Bebek Banyo Köpüğü
Yeni doğan bebekler söz konusu olduğunda merak edilen konular çoğalır. Doğduğu andan itibaren beslenmesi, temizlenmesi, gaz sancıları, banyosunun yaptırılması gibi birçok konu masaya yatırılır. Bebeklerin sağlıklı bir gelişim göstermeleri için sadece fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması yeterli değildir. Bunun yanında duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarının da giderilmesi gerekir. Bebeğin bedensel ihtiyaçlarını karşılarken bir taraftan da ona dokunarak, masaj yaparak, göz teması kurarak onun sevgi ihtiyacını da karşılamış oluruz.
Bebeğin sağlığı için temizlik ihtiyacını karşılamak hastalıklarla mücadele etmenin en pratik yoludur. Bebeğin temizlik ihtiyacı en güzel şekilde banyo yaptırılarak karşılanır. Altına tuvaletini yaptığında, kustuğunda, terlediğinde banyo yaptırmak Hem daha temiz olacaktır hem de rahatlayacaktır. Bebekler genelde suyu severler. Anne karnında suyun içinde yaşadıkları için banyo yaparken rahatlarlar ve mutlu olurlar. bazen yaşadıkları olumsuz deneyimler bebekleri banyodan soğutup antipati oluşturur. Banyo yapmayı sevmeyen çocuklar ailelerine problem çıkarırlar. Banyo yaptırmak aileler için neredeyse kabusa dönüşür. Böyle bir durumda banyo ritüelini keyifli hale getirmek için farklı yöntemler uygulanabilir. Banyo yapacak bebek veya çocuk oyuncağı ile birlikte banyoya girebilir. Bebekler için özel üretilen banyo köpüklerini onlara banyoyu sevdirmek için kullanabilirsiniz. Bebek banyo köpükleri banyoda eğlenceli bir ortam oluşturur ve bebeğin veya çocuğun banyoya zevkli girmesini sağlar. Böylece kabusa dönüşen banyo ritüeli yerini keyifli anlara bırakır.

Bebek Banyo Köpüğü alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bebeklerin cildi oldukça hassas ve narindir. Bebek ciltlerinin ince yapısı sebebiyle kolay tahriş olurlar ve alerji tepkileri verebilirler. Bebekleriniz için alacağınız ürünlerin onlara özel olarak üretilmiş olması oldukça önemlidir.
Bebek banyo köpüğünün içinde zararlı kimyasalların bulunmaması gerekir.
Alkol parfüm paraben sülfat içermeyen ürünleri tercih etmeniz gerekir.
Alerji yapmayan hipoalerjenik ürünler almalısınız. Dermatolojik olarak kliniklerde test edilmiş onaylanmış ürünler bebeğinizin sağlığına korumanıza yardımcı olacaktır.
Mikrobiyolojik kontrolden geçmiş olması gerekir. Bebek banyo köpüğünün içeriye doğal sabundan üretilmeli ve doğal yağlardan elde edilmiş nemlendiriciler olmalıdır.
pH değeri 5. 5 olan banyo köpükleri bebeğinizin cildine uygundur.
Bebek banyo köpüğünün göz yakmaması da önemlidir.
Yukarıda saydığımız özellikteki ürünler Bebeğinizin hassas cildine zarar vermeden nemlendirir kaşıntı ve döküntü gibi herhangi bir yan etki görülmesinin önüne geçer.

Bebek banyo köpüğü nasıl kullanılmalıdır?

Bebeğinizin küvetine veya kendi küvetinize suyu doldurduktan sonra 2 ölçek banyo köpüğü dökülür ve köpürtülür. Bebeğiniz veya çocuğunuz banyo köpüğü ile banyoyu sever ve eğlenceli vakitler geçirir. Banyo olayı bittikten sonra durulandığında herhangi bir kalıntı vücudunda kalmaz kolayca durulanır.

Bebek banyo köpüğü sadece bebekler için kullanılmaz. Yetişkinler de bu banyo köpüğünü rahatlıkla kullanabilirler. Kuru cilde sahip olan yetişkinlerin de cildin nemlenmesine yardımcı olur. içeriğinde bulunan papatya, ökseotu, şerbetçi otu gibi bitkisel özler sayesinde bebeğin hassas cildini tahrişlerden korur ve nemlendirir.

Bebeğinizin en büyük organı olan cildi çok değerlidir anne ve babalar bebekleri için her zaman en iyisini en kalitelisini tercih etmeye çalışırlar. Aradığınız özel içerikleri ile kaliteli markalar eşliğinde bebek banyo köpükleri Besikte.com da 
Sebamed Baby Bubble Bath Bebek Banyo Köpüğü 200 ml
Sebamed Baby Bubble Bath Bebek Banyo Köpüğü 200 ml
Sebamed Bebek Banyo Köpüğü 200 ml

49,90 ₺  34,90 ₺

Sepete Ekle

Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri