Bebek Çocuk Kitapları

Bebeğiniz büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Bir süre sonra evinizdeki oyuncaklar ona yetmemeye başlayacak ve sizde ne tür bir aktivite yapsam acaba diye araştırmaya başlayacaksınız. Okul öncesi dönemde bebeğiniz için yapabileceğiniz en güzel AKTİVİTE boyama kitapları olacaktır. Bebekler boyaları ve renkleri keşfetmeyi çok severler. Okul öncesi dönemde kullanabileceğiniz boyalar ve boyama kitapları bebeğinizin eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken ellerini kullanma becerisini de artıracaktır. Bebeğiniz ister boyama kitabındaki resimleri boyayarak isterse boş bir kağıda hayal gücünü kullanarak resimler yapsın.


Bebek çocuk kitapları kategorimizde çocuklarınızın eğlenerek öğrenecekler sihirli boyama kitapları favoriniz olacak. Taşıtları, evcil hayvanları, köpek ve dinazorları, deniz altını, ormanı, çiftliği sihirli kalemiyle boyayarak keşfetsin. Yeni şeyler öğrensin. Sihirli kalemle boyadığınız kitabınız bir süre sonra eski haline gelerek defalarca aynı heyecanla tekrar boyayabilirsiniz. Çocuğunuz kullandığı gibi evinize gelen misafir çocukları içinde eğlenceli bir aktivite olarak unutulmaz anlar olacaktır.

Boyama ve resim yapmanın çocuklarınızın gelişiminde birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları :
Boyama ve resim faaliyetleri, çocuklarınızın küçük kaslarını geliştirirken el-göz koordinasyonunu artırmasına yardımcı olacaktır.
Boyama ve resim yapmak çocukların odaklanmasını sağlayarak ilerleyen yaşlarında yaptıkları işlerde başarılı olmalarına katkı sağlar.
Boyama ve resim yapan çocuğun özgüveni artar. Hayal güçleri genişler ve yeni şeyler düşünerek üretebilmeleri için ortam hazırlanır. Özgürce düşündüklerini paylaşma becerisi gösterir.
Boyama ve resim yapan çocuk nesneleri ve renkleri kolayca öğrenir.
Resim ve boyama yapmanın bunun gibi sayısız faydası vardır. Sadece alacağınız boya ve kitaplara sağlık açısından dikkat etmeniz gerekir. Çocuğunuz 3 yaş altındaysa sizin gözetiminiz de boya yapmasını öneririz. Resim malzemesine dikkat ettiğiniz gibi boya malzemelerini de kullanırken bebeğinizin ağzına alıp yalamaması gerekir.

Bebeğinizin boya yapması kadar ona okuyacağınız kitaplarında gelişimi açısından çok fazla faydası vardır.Kitap okumanın bebekler üzerinde ne gibi faydaları vardır?>
Bebeklerin zihni berraktır. Yazılmamış tertemiz bir sayfa gibidir. Ne verirseniz alır ve öğrenir. Bilinç altı kaydeder ve zamanı geldiğinde kullanıma hazırdır. Kitap okumakda bebeğin dil öğrenmesi ve konuşma becerisi kazanması için muhteşem bir araçtır. Bebek henüz konuşmaya başlamamış olsa bile sizin çıkardığınız sesleri kelimelerin telaffuzunu zihnine kaydeder. Peki bebeğinize hangi dönemde kitap okumaya başlamalısınız? Bebeğinize ne kadar erken kitap okumaya başlarsanız o kadar iyi olur. Sadece gelişim dönemine uygun kitaplar seçmeniz daha faydalı olacaktır. 4-6 aylık bir bebek parlak resimlerle birer cümlelik okuyacağınız kitapları severler. 6 aydan sonra okuduklarınıza tepki vermeye başlarlar. 12 aydan sonra çoğunlukla kitabı elinizden alarak kemirmek isterler, sayfalarını çevirmek isterler. Sizin okumanıza izin vermeseler bile kitapla haşir neşir olmaları bile faydalı olacaktır. Bebeklerin dikkatleri çok yoğun değildir. İlk başlarda bir kaç dakika okumanız yeterli olacaktır. Bebekleriniz büyüdükçe dikkat oranları artacak ve kısa hikayeleri dinleyebikeceklerdir. Bebeğinize be kadar erken kitap okumaya başlarsanız dil gelişimleri de o kadar hızlı olacaktır. Bebeğinize kitap okumanın en güzel zamanı uykudan öncedir. Uyku öncesi kitap okumak bebeği sakinleştirecek uykuya dalmasını kolaylaştıracaktır. Bebeğinize kitap okurken onu kucağınıza almanız, sarılmamız, elini tutarak ten temasında bulunmanız, bebekle aranızdaki güven bağını da güçlendirecektir. Anne baba çocuk arasında kaliteli bir iletişimin yolu açılmış olacaktır. Kitap okurken sesinizin tonunu değiştirin kitaptaki kahramanları taklit edin, beden dilinizi kullanın. Bebekler tekrarlardan hoşlanırlar. Okuduğunuz kitabı tekrar tekrar okuyabilirsiniz.
Bebeğe kitap okumanın faydalarını özetleyecek olursak;
1. Bebeğin dil gelişimi ve konuşma becerisi artar.
2. Kitap okumak zihinsel ve kültürel bir eylemdir.
3. Dinleme becerisi gelişerek insanlarla daha iyi iletişim kurabilir.
4. Kitap okuma alışkanlığı kazanır.
5. Daha fazla kelime öğrenerek daha çabuk konuşur.
6. Ebeveynleri ile çocuk kaliteli zaman geçirir.
7. Hafızası güçlenir ve kelime hazinesi genişler.
Bunlar gibi daha sayamayacağımız bir çok faydası vardır kitap okumanın. Bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimine ve yaşına uygun kitapları seçerek okuyabilir, eğlenceli faaliyetlerle bebeğinizle birlikte kaliteli zaman geçirmenin keyfini yaşayın. Bu kategoride sihirli boyama kitapları, eğlenceli çıkarmalar, resimli okuma kitapları ve daha fazlası sizleri bekliyor. 

Galt İlk Boyama 3+ Yaş
Galt İlk Boyama 3+ Yaş

57,90 ₺  52,11 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri