Bebek Emekleme Dizliği

Bebeklerin gelişimleri adım adım gerçekleşir. Önce elinden tutunca destekle kalkar, sonra desteksiz oturmaya başlar ve nihayet emekleme dönemi başlar. İlk defa anne baba olanlar için bebeğin her anı ayrı bir heyecandır. Ne zaman oturacak ne zaman dişi çıkacak ne zaman ilk defa anne diyecek ne zaman emekleyecek merakla beklerler. Kendi bebekleriyle diğer bebekleri karşılaştırarak çıkarımlarda bulunurlar. Her bebeğin gelişimi farklıdır ve her bebek kendine has bir büyüme gösterir. Ortalama değerlerden bahsedecek olursak 6-10 ay arası bebekler emekleme dönemine girerler. Bebeklerin omurga gelişimleri yeterli düzeye oluşmuş olduğu zaman emeklemeye başlarlar. Bazı bebekler ileriye doğru emeklerken bazıları da önce geriye sonra ileriye doğru emeklerler. Bazı bebeklerde emekleme dönemini atlayarak direk yürümeye başlarlar. Bazıları ise yürümeye başladıktan sonra tekrar emeklemek isteyebilirler. 10 ayın sonunda bebek kendini kaldırabilir pozisyona gelir.


Emekleme döneminde en büyük yardımcınız bebek emekleme dizliği olacaktır. Bebekler emeklerken kendilerini özgür hissettikleri için hedeflediklerini her yere ulaşmak isterler. Düz zemin tırtıklı zemin farketmez onlar için. Emeklerken dizleri sert bir zemine geldiğinde veya yerde kalan küçük oyuncaklara denk geldiğinde tahriş olur, acıyabilir. Bebek emekleme dizlikleri bebeklerin emekleme döneminde ciltleri tahriş olarak yara olmasını ve incinmesini engellemek için tasarlanmış ürünlerdir.

Emekleme dizlikleri bebeklerin yürümeye hazırlık aşaması olan emekleme döneminde bebeklerin herhangi bir olumsuzluk deneyimlemeden yürümeyi öğrenmelerine yardımcı olur. Bu dönemde yaşayacağı bir olumsuzluk bebeklerin yürümeyi öğrenmesini geciktirebilir.

Emekleme dizlikleri, bebeğin emeklerken güç ve denge pozisyonunu korumayı amaçlar. Emekleme dizliği ile cesaretlenen bebek kolay emekler ve canı acımadığı için dikkatini sadece çevresine vererek yeni şeyler öğrenmeye devam eder. Bebeğiniz emeklerken sizde keyifle onu izlersiniz.

Emekleme dizliği esnek yapısıyla hareket kabiliyetini destekler ve bebeğiniz dilediği kadar özgürce hareket edebilir. Ayrıca ahşap, parke ve fayans gibi kaygan zeminlerde emekleme dizlikleri bebeklerin kaymasını önleyerek hareketlerini destekler.

Ebeveynler bebeklerin gelişim dönemlerini sağlıklı bir şekilde geçirmelerine destek olmalı ve aşırı müdahaleci olmamaları gerekir. Evinizde alacağınız önlemler ve bebek emekleme dizliği sayesinde bebeğinize gereksiz müdahaleler yapmayarak özgüveni kazanmasına destek olacaksınız.

Bebek emekleme dizliği yumuşak ve esnek yapısı ile bebeğin dizini sararak düşmesini engeller. %100 pamuk özelliği ile bebeğin cildi nefes alır ve tahriş olmaz. Bebeğiniz sürekli yerdeki zeminlerde emeklediği için dizliği sık sık kirlenir ve temizlenmesi gerekir. Emekleme dizliklerini ister elinizde ister makinede rahatlıkla yıkayarak bebeğinizin hijyenini sağlayabilirsiniz.

Emekleme dizliğinin biraz daha gelişmişi olan ilk adım pantolonu hem annelerin hem bebeklerin favorisi oluyor. Yürümeyi yeni öğrenen bebekler sık sık poposunun üzerine veya dizlerinin üstüne düşerler ve canları acır. İlk adım pantolonunun arkasındaki koruyucu ile bebekler düştüklerinden canları acımaz. Dizlerdeki özel destek sayesinde emeklerken ve yürürken düştüğünde bebeğin canı acımaz.

Herşey bebeklerimizin güvenliği ve sağlığı için tasarlanıp üretiliyor. Bağcıklı, lastikli, sevimli figürlü  bebek emekleme dizliklerini istediğiniz renk ve desenlerde besikte.com adresinden temin edebilirsiniz. 

Sevi Bebe Destekli Emekleme Dizliği - Mavi
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Emekleme Dizliği - Pembe
Ürün Seçenekleri
Mycey Emekleme Dizliği - Pembe
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri