Bebek Beşik Ürünleri

Bebeğinizin sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bu yüzden bebeğinize alacağınız her bir üründe ayrıca hassasiyet göstermeniz gerekir. Bebeğinizin sağlığını tehlikeye atabilecek bütün ürünlerden uzak durmanız gerekir. Bu yeri gelir yedireceğiniz bir gıda, yeri gelir giydireceğiz bir kıyafet, yeri gelir bebeğinizi uyutacağınız bir beşik olur. Bebeğinizin rahat bir uyku uyuyabilmesi için bir beşiğe ihtiyacınız olacak. Bebek beşikleri bebeğinizin uykusunu güzel bir şekilde uyumasını sağlarken anne ve babaların da rahat etmeleri için bir olanak oluşturur. Bebeğiniz büyüyene kadar kullanacağınız bebek beşiklerini alırken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.


Bebek beşiği alırken nelere dikkat edilmelidir?
Bebek beşiği kullanmanın faydaları nelerdir?
Bebek beşik çeşitleri nelerdir?


Bebek mobilyaları alırken iyi düşünüp doğru karar vermek gerekir. Bebek mobilyaları sık sık değiştirilebilecek ürünler değildir. Uzun yıllar severek kullanabileceğiniz bebek mobilyaları seçmeniz önemlidir. Bebek beşiği tercih ederken sadece görüntüsüne bakılmaz. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir kaç hususu aşağıda sıraladık.

Bebek beşiği alırken nelere dikkat edilmelidir? 


[ ] Konfor: Bebek beşikleri alırken sadece görüntüsüne bakmazsınız. Bebek beşiğindeki en önemli özellik bebeğin rahat edebilmesidir. Bebeğiniz beşiğine konforlu bir şekilde yatabilirse uyur. Rahat edemediği yerde huzursuzlanır, uykuları kaçar. O yüzden beşik seçiminde birinci önceliğiniz konfor olmalıdır.
[ ] Güvenlik: bebeğin sağlığı ve can güvenliği her şeyden önemlidir. Minik bebeklerinizin ilk zamanlar size daha çok ihtiyaçları olacak. Uyurken bile bebeğinizi gözünüzün önünden ayırmamanız gerekecek. Aynı odada ayrı yataklarda uyumanız sağlıklı olacaktır. Kendi yatağınıza bebeğinizi almanızın bazı sakıncaları olacaktır. Bebeği beslemek ve bakımını yapmak için gece bile bebeğinizle ilgilenmeniz gerekecek. Bebeği kendi yatağınıza alamayacağınız için bir bebek beşiği temin etmeniz iyi bir fikir olacaktır. Bebek beşiklerinde en önemli konulardan biride güvenliktir. Bebeğin beşiğin içinden düşmemesi için gerekli önlemlerin alınmış olması lazım. Veya beşiğin parmaklıkları varsa bebeğin elinin, kolunun, bacağının sıkışmaması için parmaklıkların sık bir şekilde dizayn edilmesi azami öneme sahiptir. Ayrıca çok hafif olan beşikleri devrilme riski vardır. Buda bebeğin can güvenliğini tehlikeye atar.
[ ] İşlevsellik: bebek beşiklerinde aranması gereken bir diğer özelliktir. İlk defa ebeveyn oluyorsanız bebeğiniz için en uygun ve doğru bir ürün tercih etme konusunda zorlanabilirsiniz. Her beşik modelinin farklı fonksiyonları vardır. Bazı beşik modelleri asansörlüdür. Bazıları büyüme özelliğine sahip olup genç bir yetişkin olduğunda da kullanılabilir. Bazı beşik modellerini 1 yaşına kadar kullanabilirsiniz. Sallanabilme ve istenildiğinde sabitleme özelliğine sahip ürünler, cibinlikli modellerde bulunmaktadır. Bir beşikte bulunmasını istediğiniz özelliklere göre tercih yapabilirsiniz. Çok fonksiyonlu bebek beşikleri her zaman daha avantajlıdır.
[ ] Taşınabilirlik: bebek beşiğinin kolay taşınabilir olması mühimdir. Bebeğiniz küçükken daima gözünüzün önünde olmasını istersiniz. Bu yüzden nereye gitseniz bebeği beşiği ile birlikte götürürsünüz. Yada misafirliğe, bir yerde tatile gideceğiniz zaman bebeğin beşiğinide yanınızda götürebilmeniz size büyük kolaylık sağlar. Pratik bir şekilde katlanan ve taşınabilen beşikler her zaman daha kullanışlı olur. Gittiğiniz yerde hem siz hem bebeğiniz huzurlu olur.
[ ] Fiyat: bebek beşiklerini seçerken dikkat edilen bir diğer konuda fiyattır. Neticede herkes bütçeye göre bir ürün tercih edecektir. Bebek beşiklerinin fiyatları markaya ve modele göre değişiklik arz eder. Kullanılan malzeme ürünün fiyatını etkileyen unsurlar arasındadır.
[ ] Doğallık: bebeklerin sağlığını koruyabilmek için yediğinden içtiğinden giydiğinden kullandığınız bütün malzemelerden sorumlusunuzdur. Bebek beşiklerinde doğal malzemeler kullanılması gerekir. Ahşap malzemeden üretilen beşikler hem doğal hem sağlıklıdır. Beşiğin üzerinde kullanılan boyalarına kanserojen maddeler içermemesi, organik boyalar kullanılması şarttır. Beşiğin içindeki uyku setlerinin kumaşlarının kaliteli ve pamuktan olması bebeğin sağlıklı büyümesi için bir fırsattır.
[ ] Kolay monte edilebilmesi bebek beşiği için olmazsa olmaz özellikler arasındadır. Zaman zaman yaptığınız yolculuklarda bebeğin beşiğini söküp takarken pratik olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.
[ ] Sallanma özelliği bir çok beşikte bulunan bir özelliktir. Bebekler sallamaktan hoşlanırlar. Çoğu bebek uyurken, huzursuzlandığında, gaz sancısı çekerken sallanmak ister. Sallanmak bebeğe anne karnını hatırlattığı için onu sakinleştirir. Beşikler deki sallanma özelliğini dilerseniz iptal edebilirsiniz.
[ ] Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da bebeğin yatağındaki süslerin kopmayacak şekilde sağlam olması gerekir. Bebek, süsleri çekiştirirken kopararak ağzına alabilir ve boğulma tehlikesi yaşar.

Bebek beşiği kullanmanın faydaları nelerdir?

Yeni doğan bebekler daima annelerinin yanında olmaya ihtiyaç duyarlar. Gün içinde sık sık uyuyan bebeğinizin rahat edebilmesi için bir bebek beşiğine ihtiyaç duyarsınız. Bebek beşiği ile bebeğiniz rahat ederken sizde huzurlu olursunuz.

Bebek beşiği bebeğin güvenliğini sağlayan bir faktördür. Herhangi bir yere yaptırdığınız bebeğinizin düşmesinden endişelenirsiniz. Bebek beşiğinin güvenlik önlemlerini alarak bebeğinizi gönül rahatlığı ile uyutabilirsiniz.

Bazı beşik modellerinde bebeğin bakımını yapmanız, bezini değiştirebilmeniz için aparatlar olur. Bütün malzemelerin bir arada bulunduğu bu bölüm size kolaylık sağlar.

Gece uykusundan acıkarak uyanan bebeğinizin uykusu dağılmadan emzirip beşiğine yatırabilirsiniz. Uykusu bölünmeyen çocuğunuz yeni güne daha zinde ve mutlu uyanır.

Bebek beşik çeşitleri nelerdir?


Ahşap beşikler: genellikle meşe ve gürgen gibi ağaç türleri kullanılarak yapılır. Bu ağaçların özelliği hafif olmalarıdır. Kolay taşınabilirler. Sunta, mdf gibi malzemeler kullanılır. Çekmece ve dolap detayları bebeğinizin eşyalarını toplu tutmanız yardımcı olur.

Park beşikler: hem beşik hem oyun alanı olarak çok fonksiyonlu olarak kullanma imkanınız vardır. Az yer tutar. Pratik bir şekilde katlanarak kolayca taşınabilir. İçerisinde kademeli bölümler olan park yatakta ilk aylarda en üstte, hareketlendi zamanlarda ayağa kalkarak düşmemesi için yatak kısmı alta alınarak kullanılabilir.

Sepet beşikler: genellikle ilk bir yaşına kadar kullanılan sallanma özelliği ve cibinlik detayı ile şık bir görüntüye sahip olan küçük beşiklerdir. Bu beşikler ilk aylar için oldukça idealdir. Tekerlek detayı olanları taşımanız daha kolay olacaktır.

2,4,6 çekmeceli bebek beşikleri, asansörlü beşikler, sepet beşikler, hasır sepet beşikler birbirinden güzel model ve renk seçenekleri ile besikte.com da.

Babyhope, babetti, funna Baby, Sunny Baby, bambido, bilgi Baby gibi dünyaca ünlü markaların tüf ve e1 sertifikalı kaliteli ürünlerini sitemizden ve mağazamızdan temin edebilirsiniz. 

Kargo Bedava
Holmen Marmaris Bebek Hamağı - Kırmızı
Kargo Bedava
Babyhope 900-55 Nevada 2 Çekmeceli Beşik - Beyaz 60x120
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Babyhope 930-57 Vesta Altı Çekmeceli Beşik 70x180 - S.Meşe
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Funna Baby Luna Chıc Hasır Sepet Seti
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Babyhope 910-55 Nevada  Beşik 4 Çekmeceli P.Beyaz
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri