Bebek Buz Dolabı Kilidi

En çok vakit geçirdiğiniz alan evinizdir. İnsan nereye giderse gitsin ne kadar güzel ağırlanırsa ağırlansın en çok evinde huzur bulur. Sizin için bu kadar güvenli olan eviniz bebeğiniz için bazı tehlikeleri barındırabilir. Bebeğiniz doğmadan önce farkına varmadığınız bir çok sakıncalı eşya gözünüze çarpmaya başlar. Evinizi yeni baştan bebeğinizin güvenliği için dizayn etmeniz gerekecek.


Bebek yeni doğduğunda koyduğunuz yerde duracağı için çok sorun olmayacak evdeki bir çok eşya. Ancak hareketlenip emeklemeye ve yürümeye başladığında çekmeceler, dolaplar, mutfak eşyaları, evdeki merdivenli bölümlerin hepsini elden geçireceksiniz. Bütün bu alanlar bebeğinizin güvenliğini tehdit eden unsurlar içerir. Bebeğinizi gözünüzün önünden ayırmasanız bile kaşla göz arasında yanınızdan ayrılıp saniyeler içinde meral ettiği şeyi yapmaya başlayabilir. Elini bir çekmeceye kıstırabilir, merdivenlerden yuvarlanabilir veya buzdolabını karıştırabilir. Evin bütün bölümlerinde bebeğinize tehlike oluşturabilecek alanları tespit ederek önlem almalısınız.

Mutfak bebeğin ilgi alanıdır. Sizinde en çok vakit geçirdiğiniz evin bölümüdür. Çekmece, dolap, ocak, fırın, buzdolabı, sivri köşeli eşyalar mutfakta bulunur. Mutfaktaki buzdolabı da bebeğiniz için önlem almanız gereken bir yerdir. Buzdolabında bulunan cam eşyalar, su şişeleri bebeğiniz için tehlike oluşturur. Kapalı kapılara meraklı olan minikler buzdolabını açtıklarında içinde yanan ışıkta ilgilerini çeker. Hatta içine girip oturmak isterler. Buzdolabının kapağında bulunan şişeleri alayım derken düşürüp kırabilir. Yere saçılan cam parçaları bebeğinize zarar verebilir. Yine buzdolabı rafındaki yemek dolu tencereler bebeğin ilgisini çeker. Tencere ve tavaların kulpundan tutarak kendine çekmek isteyebilir. Tencereleri üstüne düşürerek kendine zarar verebilir. Bebek buzdolabı kilidi ile bebeklerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Buzdolabına ki en büyük tehlike ise dolapta sakladığınız ilaç ve şuruplardır. Bebeğiniz ilaçları merak ederek ağzına alabilir, şurupları kapağını açarak fazla miktarda içerek zehirlenebilir. Sizin gözetiminiz olmadan girdiği mutfaktaki buzdolabını karıştırmasını  bebek buzdolabı kilidi ile önleyebilirsiniz.

Buzdolabında tehlikeli bölümlerden biriside yumurtalıktır. Bebekler küçük toplarla oynamaya bayılırlar. Yumurtaları da eğer kapağın aşağı kısımlarına koyduysanız bebeğinizin top gibi oynaması ve yere atarak kırması kaçınılmazdır. Bebek buzdolabı kilidi bebek ve çocukların buzdolabı kapısını açmasını engellemek amacı ile tasarlanmıştır. Çift emniyet kilidi sayesinde bebekler buzdolabını her istedikleri zaman açamazlar. Buzdolabı kapısını açarken her iki emniyet düğmesine birden basarak kapıyı çekmeniz yeterlidir.

Bebek buzdolabı kilidi nasıl monte edilebilir?

  • Buzdolabının kapısı kapalı iken, kilit mekanizmasını kapı ile gövde arasına hizalayarak yapıştırınız.
  • 1dk. Bastırarak bekleyiniz.
  • Buzdolabını açmak için arka kısımdaki iki düğmeye basarak kapıyı kendinize çekiniz.
  • Kapıyı kapattığınızda sistem kendini kilitleyecektir.


Bebek buzdolabı kilidi ile bebeğiniz güvende olacak. Gri ve beyaz renkleriyle buzdolabınızın rengine göre tercihte bulunabilirsiniz. Buzdolabı kilitleri seçkin markaların sunumuyla besikte.com adresinde sizleri bekliyor. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri