Bebek Çekmece Kilidi

Bebeğiniz hareketlenmeye başladığında evinizde ne kadar çok yerde tedbir almanız gerektiğini farkedeceksiniz. Neredeyse evin bütün bölümleri bebeğiniz için tehlike arz edecektir. Bebeğiniz yürümeye başlamadan önce kucağınızda olması sizi yorsa bile daha kontrol edilebilir olduğu için güvendedir. Kucağınızdan indiği andan itibaren bebeğin peşinden koşturmanız gerekir. Ama bebeğiniz o kadar hızlıdır ki peşinden yetişmeniz onu her tehlikeden korumanız zor olabilir. O yüzden mümkün olduğunca evinizi bebeğinize göre dizayn etmeli ve karşılaşabileceği ev kazalarına karşı önlem almalısınız.


Bebeğiniz için evinizde en çok tehlike oluşturan eşyaların başında çekmeceler gelir. Mutfaktaki dolap çekmeceleri bebeğinize zarar verecek kesici aletlerle doludur. Makas bıçak, çatal bebeğiniz için sakıncalıdır. Bu aletlerle oynaması bir kazaya sebep olabilir. Bebek çekmece kilidi mutfağınızdaki çekmeceleri bebeğiniz için güvenli hale getirir. Siz istemediğiniz zaman çekmece kilidi sayesinde bebeğiniz çekmeceleri açamaz. Sizinde içiniz rahat eder.

Bebekler çekmecelerle oynamayı çok severler. Açıp kapatmak hoşlarına gider. Kapattıklarında çıkan ses ilgilerini çeker ve sürekli deneme yaparlar. Çekmeceleri açıp kapatırken minik parmakları sıkışabilir. Parmağınız bir yere sıkıştığında ne kadar canınız acır bilirsiniz. Aynı şekilde canı acıyan bebeğiniz olduğunda dayanamazsınız. Alacağınız küçük bir önlem olan bebek çekmece kilitleri ile bebeğinizin yaşayacağı ufak ev kazalarını önleyin.

Bebek Çekmece kilidi çeşitleri

Manyetik dolap çekmece kilidi: Bu kilit bütün dolap ve çekmecelerinizle uyumludur. Dolap ve çekmecelerinizin içerisine kilidi takarak güçlü manyetik anahtarı ile kullanabileceğiniz bu ürün pratik kullanıma sahiptir. 2 kilit ve 1 anahtardan oluşan güvenlik setini istediğiniz çekmeceniz için kullanabilirsiniz. Paket içerisinden çıkan hizalama şablonunu kullanarak monte edebilirsiniz.

Çekmece kilidi : Çift emniyet düğmesi ile bebeklerin çekmeceleri açmasını zorlaştırır. Çekmecenin yan tarafına monte edeceğiniz çekmece kilidi, mobilyanızın görüntüsünü bozmadan bebeğinizin güvenliğini sağlar. Üzerinde bulunan 3M yapıştırıcı bantlar ürünün monte edilmesini kolaylaştırır. Kilit bütün haldeyken üzerindeki bantların koruyucu kağıtlarını çıkararak hizalayıp yapıştırın 20 sn. Baskı uygulayarak bekleyin. En az 12 saat kullanmayın. Güzel bir şekilde yapıştıran sonra kullanıma hazırdır.

Şeffaf parmak koruyucu körük: Bebeklerin en çok sorun yaşadıkları alan kapılardır. Kapının önünde olmadığını görseniz bile siz farkında olmadan kapının arka tarafına elini solmuş olabilir. Farkına varmadan bebeğinizin parmaklarını sıkıştırabilirsiniz. Körüklü parmak koruyucu bebeklerin parmaklarının menteşe tarafından sıkışmasını önlemek için tasarlanmıştır. Paketin içerisinde bulunan çift taraflı bant sayesinde kolayca monte edebilirsiniz. Kapının üzerinde yapıştırılacak yerleri işaretleyin. Pervaz ve kapı kenarlarında 2 cm boşluk bırakarak yapıştırın. Uygulama esnasında kapının kapılı olduğundan emin olun. Evinizde tehlike arzeden bütün kapılara kullanabilirsiniz. İş yeri, anaokulu, kreş gibi çocukların bulunduğu ortamlarda ki kapılar parmak koruyucu körük ile güvende.

Çekmece parmak sıkışması engelleyici : Ani kapanan çekmeceler bebeklerin parmakları için tehlike oluşturur. Çekmece parmak sıkışması engelleyici, çekmece açıldığında araya düşerek kapanma esnasında çekmecenin birden kapanmasını önleyerek bebeğin elinin kısılmasını engeller. Paketin içerisinde 4 tane bulunan ürünle, istediğiniz çekmecelerinize uygulayabilirsiniz.

Vidalı çekmece kilidi: Yapışkanlı ürün kullanmak istemeyenler için tasarlanmış vidalı kilidi tüm ahşap bölümlere monte ederek kullanabilirsiniz. Akıllı vidalar sayesinde matkap ihtiyacı olmadan kolayca monte ederek bebeğinizin parmaklarını güvence altına alabilirsiniz.

Bebek kazalarının ve yaralanmalarının büyük çoğunluğunun evde olduğu düşünülürse bebeğin zarar görmemesi için gerekli güvenlik önlemleri almanın ne kadar elzem olduğu anlaşılır. Bebeklerin karıştırmayı en çok sevdikleri bölüm olan çekmece ve dolapları bebeklerinizin güvenliği için emniyet kilitleri ile güvence altına al alırsınız. Bebek çekmece kilitleri seçkin markaların kaliteli ürünleri ile besikte.com adresinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Miny Baby MB-303 Çekmece Kilidi - Gri
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri