Bebek Boyun Koruyucu

Bebeğiniz dünyaya geldikten itibaren ihtiyaçları bir bir artmaya devam eder. Evde kullanacağınız ürünler, temel ihtiyaçları, güvenlik ürünleri, seyahat esnasında kullanacaklarınız derken liste uzar gider. Bebeğinizin güvenliği en az beslenmesi kadar önemlidir. Sadece evde güvenlik önlemi almanız yeterli değildir. Seyahatlerinizde de bebeğiniz için önlemler almanız gerekir. Bebek boyun koruyucu bu önlemlerden bir tanesidir. Bebek boyun koruyucu bebeğinizin koltuğunda uyurken rahat uyumasını ve herhangi bir kaza anında bebeğin daha güvende olmasını sağlar.


Aracınızda bir bebek taşıyorsanız mutlaka bir oto koltuğu da bulundurmanız gerekir. Yasalarımızda 135 cm den kısa 36 kg dan hafif çocukların oto koltuğunda seyahat etmeleri zorunluluk haline getirilmiştir. Emniyet kemeri gibi oto koltuğuda bir çok kez hayat kurtarmıştır. Bebeklerimize güvenlikleri ve sağlıkları için oto koltuğunda seyahat etmeleri gerektiğini anlatmalıyız. Bazen bebekler oto koltuğunda rahat edemedikleri için oturmak istemezler. Bebeklerin araba seyir halindeyken serbest dolaşmaları sıkıntı yaratabilir. Ani bir fren yaptığınızda bebeğiniz arabanın içinde savrularak zarar görebilir. O yüzden bebeğinizin rahat edebileceği bir oto koltuğu yerinden kalkmamasını sağlar. Oto koltuğu minderi ve bebek boyun koruyucu ile bebeğinizin konforunu artırabilir, rahat bir şekilde seyahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek boyun koruyucu yastık ne işe yarar?

Bebek boyun koruyucu yastık ile bebeğinizin boynunu sabitleyebilirsiniz. Özellikle yeni doğan bebekler boynunu ve kafasını tutamaz. Mutlaka bebeği taşırken destek olmanız gerekir. Oto koltuğunda da araba hareket ederken bebeğin kafası sağa sola savrularak boynu zarar görebilir. Bebek boyun yastığı bebeğinizin seyahat esnasında daha güvende olmasını sağlar.

Bebeğiniz arabada uyuduğunda kafası düşerek boynu tutulabilir. Bazı oto koltuklarının yatış pozisyonu vardır. Bebeğiniz uyuduğunda koltuğu yatış pozisyonuna alabilirsiniz. Ancak koltuğun baş kısmı geniş olduğu için bebeğin kafasını tam kavramaz ve araba hareket ettikçe bebeğinizin boynu rahatsız olabilir. Bebeğinize alacağınız bebek boyun yastığı ile uyurken bebeğinizin daha rahat ederek huzurlu olmasını sağlamış olursunuz.

Aracınızla seyir halindeyken ani fren yapmanız gereken bir durum olduğunda veya kaza esnasında bebeğin boynunu koruyarak daha az zararla bu durumları atlatmanıza yardımcı olur. Bebek boyun koruyucu ile bebekleriniz seyahat esnasında daha rahat ve daha güvende olacaktır.

Bebek boyun koruyucu alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bebeklerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Onların bütün ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılayabilmek isteriz imkanlarımız ölçüsünde. A dan Z ye hiç bir eksiği kalmasın diye çabalarız. Bebeklerimiz için aldığımız her bir ürünün ona sağlayacağı faydanın yanında sağlığına da zarar vermeyen ürünler olması için azami gayret gösteririz. Her üründe olduğu gibi bebek boyun koruyucu alırken de dikjat etmeniz gereken özellikler olacaktır.
Bebek boyun koruyucunun terletmemesi çok önemlidir. Üretilen kumaşın pamuklu ve nefes aşa iken özellikte olmasına dikkat edin.
• Bebeklerin cildi çok narindir. Hemen kızarır ve pişik olur. Alacağınız ürünün bebeğin cildini tahriş etmeyecek kalitede bir ürün olmasına özen göstermelisiniz.
• Hipoalerjenik ürünler bebeklerin cildini tahriş etmez.
• İç dolgusunun uygun yumuşaklıkta olması bebeğin rahat etmesini sağlar.
• Üründe kullanılan kumaşın bebeğin sağlığını tehlikeye atacak zararlı kimyasallar dan üretilmemesi, kumaşın içerisinde kullanılan malzemelerde azo boya içermemesi gerekir.
• Ürünün dış kılıfının çıkarılarak temizlenebilir olması bebeğin hijyenini sağlaması açısından önemlidir. Belirli aralıklarla ürünün kılıfını yıkamalısınız.
• Yıpranmış ürünleri kullanmamalısınız. Yıpranmış yastıklarda küçük parçalar koparak bebeğinizin hayatını tehlikeye atabilir.
Bebeğinizin rahat yolculuk yapmasını sağlayan bebek boyun koruyucular seçkin markaların kaliteli sunumuyla besikte.com da sizleri bekliyor. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Natura BabyNeo Organik Boyun Yastığı - Kuzu
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Boyun Koruyucu - Mavi
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri