Bebek Bakımı

İlk defa bebek haberi aldığınız andan itibaren heyecanlı bekleyiş başlar. Ay ay bebeğin gelişimini takip etmeye başlarsınız. Doktor kontrollerini sabırsızlıkla beklemeye başlarsınız. Onun küçücük görüntüsünü görmek için sabırsızlanırsınız. Bu süre içinde bebek bakımı ile ilgili birçok kitap okur ve araştırmalar yaparsınız. Her şey mükemmel olsun hiçbir eksik kalmasın istersiniz. Dokuz ay dolup bebeğinizi kucağınıza aldığınızda dünyalar sizin olur. Daha hiç hissetmediğiniz özel duygular yaşarsınız. Hastaneden eve geldiğinizde hem çok mutlusunuzdur hem de endişeli. Haksız da değilsiniz. Bebek bakımı oldukça meşakkatli bir iştir. Sorumluluk tamamen sizin omuzlarınızdadır. Okuduğunuz kitaplar, büyüklerimizden öğrendiğiniz bilgiler kuş olup uçmuş gibi hissedersiniz. Bir çok şeyi yaşayarak öğrenirsiniz. Ancak telaşlanmanıza gerek yok. Bebeğinize özel olarak üretilmiş bebek bakım malzemeleri imdadınıza yetişecektir.


Anne, babalar bebeğin gelişimindeki aşamaları bilirlerse bebeklerinin bakımını daha kolay yapabilir ve bir sorun olduğunda hemen tespit edip müdahale edebilirler. Örneğin ilk 3 ayda bebeğin gaz sancısını olması normaldir. Her ağladığında alıp doktora koşturarak yorulmazlar. Yeni doğan bebekler kakalarını bir hafta içinde yaparlar 6 gün kaka yapmaması normaldir. Kaka yapmadığına telaşlanmayınız. Anne babalar bebek psikolojisi ve sağlığı hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekir. Bebek bakımında beslenmesi, temizlenmesi gibi fizyolojik ihtiyaçlarının yanında sevgi ve ilgi ihtiyacının karşılanması da çok önemlidir.

Bebek bakımında size yardımcı olacak birçok ürünü sitemizden temin edebilirsiniz. Bebeğin temizlenmesi ve hijyeninin sağlanması için banyo yaptırılır. Banyo yaptırırken bazı malzemeleri yanınızda hazır bulundurmalısınız. Ilık bir su hazırlayarak bebek şampuanı ile bebeğinizi nazikçe yıkayabilirsiniz. Dilerseniz bebekler için özel üretilen bebek sabunu da kullanabilirsiniz. Biraz büyüdüklerinde banyo köpüğü ile banyolarını eğlenceye çevirebilirsiniz.Banyodan çıkardığınız bebeğinizin cildini kurutmaması için bebek yağı veye bebek vücut losyonu veya bebek vücut kremi ile nemlendirebilirsiniz. Bebeğin yüzü vücuduna göre daha hassas olduğu için bebek yüz kremi kullanabilirsiniz. Her zaman banyo yaptırmak istemeyebilirsiniz. Bebeğiniz terlediğinde kustuğunda yada dışarı çıktığınızda bebek temizleyici sıvı ile temizliğini yapabilirsiniz. Banyo işlemi bittikten sonra eğer saç derisinde konaklar varsa bebek saç fırça ve tarağı ile nazikçe temizleyebilirsiniz. Banyo bakımı bittikten sonra tırnak bakımına geçebilirsiniz. Bebeklerin tırnakları çok sık uzar haftada bir kesilmesi gerekir. Kesilmediğinde yüzünü gözünü çizebilir. Bebeklerin tırnakları kesilirken onun sakin olduğu bir zamanı seçin. Birinden yardım alarak veya kendinizde rahatlıkla bebekler için üretilen bebek tırnak makasını kullanarak bebeğinizin tırnaklarını kesebilirsiniz. Bebeklerin uykularının düzenli olması onların huzurlu olmasını sağlar. Beslenme ve temizlik kadar uyku da önemlidir. Bebekler uyurken terleyebilirler. Uykudan uyandıklarında üşütmemeleri için ter bezi kullanabilirsiniz. Beslenmeleri den sonra veya kustuklarında bebek mendillerinden faydalanabilirsiniz. Bebek bakım örtülerini birçok amaç için kullanabilirsiniz. Yine bebek bakımında işinize yarayacak bebek güneş kremlerini, bebek kolonyası, bebek parfümü, bebek diş macunu ve bebek diş fırçalarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kargo Bedava
Mustela Merhaba Bebek Çantası Seti
Mustela Merhaba Bebek Çantası Seti
Mustela Bebek Bakım Seti ( çanta hediye )

  329,00 ₺

Sepete Ekle

Kraft Bebek Bakım Çantası-EC 1301 (Kırmızı)
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Okiedog Scribbles Sumo - Siyah
Ürün Seçenekleri
Maller Baby ML2006-05 Ada Anne Çanta
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Okiedog Mondrian Trek - Sarı
Ürün Seçenekleri
Kraft Bebek Bakım Çantası EC 1702-K (Kırmızı)
Ürün Seçenekleri
Kraft Bebek Bakım Çantası EC 1601-L (Lacivert)
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri