Bebek Çocuk Pijamaları

Bebeklerde uykuya geçme önemli bir olaydır. Bebekler uyuya uyuya büyürler. Kaliteli bir uyku uyuyan bebeğin beslenme saatleri ve oyun saatleri de kaliteli geçer. Yeteri kadar uyuyamayan bebek gün içinde sürekli huzursuzlanır. Doğru düzgün yemeğini yemez, mızmızlanır durur. Her anne bebeğinin rahat bir şekilde uyumasını hayal eder. Çünkü bebeklerin uyku süresi aynı zamanda annelerinden dinlenme vaktidir. Bebeğinizin uykuya rahat geçmesini sağlamak istiyorsanız uyku öncesi ritüeller oluşturabilirsiniz. Uyku öncesi ritüeller, beyne uykuya hazırlanma mesajı verir. Melotonin hormonunun salgılanmasını sağlayarak bebeği rahatlatır. Anne bebek arasındaki bağı güçlendirir. Uyku öncesi ritüeller bebeklere olacaklar hakkında fikir vererek bir rutin oluşturur. Bebekler rutinleri severler. Onlarda oluşan alışkanlıkların davranışa dönüşmesi daha kolay olur. Uyku öncesi bebeğe banyo yaptırma, kitap okuma, hikaye anlatma gibi faaliyetler uykuya hazırlık için kullanılabilir. Bu ritüellerden bir tanesi de bebek pijamalarıdır. Akşam olup pijamasını giydiğinde bebek, uyuması gerektiğini anlayacaktır. Her gün aynı şekilde yatmadan önce pijamalarını giydirdiğinizde artık yatağa giderken size zorluk çıkarmayacaktır.


Pijama giymenin rahatlığı herkes tarafından malumdur. Akşama kadar dışarıda, iş ortamında, misafirlikte gün boyu yorulursunuz. Evinize geldiğinizde pijamalarınıza giyerek bir oh çekersiniz. Pijamalarınızın rahatlığı gün içinde yaşadığınız yorgunluğu ve stresi üzerinizden atmanıza yardım eder. Siz nasılsanız bebekleriniz de aynen öyledir. Gün içinde bazen dar, bazen süslü giysileri bebeğinizi bunaltabilir. Bebekler için en önemli şey rahatlık ve özgürce hareket edebilmeleridir. Bebek pijamaları yumuşak dokusu ile bebeğinizin teni ile uyum içerisinde olacaktır. Özellikle uyumadan önce bebeğinize giydireceğiniz temiz ve ferah bebek pijamaları, bebeğinizin keyfini yerine getirecektir.

Bebek yatarken ayrı uyandığında ayrı bir kıyafet giydiğinde gece gündüz ayrımını da yapmadı kolaylaşacaktır. Gece olduğunda pijamasını giydiğinde uyuması gerektiğini anlayarak size zorluk çıkarmayacaktır. Yatağına yumuşacık bebek pijamalarıyla yattığında kendini rahat hissederek uykuya geçişi kolaylaşacaktır. Bebek pijamalarının bol oluşu bebeğe hareket özgürlüğü vererek yatağında rahat bir şekilde uyumasını sağlayacaktır.

Bebek pijamaları birbirinden güzel renk ve desenlerle bebeğinizin ilgisini çeker. Bebeğiniz pijamanın üstündeki çizimlerle bütünleştiğinde pijamasını giymeden uyumak istemeyecektir. Ayrıca bu çizimler bebeğinizin hayal gücünü artırabilmesi için bir fırsattır. Baskılı, desenli, sade, çok renkli pijama takımları dayanıklı ve kaliteli kumaşı ile uzun süre kullanımınız için dizayn edilmiş ürünlerdir. Yaz aylarında kullanabileceğiniz kısa kollu, ince penye kumaş bebek pijama takımları, kış aylarının soğuk geceleri için tasarlanmış uzun kollu, kalın pamuklu kumaş pijama takımları sizin için hazırlanmıştır. Bebek pijama takımlarının 2 parça oluşu, küçük bebeğinizin bezini değiştirmeniz gerektiğinde size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Bebeğinizin altını gece uykusu açılmadan pratik bir şekilde değiştirme imkanınız olacaktır. Kız ve erkek bebekler için ayrı tasarlanan bebek pijamaları vitrinlerde yerini almış durumdadır.

Bebeklerde hijyen çok önemlidir. Sağlıklarını korunabilmesi için kıyafetlerinin temiz olması gerekir. Bebekler gün içinde emekler, yerlerde sürünür, çoğunlukla yerde oyun oynarlar. Her gün temizlik yapsanız bile bebeğinizin kıyafeti yine de kirlenecektir. Sık sık yıkayarak temizlemeniz gerekecektir. Alacağınız bebek pijamasının çamaşır makinesinde yıkanabilir olması önemlidir. Bebek pijamasını 30°de çamaşır makinesinde yıkayarak hijyenik bir şekilde bebeğinize giydirebilirsiniz.

Her anne-baba çocuğunun kıyafetlerinin şık, rahat ve sağlığa uygun olmasını ister. Bebek pijamaları rahatlık sunarken bebeğinizin sağlığını da aynı zamanda düşünür. Hassas olan bebeklerinizin tenine temas eden ürünlerin bebeğinizin cildine alerji yapmaması için bebek pijama kumaşları antialerjik olarak üretilir.

Bebekler hijyen kurallarına bilmezler ve dikkat etmezler. Her yerde oturabilir, sürülebilir ve her yere dokunabilirler. Bebeğinize temas eden bakterilerin ona zarar vermemesi için bebek pijamaları antibakteriyel olarak üretilir.

Bebeklerin beslenmesi kadar giydikleri ve temas ettiği kıyafetlerde önem arzeder. Cilt gözenekli bir yapıya sahiptir ve nefes alır. Kıyafetlerin üzerinde bulunan her bir madde bu gözenekler vasıtası ile bebeğinizin vücudunda etkileşime geçer. Bebek kıyafetleri üretilirken zararlı kimyasallar toksik maddeler ve sentetik boyalar kullanılmamalıdır. Bebeklerin sağlığını korumak için bebek pijamaları antikanserojen olarak üretilir.

%100 pamuklu kumaşlardan üretilen bebek çocuk pijamaları, nemi emer, nefes alabilme özelliği ile terletmez ve kolay temizlenir.

Birbirinden güzel ve kaliteli bebek çocuk pijamaları seçkin markaların sunumu ile besikte.com adresinde hizmetinizde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri