Bebek Bakım Örtüsü

Bebek bakımı hijyen ister. Bebeğin büyümesinde beslenmesi kadar temizliğinin de önemli bir yeri vardır. Sağlıklı olmanın 1. koşulu temiz olmaktan geçer. Bebeklerimizin narin ve hassas ciltlerine temas eden her şeyin hijyenik olması, onların sağlığı açısından önemlidir. Bebeklerimizin daha hijyenik ortamlarda büyütebilmek için özel olarak hazırlanan bebek bakım örtülerinden yararlanabiliriz.

Bebek bakım örtüleri anne bebek ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sizin için özel olarak tasarlanmıştır. Bebek bakım örtüleri birden fazla amaç için kullanılabilir.


Ter Bezi

Bebekler üşümekten hasta oldukları gibi çok fazla terledikleri içinde hastalanabilirler. Uykudan kalktıklarında, sıcak bir odanın içinde bulunduklarında, kıyafetleri fazla giydirildiğinde, çok ağladıklarında, çok güldüklerinde, fazlaca hareket ettiklerinde terleyebilirler. Terleyen bebeğin teri üzerinde soğursa bebek ciğerlerini üşütebilir ve hastalanır. Terleyen bebeğin sırtına bebek ter bezi koyulması hastalanmasının önüne geçer. Bebek ter bezleri hidrofil pamuktan yapılmış emici müslin kumaştandır. Müslin kumaş dünyadaki en eski kumaşlardan biridir. Yumuşaktır ve ipeksi bir yapısı vardır. Gözenekli bir yapıya sahip olduğu için nefes alır ve bebeğinizin sırtının kuru kalmasını sağlar. Ayrıca ergonomik yapısı sebebiyle çocuğun sırtından kaymaz. Bebeğinizin veya çocuğunuzun sırtına tam uygun şekilde omuzlarını da kapatacak biçimde üretilmiştir. Çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliği ile annelere kolaylık sağlar.

Bebek omuz Örtüsü

Yeni doğan bebekleri sık sık emzirmek için kucağımıza alırız. Emzirdikten sonra gazını çıkarmak için omzumuzda yatırarak sırtını sıvazlarız. Bebeğin yüzü oldukça hassastır. En ufak bir dokunuşta bile tahriş olabilir ve kızarabilir. Bebek omuz örtüsü ile bebeğin gazını çıkaracağınız anlarda omzunuza koyarak bebeğinize güvenle kullanabilirsiniz. Böylece hem bebeğinizin hijyenini sağlamış olursunuz hem de gaz çıkarırken kustuğunda ya da ağzındaki salyası aktığında üstünüz kirlenmemiş olur. Müslin kumaştan üretilen bebek omuz örtüsü emici ve yumuşaktır. Hafif pamuklu kumaştan yapılmıştır. Özel kesimi sayesinde işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Yüz Örtüsü

Bebek alışverişine hazırlanıyorsanız ya da yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa mutlaka bir bebek yüz örtüsü edinmeniz de fayda vardır. Yeni doğan bebekler bakterilere karşı savunmasızdır. Toz, mikrop ve birçok dış etken bebeğinizi rahatsız edebilir. Evde uyurken, dışarı çıkarken bebeğiniz için özel üretilen bebek yüz örtülerini kullanabilirsiniz. Bebeğin yüzünü örtmek geleneksel bir uygulamadır.

Bebek Mendilleri

Yeni doğan bebekler sık sık beslenirler ve midelerine fazla gelen sütü tahliye ederler. Bebeklerin ne zaman kusacakları belli olmaz. Yeni diş çıkaracakları dönemde ağızlarından çok fazla salya akar ve bunun üzerine üstlerini ıslatabilirler. Gerek bebeğe yemek yedirdikten sonra gerekse kustuklarında ciltlerinin tahriş edilmeden temizlenmesi gerekir. Bebeğiniz için özel üretilen bebek mendilleri pamuktan üretildiği için bebeğinizin cildine zarar vermez. Aynı zamanda yüksek emici özelliğe sahip olduğu için rahatlıkla bebeğinizin temizliğini yapabilirsiniz. Çamaşır makinesinde bebek deterjanları ile rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Çok Amaçlı Örtü

Çok amaçlı örtünün kullanımı kolay ve pratiktir. Bebeği kundaklamak için kullanacağınız gibi üzerini örtmek için de kullanabilirsiniz. Yaz aylarında özellikle üzerine hafif bir örtü örterek terletmeden üşümesini engelleyebilirsiniz. Uyuduğunda altını değiştirmeniz gerektiğinde ve oyun zamanlarında bebeğinizin altına rahatlıkla serebilirsiniz. Çok amaçlı örtübattaniye, omuz örtüsü, emici bir havlu, pusete ek güneşlik gibi bebeğiniz ile ilgili pek çok ihtiyacın da kullanabilirsiniz.

Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz bebek bakım örtülerinin azo boya ve toksik madde içermemesi, bebeğinizin cildini tahriş edecek alerjik maddelerden üretilmemesi önemlidir. Sevibebe, babyjem, mycey gibi birçok seçkin markanın kaliteli ürünlerini Besikte.com adresinden uygun fiyat ve kampanyalarla temin edebilirsiniz... 

Sevi Bebe Yüz Örtüsü
Sevi Bebe Yüz Örtüsü

22,00 ₺  18,75 ₺

Sepete Ekle

Mycey Çok Amaçlı Müslin Örtü XL - Stars Pembe
Ürün Seçenekleri
Mycey Çok Amaçlı Müslin Örtü XL - Pembe
Ürün Seçenekleri
Mycey Müslin Omuz Örtüsü / Bebe Önlüğü - Pembe
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri