Bebek Bel Koruyucu

Yeni doğan bebeklerin bakımı özellikle ilk defa anne olacakları tedirgin edebilir. Bebeği nasıl tutacağım, nasıl emzireceğim, altını nasıl değiştirmeliyim gibi tereddütler yaşayabilirsiniz. Endişelerinizde haklı olabilirsiniz. Çünkü yeni doğan bebeğin bakımı oldukça meşakkatli ve özen isteyen bir konudur. Yeni doğan bebeklerin kasları yeteri kadar gelişmediği için bebeği tutarken dikkatli olmak gerekir. Bebekler ilk aylarda kafalarını ve bellerini tutamazlar. Vücutlarının en ağır bölümü kafalarıdır. Bebeği kucağınıza alırken onu doğru şekilde tutmanız gerekir. Bebeğin belini Bebek bel koruyucu ile desteklemeniz bebeğinizin sağlığı için gereklidir.


Bebek doğru pozisyonda nasıl tutulur?

Bebeklerde özellikle ilk aylarda doğru şekilde tutabilmek bebeğin sağlığı için azami derecede önem arz eder. Bebeği bir çok farklı şekilde tutabilirsiniz. En çok dikkat etmeniz gereken konu bebeğin başı ve belinin desteklenerek tutulmasıdır. Bebeğin başını bir elinizle desteklerken diğer elinizle de bebeğin belini desteklemeniz gerekecektir. İlk 3 ayda her türlü yanlış harekete ve kazalara karşı bebeğinize bel koruyucu destek ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü siz bebeğinizi doğru tutsanız bile evinize gelen bir misafir, akraba veya evdeki küçük kardeş bebeği kucağına almak isteyebilir. Bebeğiniz yanlış tutuşlardan kaynaklı sorunlar yaşayabilir. Bebek desteklenmediğinde belini ve kafasını taşıyamayarak geriye doğru atar ve çok ciddi sağlık sorunları oluşabilir. O yüzden bebeğin belini Bebek bel koruyucu ile desteklemelisiniz.

Bebeği bir çok farklı şekilde taşıyabileceğinizi söylemiştik. Bir kaç tanesine örnek verelim.

Omuzda taşıma pozisyonu ebeveynlerin en çok tercih ettiği taşıma pozisyonudur. Bebeğin başını omzunuza yatırarak bir elinizle kafasını diğer elinizle belini destekleyerek bebeğinizi taşıyabilirsiniz. Bebek beslendikten sonra bu şekilde gazını çıkarmanıza da yardımcı olur. Bu pozisyonda taşımadan önce bebeğinize bebek bel koruyucusunu takmayı unutmayın.

Göbek destekli taşıma pozisyonu ile bebeğinizi karnından tutarak taşıyabilirsiniz. Bebeğinizin başını ve göğsünü ön kolunuzu üzerine uzatın. Diğer elinizle sırtından destek olarak taşıyabilirsiniz. Bebeğiniz mızmızlandığında gaz sancısı olduğunda genellikle bu pozisyonda daha rahat edecektir. Bebek bel koruyucu destek ürünleri bu pozisyonda da bebeğinizin güvenliğine destek olacaktır.

Kalçadan taşıma pozisyonu bebeğiniz 3. Aydan sonra kafasını rahat bir şekilde tutabilecektir. Bebekler en çok bu pozisyonda rahat taşınırlar. Bebeğin bel koruyucusunu taktıktan sonra kalçası dan tutarak kucağınıza alabilirsiniz. Bir elinizle de bebeğin belini destekleyerek taşıyabilirsiniz.

Beşiğe yatırma pozisyonu ile bebeğinle hem göz teması kur hemde rahatlıkla taşı. Yeni doğan bebekleri tutmamın en kolay yolu budur. Bir elinle bebeğin başını ve boynunu desteklerken diğer elinle bebeğin kalçası dan tutarak taşıyabilirsin. Bu taşıma pozisyonunda bebek bel koruyucu ile bebeğin belini destekleyerek güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Bebek Bel Koruyucu ne zaman kullanılır?

Bebekler yeni doğduklarında kasları henüz tam anlamıyla gelişmemiştir ve hassastırlar. Bebeğinizi taşırken özellikle boynuna ve beline dikkat etmeniz gerekir. Bebek bel koruyucu kullanımına doğumdan sonra başlayabilirsiniz. 0-3 ay en hassas dönemdir. Bebek biraz daha büyüdüğünde 5-6 aylık olduğunda dik durmaya başlar. Belini kendisi kontrol edebilir. Bebeğin gelişimi bu seviyeye geldiğinde bel koruyucu kullanmayı bırakabilirsiniz.

Bebek Bel Koruyucu kullanmanın faydaları nelerdir?
• Bebekleri taşırken bebeğin belini desteklemeye yardımcı olur. Bebeğin belini geriye atarak istenmeyen kazalar olmasını önler.
Bebek bel koruyucu bebeğin belini desteklediği gibi sıcak tutar.
• Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı sıklıkla görülebilir. Bel koruyucu ürünler bebeğin gaz sancısını da rahatlatır.
• Bebeğinizi incitmeden sarmalayarak bebeğin en hassas zamanlarını sağlıklı bir şekilde geçirmesini sağlayacaktır.

Bebek Bel Koruyucu alırken nelere dikkat edilmelidir.?

Bebek bel koruyucunun üretildiği malzemenin bebeğin sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilmesi çok önemlidir. Üretilen kumaşın azo boya içermemesi ve kimyasal malzemeler kullanılmaması gerekir.
Bebek bel koruyucu kumaşının hava alabilen bir kumaş olması gerekir. Terletmeyen, %100 pamuk veya sağlıklı kumaşlar kullanılması gerekir.
Bel Koruyucunun bebeğin belinde sabit kalabilmesi için yapışkan bantların sağlam olup olmamasına özen gösterin.
• İlk aylarda çok sık kullanacağınız bebek bel koruyucunun yıkanarak temizlenebilir bir ürün olması bebeğin hijyeni açısından önemlidir. Bel koruyucuyu temizleyeceğiz zaman elinizde nazikçe sabunla veya bebek deterjanları ile yıkayarak sıkmadan kurumaya bırakabilirsiniz. Belirli aralıklarla yıkayarak temizlemelisiniz.

Bebek Bel Koruyucu nasıl kullanılır?

Bebek bel koruyucunun geniş olan kısmını bebeğinizin sırt ve bel kısmını kavrayacak şekilde yerleştiriniz. Daha sonra bantlı bağlanma noktalarını üst üste getirerek ne çok sıkacak ne de gevşek kalacak şekilde bebeğinizin beline sabitleyiniz. Bebek bel koruyucu ürününüz kullanıma hazırdır.

Bebek bel koruyucu ürünler besikte.com da güvenenilir markaların kaliteli bel koruyucu ürünleri sitemizde sizlerin hizmetinde. Mavi, beyaz, yeşil, pembe, krem renkleri mevcut. Kiraz çekirdeği ve kanola tohumlarıyla hazırlanmış Sevibebe'nin sağlıklı ürünleri bebeğinizin güvenliği için özel olarak tasarlanmıştır. Uygun fiyat ve kampanyaları kaçırmamak için takipte kalın.

Keyifli alışverişler... 

Sevi Bebe Kiraz Çekirdekli Bebek Bel Bandı - Krem
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Bel koruyucu Pembe
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri