biberon, müslin örtü, çıngırak, bez, suluk gibi bebeğinizin ihtiyaçları bitmeyecektir. Bebek arabasının cepleri sayesinde bu malzemeleri kolayca bularak bebeğinize ulaştırabilirsiniz.
9. Sepet: bebek arabalarında bulunan taşıma sepetleri hem bebeğinizin ihtiyaçlarını hemde sizin eşyalarınızı taşımanıza yardımcı olacaktır.

En kaliteli markaların kullanışlı modelleri besikte.com da. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun bebek arabalarını sitemizden temin edebilirsiniz. 

Lava Baby Puset Minderi - Helikopter
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Aldeba Tam Yatar Baston Bebek Arabası - Mavi
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Baby2go 2035 Calme Travel Sistem Bebek Arabası Gri
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Babyhope SA-7 Baston Puset Bebek Arabası - Kırçıllı Gri
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Aldeba 3030 İkiz Pratik Bebek Arabası - Siyah
Sevi Bebe Puset Çantası
Sevi Bebe Puset Çantası

45,00 ₺  44,00 ₺

Sepete Ekle

Kargo Bedava
Aldeba Pratik Baston Puset - Mavi
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Sunny Baby 9015 Camenta Travel Sistem Bebek Arabası Gri
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri