Bebek Çorapları

Çorap geçmiş yıllardan günümüze kadar kullanılagelen en önemli temel kıyafetler arasındadır. "Ayağını sıcak tut, başını serin" atasözü ayaklarımıza ne kadar dikkat etmemiz gerektiğinin bir göstergesidir. Hayatımız boyunca annelerimizin sözleri kulağımızdadır." Ayağına çorabını giy, çıplak ayakla yerlere basma hasta olacaksın". Çocukluktan gelen bir alışkanlık ve deneyimle çorap giymek ülkemiz iklim koşulları da gözönüne alındığında bir zaruret halini almıştır.


Çoraplar, bebeklerin giyimlerini tamamlayan en önemli kıyafetler arasında yer alır. Yeni doğan miniğinizin ayakları üşümesin diye yaptığınız ilk bebek alışverişinde mutlaka çorap alırsınız. Doğum çantasının içinde, bebek çantasında, yanınıza alacağınız yedek kıyafetlerin içinde mutlaka çoraplar olacak. Bazen tek kat bazen çift kat çoraplarla bebeğinizin ayağını sıcak tutmaya çalışacaksınız. O yüzden bebek çorapların çokça ihtiyaç duyacaksınız.

Bebeğiniz yeni doğduğunda anne karnının sıcağını sağlayabilmek için, gaz sancısı olamaması için bebeğinize çorap giydirmeye ihmal etmeyeceksiniz. Bebeklerin ayakları ne kadar sıcak olursa sağlıkları için o kadar iyidir. Ayak sağlığı beden sağlığının bir parçasıdır.

Bebeğiniz biraz büyüyüp emeklemeye başladığında aklınız hep bebeğinizde kalacak. Acaba üşüdü mü, bacakları acıdı mı, soğuk mu gibi endişeler oluşacak. Bebeğinize giydireceğiniz bebek külotlu çorabı ile bebeğiniz üşümeden emekleme dönemini atlatsın.

Bebeğiniz yürümeye başladığında hiç durmayacak sürekli gezinmek isteyecek. Ayağında ne ayakkabı kalacak ne de çorap. Biraz kasları geliştiğinde ilk fırsatta ayağında ne varsa çıkarmak isteyecek. Böyle bir durumda bebek külotlu çorabı giydirdiğinizde çıkaramayacak. Bebeğiniz evin her yerinde gezinirken sizde gönül rahatlığı ile onu seyredebilirsiniz.

Bebek çorap çeşitleri;

Bebek çoraplarında oldukça fazla seçenek ve model vardır. Kimi zaman seçim yapmakta bile zorlanabilirsiniz. Her mevsim ihtiyaç duyacağınız çok renkli ve sevimli çoraplar bebekleriniz ayağına çok güzel uyum sağlayacak. Birbirinden güzel ve kullanışlı çorap modellerinden kısaca bahsedelim.

Külotlu çoraplar, bebek ve çocuklar için çok fazla kullanılır. Yaz aylarında kız çocukları için etek ve elbiselerin altına kombinlenerek şirinliklerine şirinlik katar. Muz çoraplar değişik renkleri ile çocuklarınızın kıyafetlerini tamamlar. Pamuklu, yünlü külotlu çoraplar sıcacık yapısıyla kış aylarında çocuklarınızı soğuktan korur. Erkek çocuklar için özel olarak üretilen külotlu çoraplarda araba, uçak desenleri ve süper kahramanların figürleri ile çocukların beğenerek giyeceği kıyafetler arasındadır. Kız çocuklarına da pantolonlarının altına giydirecek üşümesine engel olmuş olursunuz.

Soket çoraplar, her kıyafetin altına giyilebilen çoraplardır. Yaz, kış her mevsim soket çoraplar tercih edilir. Kalın yün soket çoraplar kışın ayakkabı ve botların içinde çocuklarınızın ayaklarının sıcak kalmasına ve ayakkabıya sürünerek yaralanmasına yardımcı olur. Soket çorapları kalın, ince, resimli, desenli, çizgili, hayvan figürlü, sade ve çok renk çeşitleri ile istediğiniz seçeneği tercih edebilirsiniz. Esnek ve yumuşak soket çoraplar bebek ve çocuklarınızın gün içinde rahat etmesini sağlar.

Babet çoraplar, daha çok yaz aylarında şort ve pantolonlar altına giydirilir. Bileğe kadar olan boğazı sıcaklarda bebeğin ayağının ve bacağının daha serin kalmasını sağlar. Ayakkabı, terlik ve sandaletlerle rahatlıkla kullanılır.

Dizaltı çoraplar, hem etek hem pantolon hemde okul formlarının altına giyilebilen güzel bir alternatiftir. Renkli, sade, desenli bir çok modelden zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bebek çorabı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Çorap deyip geçmeyin. Ayak sağlığı için çorap seçimi çok önemlidir. Çorapların ayağı terletmeyen özellikte olması gerekir. Naylon ve sentetik kumaşlar ayağı terleterek ayakta mantar ve bakteri oluşumuna sebep olur. Pamuklu kumaşlar cildin nefes almasını sağlayarak terleme ve tahriş yapmaz. Ayak sağlığınızı korur. Çorap ta kalite önemlidir. Kaliteli bir çorap esnek yapısı ile ayağa mükemmel bir uyum sağlar.

Bebeğinizin sağlığını koruyan kaliteli ürünlerle bebek çorapları besikte.com adresinde sizleri bekliyor. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri