Bebek Bezi

Bebek ihtiyaçları denildiği zaman ilk akla gelen bebek bezidir. Kim bilir ne kadar çok bez almam gerekecek diye düşünebilirsiniz. Böyle düşünmekte de haklısınız. Çünkü yeni doğan bebeklerin 3 temel yaptığı faaliyet vardır. Beslenmek, uyumak ve altını kirletmek.


Bebeğinizin sağlığı için herşeyin en iyisini ve kalitelisini almaya özen gösterirsiniz. Daha doğmadan alınacaklar listesi yapıp hazırlıklara başlarsınız. İlk önce hazırlayacağınız doğum çantasının içine koyulacak malzemelerin başında bebeğin bezi gelir. Hatta dünyaya gelen bebeğin tenine ilk temas eden giysi bezdir. Bu yüzden bez alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus vardır.

Bebek bezi numarasına dikkat etmelisiniz. Bebeğin kilosuna göre bez tercih etmelisiniz. Yeni doğan bebekler için onların hassas tenlerine uyacak içerikte bezler üretilir. Yeni doğduklarında sık sık beslendikleri için sık sık da kakalarını yaparlar. Sıvı beslendikleri için kakaları da sıvıdır. Hemen değiştirilmesi gerekir. Hemen değiştirilmezse pişik olabilir.O numara Yenidoğan
1 numara 2-5 kg
2 numara 3-6 kg
3 numara 4-9 kg
4 numara 7-19 kg
4+numara 9-20 kg
5 numara 11-25 kg
6 numara 25+7 numara
• Aldığınız bebek bezinin emiş gücünün iyi olması gerekir. Sıvıyı hızlıca emip haznesinde hapsetmesi bebeğin ıslaklığı fazla hissetmesini önler. Altı kuru olan bebek huzurludur ve mışıl mışıl uyur. Eğer bebek ağlamaya başladıysa ilk kontrol etmeniz gereken bebeğin altının kuru olup olmamasıdır. Bebeklerin temelde birkaç ağlama sebebi vardır. Ya acıkmıştır, ya altını kirletmiştir ya da uykusu gelmiştir.
• Bebek bezinin esnekliği önemlidir. Esnek bir bez bebeğin rahat hareket etmesini kolaylaştırır. Oyun oynarken, yürürken, koşarken hatta uyurken rahat hisseden bebek huzurlu olur.
• Bez alırken dikkat edilecek önemli hususlardan biri de bezin yumuşak olmasıdır. Yumuşak bir bez bebeğin narin cildini tahriş etmez.
Bebek bezinin hava kanallarının olması bebeğin altının hava almasını sağlar. Naylon bezler hava aldırmaz tahriş ve pişiklere sebep olur.
Bez deyip geçmeyin. Bebeğinizin sağlığı söz konusu olunca her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmelisiniz. Bebeğinizin cildine dost, uzun süre kuruluk sağlayan, yumuşak dokusuyla bebeğinize konforu yaşatan bebek bezleri uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com adresinde.

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri