Bebek Battaniye

Bebek battaniyeleri her zaman elinizin altında bulunması gereken ürünler arasındadır. Bebeğiniz dünyaya gelir gelmez bir battaniyeye ihtiyacınız olacak. Doğum çantası hazırlarken ilk koyacağınız tekstil ürünleri arasında bebek battaniyeleri vardır.


Bebekler yeni doğduğunda vücutlarının ısı değişimlerini ayarlamaları zor olur. Sizin onlara destek olmanız gerekir. Üşüdüklerinde bir battaniye yardımı ile ısınmalarını sağlayabilirsiniz. Bebek battaniyeleri soğuk ve serin havalarda bebeğinizi korumaya yarar. Bebek battaniyelerini çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Bebeğinizi dışarı çıkarırken , pusetinin üstüne örterek, uyurken üşümemesi için, bebeğinizin beşiğine örtü olarak kullanabilirsiniz.

Bebek battaniyelerinin bir çok modeli ile karşılaşabilirsiniz. Tulum şeklinde bebek battaniyeleri kış aylarında kullanım kolaylığı sağlar. Beşik için üretilen bebek battaniyeleri beşiğin boyutlarına uygun olarak üretilir. Fermuarlı, çıtçıtlı bebek battaniyelerini ister açık ister fermuarını çekerek kullanabilirsiniz. Bazı battaniye modellerinde patik ve şapka aksesuarları da mevcuttur. Düz, kare şeklinde klasik bebek battaniyeleri de tercihleriniz arasında olabilir.

Bebek battaniyelerinin kız ve erkek bebekler için ayrı tasarımları olduğu gibi ortak kullanım için dizayn edilen bebek battaniyeleri de mevcuttur. Kız bebekler için pembe tonda battaniyeler çok tercih edilirken, erkek bebekler için mavi tonda battaniye çeşitleri ilgi görüyor. Renkli, çiçekli, desenli ve sevimli figürlü bebek battaniyeleri bebeklerinizi soğuktan koruyacak bebek tekstil ürünlerinin başında gelir.

Bebek battaniyesi alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus vardır. Bunların başında aldığınız ürünün kumaşının kaliteli olması gerekir. Kalitesiz kumaşlar bebeklerin cildinin tahriş olmasına ve alerji problemlerine neden olur. %100 pamuk kumaşlı battaniyeler yumuşak dokusu ile bebeğinizin cildinin nefes almasına olanak sağlar. Battaniyeler bebeklerin üşümesini önlediği gibi terlemesini de engellemelidir.

Bebek battaniyelerinin antibakteriyel ve antialerjik kumaşlardan üretilmelidir. Yeni doğan bebeklerin ciltleri hassastır ve bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmemiştir. O yüzden bebeğinize temas eden her bir tekstil ürünün önemi büyüktür.

Bebek battaniyelerini mevsime göre tercih etmelisiniz. Bebek battaniyeleri çeşitli kumaşlardan üretilir. Yün, örgü, polar, pamuklu kumaş ve penye. Yaz aylarında penye ve müslin kumaşlardan üretilen bebek battaniyeleri daha kullanışlı olur. Yazın sıcağında polar battaniye kullanmak bebeğinizin terlemesine sebep olarak hastalığa davetiye çıkarır. Kışın soğuk günlerinde polarlı ve kalın battaniyeler bebeğinizi sıcacık tutarak üşütmez. Evde uyurken üstüne, yerde oyun oynarken altına serperek kullanabilirsiniz. Dışarıya çıkarken bebeğinize sararak, bebek arabasına örterek bebek battaniyelerini çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. 

Mycey Örme Battaniye - Pembe
Ürün Seçenekleri
Mycey Battaniye / Müslin - Mavi
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri