Bebek Deterjanları

Temizlik hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Temizlik de yeme, içme, giyinme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarımızdandır. Yediğimizi, içtiğimizi, giydiğimizi hatta bulunduğumuz odayı temizlememiz gerekir ki sağlıklı kalabilelim. Dini ritüellerimizi yerine getirebilmemiz için bile temiz olmak ilk şarttır. Önceden kil veya toprakla temizlik yapılırdı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte temizlik için kullanacağımız bir çok deterjan üretildi. Zaman içinde bu deterjanların avantajı olduğu gibi dezavantajlarının da olduğu ortaya çıktı. Şimdilerde bilinçlenen aileler deterjan kullanımı konusunda hassasiyet göstermeye başladılar. Özellikle söz konusu bebekler olduğunda bu hassasiyet iki katına çıkmaktadır.


Ebeveynlerin önceliklerinden biri bebeklerinin sağlığını korumaktır. Bunda doğal beslenmek ne kadar önemliyse temiz ve hijyenik bir ortamda bulunmak da o kadar önemlidir. Bebeğin temizliğini sağlarken aynı zamanda sağlığını da tehlikeye atacak durumlardan kaçınmak gerekir.

Kullandığımız deterjanlar çoğu zaman cildimize direk temas eder. Bulaşık deterjanı veya sıvı sabun gibi. Eğer içerisinde zararlı kimyasal maddeler varsa cildin gözeneklerinden içeri girerek cilt dokusunu bozar ve tahriş eder. Kimi zamanda yıkadığımız ve kullandığımız çamaşırlar aracılığı ile cildimize temas eder. İyi durulanmayan çamaşırlarda kalan deterjan kalıntıları tenimize temas ederek bize ve gözümüzden sakındığımız bebeklerimize kalıcı zararlar verebilir. Gerek makinede gerekse elimizde yıkadığımız beslenme gereçlerimiz de kalan deterjan kalıntıları ağız yoluyla vücudumuza girerek birçok ciddi hastalığa davetiye çıkarır. Bu yüzden kullanacağımız ürünlerin içeriğine çok dikkat etmeliyiz. Yetişkinler bile bu kadar etkiliyorsa bebekler söz konusu olduğunda iki kere düşünmek gerekir. Bebeğin hijyenini sağlayacağım derken sağlığını tehlikeye atmayalım. Bebek bakımından beslenmesine, banyosundan bulunduğu ortama kadar hijyen ve temizlik ilk önceliğimizdir.

Peki Bebek Deterjanı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

• Bebeklerin hassas cildine uygun şekilde üretilmiş olması gerekir.
• Sentetik koruyucular içermemeli.
• Boya, paraben, fosfat, SLS, ağır metaller, toksik madde içermemeli.
• Dermatolojik olarak klinik testlerden geçmeli.
• Hipoalerjenik olmalı. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için çabucak tahriş olur ve kızarır. Hipoalerjenik olan ürünler alerji ve tahrişe sebep olmaz.
• Bitkisel kaynaklı ve organik bileşenlerden üretilmiş olmalı.
Bebek deterjanlarının içeriğinde bulunan zeytinyağı, bebek çamaşırlarının üzerindeki kiri yumuşatarak doğal yoldan çıkarmayı sağlar. Hindistan cevizi yağı, antiseptik özelliği ile bakteri, virüs ve mantar gibi canlıları yok ederek bebeğin sağlığını korur. Karbonat, yumuşatıcı özelliği sayesinde sudaki kireci yumuşatarak çamaşırların hem temiz hem yumuşak kalmasını sağlar. Lavanta yağı sayesinde çamaşırlar hoş bir koku kalır. Güzel kokular bebeklerde psikolojik rahatlama sağlar. Limon tuzunun da karbonat gibi çamaşırların yumuşak kalmasını sağlar. Bebek deterjanlarının içerisindeki gliserin inatçı lekeleri kolayca çıkarır.

Söz konusu bebek olunca her şeyin en doğalı, en sağlıklısı, en kalitelisi olsun isteriz. Giydirdiğimiz kıyafetin, kullandığımız beslenme gereçlerinin temiz ve hijyenik koşullarda olması bebeğin sağlığı açısından çok önemlidir. Bebeğin biberon, emzik, diş kaşıyıcı,mama tabağı,mama kaşığı, kıyafetleri gibi sürekli yıkanan malzemelerini bebek deterjanları ile güvenle temizleyebilirsiniz. Bebek deterjanları seçkin markaların sunumu ile uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com da hizmetinizde... 

Siveno Baby Doğal Emzik & Biberon Temizleyici 500 ml
Siveno Baby Doğal Emzik & Biberon Temizleyici 500 ml
Siveno Baby Doğal Emzik & Biberon Temizleyici 500 ml

45,00 TL  17,10 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri