Bebek Yatak Koruyucu ve Çarşaf

Yatak koruyucu çarşaf nedir ve ne işe yarar?

Alez olarak bilinen ürünlerin Türkçe karşılığı yatak koruyucudur. Yatak koruyucu ürünler yatağın daha uzun ömürlü olarak kullanılmasına olanak sağlar. Yatakların ömrünü uzatır ve dışarıdan gelebilecek küçük kazaları engeller.


Bebeklerin ciltleri hassastır. Hemen tahriş olmaya açıktır. Cilt gözenekli bir yapıya sahip olduğu için serbest radikaller dediğimiz dışarıdan gelen, cildin maruz kaldığı olumsuzluklara maruz kalmaya açıktır. Bebeklerde hijyeni sağlamak onların sağlığını korumak açısından elzemdir. Bebeğinizin tenine temas eden her bir ürün burada önem arz etmektedir. Temiz olmayan ciltte ve tekstil ürünlerinde bakteriler çabuk ürerler. Bu yüzden bebeklerin uyudukları, gece boyu temas ettikleri yatak, yorgan ve yastığın temiz olması bebeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir.

Bebekler emme döneminde sık sık kusabilirler. Yatak ve yorganlarına mama, süt gibi sıvı gıdalar dökülebilir. Çarşafın altından sıvılar yatağa geçer ve koku yapar. Silseniz bile tam olarak temizlenmez. Bir süre sonra bakteri üretmeye başlar. Bebekleri küçükken bezlediğinizde gece altıma yapan bebeklerin bezlerinin kenarından sızmalar olabilir. Veya tuvalet eğitimine başladığınızda ilk zamanlar bebekler geceleri altına kaçırabilirler. Çarşaf ve yorganlarını çamaşır makinesinde yıkayarak temizleyebilirsiniz ancak bebeğin yatağını her zaman yıkama imkanınız olmaz. Silerek temizlemeye çalışırsınız. Ancak yatağın süngeri sıvıyı emer ve hapseder. Yatağın yüzeyini temizledikçe lekeler yayılır. Kuruması uzun sürer. Sıvı geçirmez yatak koruyucu Alez bebeğinizin yatağına sıvıların geçmesini engeller. Kusma ve çiş kaçırma durumunda alezi çıkararak yıkayıp temizlersiniz. Bebeğinizi gönül rahatlığı ile yatağına yatırabilirsiniz.

Yatağın kıymetini bilenler için yatak koruyucular olmazsa olmaz ürünlerdir. Yatak koruyucular bebeğinizin yatağı deforme olmadan uzun süre kullanma imkanı sağlar. Yataklar ha deyince değiştirilebilecek ürünler değildir. Hem yatağın uzun ömürlü olması için hem de bebeğinizin sağlığını korumanız için gerekli ürünlerdir.

Bebek yatak koruyucuların özellikleri nelerdir?

Yatak koruyucuların en önemli özelliği sıvı geçirmez olmasıdır. Sıvı geçirmez alezler iki katmandan oluşur. Alt kısım poliüretan kaplamadan oluştuğu için sıvıyı yatağa geçirmez.

Alezler sıvı geçirmez özelliğinin yanında bebeği terletmeyen bir kumaşa da sahip olmalıdır. Alezin bebeğin yattığı üst kısmının nefes alabilen, hava sirkülasyonunu sağlayan bir özelliğe sahip olması gerekir.

Alezler %100 pamuk özelliği ile bebeklerin sağlıklı bir şekilde, terleme den uyumalarına sağlar.

Bebeklerin ciltleri hassastır ve alerjilere açıktır. Bebeklerde kullanılan tekstil ürünlerinin antialerjik ürünler olması gerekir. Bu sebeple bebek yatak koruyucular da antialerjik olarak üretilir.

Bebek tekstil ürünlerinden olan bebek, yatak, yorgan ve çarşaflarında güzel temizlenmediğinde bakteri oluşumları meydana gelir. Bebek Yatak koruyucuları antibakteriyel olarak üretilerek bebeğinizin sağlığına katkıda bulunur.

Bebek yatak koruyucularının emicilik özelliği ön plandadır. Bebek yatak koruyucularının üst kısmı havlu ve pamuklu kumaşlardan üretildiği için sıvıyı kolayca emdiği gibi bebeğin cildinin de nefes almasını sağlar.

Bebek yatak koruyucuların kenar kısımlarının lastikli oluşu size kullanım kolaylığı sağlar. Lastikli çarşaf bebek yatağını sararak çarşafın yataktan sıyrılmamasını sağlar.

Yatak koruyucu çeşitleri nelerdir?

Poliüretan kaplamalı alezler sıvı geçirmez özelliğe sahiptirler. Alt kısımda çatlama ve koku yapma gibi bir problemle karşılaşmazsınız. Daha hijyeniktir.

Pvc kaplamalı alezler de sıvıyı yatağa geçirmezler ancak zaman içinde bozulma ihtimalleri vardır. Yıkandıkça alt kısımdaki Pvc malzeme zamanla çatlayabilir. Koku yapabilir.

Kapitoneli alezlerin sıvıyı tutma özelliği yoktur. Standart kullanım içindir. Bebek yatağındaki çarşafın kaymaması için kullanılabilir.

Lekeler ve yatağa dökülen sıvılar yatağın iç kısmında çökme ve ezilmeye sebep olduğu gibi bakteri üretimini de artırır. Yatağınızı uzun süre deforme olmadan kullanmak isterseniz bebeğinizin yatağına bir Alez kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bebek çarşafları lastikli ve dikişli çarşafları olarak satışa sunulur. Mavi, beyaz, pembe, renkli ve desenli modelleri ile çarşafları ile birlikte bebek çarşafları temin edebilirsiniz.

Bebeğinizin sağlığını kaliteli ve sağlıklı malzemeden üretilen bebek tekstil ürünleri ile korumaya alın. Bebeğinizin yatağını koruyacak Bebek Yatak Koruyucu ve çarşafları dünyaca ünlü markaların kaliteli ürünlerini sitemizden ve mağazamızdan temin edebilirsiniz. 

Sevi Bebe Yatak koruyucu çarşaf - Küçük
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Lüks Yatak Koruyucu Çarşaf - Küçük
Sevi Bebe Lüks Yatak Koruyucu Çarşaf - Küçük
Yatak Koruyucu Çarşaf 70*100 cm

49,90 ₺  41,90 ₺

Sepete Ekle

Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Süprem Çarşaf - Beyaz
Ürün Seçenekleri
Mycey Alez Ultra Yumuşak Yatak Koruyucu - 70*140
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri