Dolap Kilidi

Dolap kilidi evinizde bebeğiniz için alacağınız güvenlik önlemlerinden biridir. Dolap kilidi mutfak dolapları, yatak odası dolapları , vitrin, konsol gibi eşyaların kapaklarının bebekler tarafından açılmasını engellemek için tasarlanmış ürünlerdir.

Dolap kilidi ne işe yarar?


Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra o kadar hızlı geçer ki zaman siz bile anlayamazsınız. Günler birbiri ardını kovalarken bebeğiniz her gün biraz daha büyür ve hareketleri gün gün değişmeye başlar. Önce tutmayı öğrenir. Sonra elinden tuttuğunuzda kendini yukarı kaldırmaya çalışır, yuvarlanmaya başlar, yüzüstü sürünmeye çalışır ve nihayet emeklemeye başlar. Bu süreçte daima bebeğinizle birliktesinizdir. Nereye gitseniz kucağınızdadır. Sizin izin vermediğiniz alanlara müdahil olamazlar. Bu durum sizi yorsa da aslında daha güvenlidir. Siz bir emeklese, bir yürüse diye dört gözle beklersiniz. Bebek emeklemeye başladığı andan itibaren bir nevi özgürlüğünü ilan eder. Kendine hedefler belirler ve o hedeflere ulaşana kadar yılmadan yorulmadan çabalar.

Bu dönemde bebeklerin merakları üst seviyededir. Her şey onlar için yenidir ve öğrenilmesi gereken yeni heyecanlardır. Her yere dokunmak ister, karıştırmak ister, bulduğu her şeyi ağzına alır ve tadına bakmak ister. Tabi bu durum bazı tehlikeleri de ön plana çıkarır. Evin içindeki küçük parçalar bebeğin yutarak boğulma riskine sebep olabilir. Küçük parçalı eşyaları bir dolaba koyarak dolap kilidi ile güvenlik altına alabilirsiniz.

Mutfak bebeklerin en çok merak ettikleri bölümdür. En çok dolabın olduğu ve ilgisini çeken eşyaların olduğu bölüm burasıdır. Sizin de en çok vakit geçirdiğiniz alan mutfak olduğu için bebeğinizden sizinle birlikte burada zaman geçirecektir. Kapalı kapılar her zaman bebekler tarafından daha fazla ilgi görür. Dolapların içinde ne var tek tek bakmak isterler. Hatta dolapları boşaltıp kendileri dolabın içine girmek isterler. Dolapların kapağını açıp kapamak bile mutlu eder onları.

Mutfak bebekler için en çok önlem alınması gereken bölümdür. Dolapları açıp kapatırken bebek parmağını sıkıştırabilir ve canı yanar. Dolap kilidi bu tür kazaların önüne geçer. Dolapların içinde bebeğe zarar verecek kimyasal temizlik maddeleri bulunur genelde. Bir çok bebek, deterjan, çamaşır suyu ve cif gibi maddeleri yiyerek acillik olur. Aynı zamanda çocuğun can güvenliği için oldukça risklidir. Dolap kilidi ile alacağınız küçük bir önlem bebeğinizin hayatını kurtarabilir.

Bebekler yatak odasındaki dolapların içine girerek ne kadar eşyanız varsa dağıtırlar. Siz toplar, düzenlersiniz, bebek gelir dağıtır. Zaten çok olan işiniz hiç bitmez. Bebeğiniz tarafından açılmayacak bir dolap kilidi faydalı olacaktır.

Misafir odalarında bulunan vitrin, konsol gibi dolaplarda bebeklerin ilgi odaklarıdır. Bu dolaplarda bulunan bardak, tabak gibi cam eşyalar bebeğiniz için tehlike oluşturur. Bebek kendisine neyin zarar vereceğini bilemez. Bu eşyaları kırabilir ve camlar eline ayağına batarak bebeğe zarar verir. Dolap kilidi açmanızı istemediğiniz dolaplarınızın açılmasını önler.

Dolap kilidi nasıl monte edilir?

Bebekler nerede tehlikeli bir iş varsa ordalardır. Birine engel olursunuz, siz orayı düzeltmeden başka bir yerde tehlike atlatırlar. Açılmasını istemediğiniz, bebekleriniz için sakıncalı olan dolaplarınızı dolap kilidi ile güvence altına alın.

Dolap kilidinin kurulumu oldukça basit, kullanımı pratiktir. Kilidi yapıştırmak istediğiniz dolabı temizleyin ve iyice kurulayın. Doğru yapıştırmak için kilidi kapalı konumda tutun ve dolabın yapıştırmak istediğiniz bölümüne tutturun. Bant üzerindeki yapışkanı 24 saatte salar ve gittikçe güçlenir. Yapıştırır yapıştırmaz kontrol etmeyin. Yapıştırdıktan 1 gün sonra kontrol edin. Dolap kilidini sizin açmanız çok kolayken bebeğinizin açmadı çok zordur.

Dolap kilidi sayesinde bebekleriniz artık güvende. Birçok farklı modelde ki dolaplarınız için çok amaçlı kullanabileceğiniz dolap kilitleri besikte.com da. İkili, tekli dolap kilitleri, normal dolaplara uygun kilitler, sürgülü dolaplara uygun kilitler mevcut olduğu gibi hepsini bir arada bulacağınız güvenlik setlerini de tercih edebilirsiniz. Güvenlik setlerinin içinde ;
4 adet köşe koruyucu
4 adet buzdolabı ve dolap kilidi
4 adet kapı durdurucu
2 adet dolap kapı kilidi
6 adet priz emniyeti bulunur.

İstediğiniz model ve çeşitteki dolap kilitlerini uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri