Fırın Kilidi

Bebeklerinizin emekleyip yürüyeceği anı büyük bir heyecanla beklersiniz. Bir emeklese bir yürüse rahat ederim diye düşünürsünüz. Ancak yürümeye başladığında beklentilerinizin tam aksi olduğunu farkedersiniz. Yeni emekleyen bebeğiniz özgürlüğüne kavuşmuş olduğu için her yere gitmek ister. Her yeri kurcalayıp merakını gidermek ister. Zararlı zararsız her şeye temas eder. Yeni yürümeye başladığında dengesini tam sağlayamaz. Ya sürekli elinizden tutarak yürümek ister yada mecburen siz bebeğin peşinden dolanmak zorunda kalırsınız. Çünkü sendeleyerek sık sık düşer. Kafasını köşelere veya sert zeminlere çarpmaması için daima gözetim altında tutmanız gerekir.


Bebeğin en çok merak ettiği alan mutfaktır. Sizin en fazla zaman geçirdiğiniz evin bölümü mutfak, bebeğiniz için de keşfe çıkılacak malzemelerin olduğu yerdir. Bebekler mutfakta tencere, tava, kaşıkla oynamaya bayılırlar. Neredeyse her evde çocukların tencere tava ile hatıra fotoğrafları vardır. Mutfak bölümünün bebekler için eğlenceli olduğu kadar tehlikeleri de vardır. Özellikle fırın ve ocak bebekler için sıkıntılı bir alandır. Bebek fırın kilidi bebeklerin olumsuz deneyimler yaşamasının önüne geçmek için tasarlanmış ürünlerdir.

Minik kaşifler ocağın düğmeleriyle oynayarak gazı açık bırakıp zehirlenmelere sebep olabilirler. Fırının düğmeleriyle oynayarak fırını çalıştırabilir ve yangın çıkartabilirler. Şeffaf ocak fırın gaz düğmesi güvenlik kapağı ile mutfağınızdaki gazlı ocak ve fırınınızın gaz düğmelerini kapatmanıza, bebeklerin açamayacağı şekilde kapalı durumda emniyette tutmanız için dizayn edilmiştir. Tüm fırın, ocak düğmeleriyle uyumludur. 2li ve 4 lü paketlerde satılan ürünlerden ihtiyacınız kadar alabilirsiniz.

Bebeğinizin boyu fırın kapağına yetiştiği için kalkmak için fırının kapağına tutunabilir ve fırın kapağı açılarak bebeğiniz kapağın altında kalabilir. Yine fırın çalışarak içindeki ışık bebeğinizin ilgisini çekip fırını açmak isteyebilir. Sıcak fırını açan bebeğinizin çıkan buharda eli ve yüzü yanabilir. Bebek fırın kilidi, bebeklerin fırın kapağını açarak yaralanmasının önüne geçmek için tasarlanmıştır. Bebek fırın kilidi evde kullanılan bütün fırınlar için uygundur. Fırın kilidini monte etmek için, kilitleme plakasındaki okun, kilitleme kapağındaki ok ile aynı hizada olduğundan emin olun. Fırın kilidini, fırın kapağının 2 cm uzağına yapıştırın. Sağ ve solundaki her iki düğmeye birden basarak sağa veya sola döndürerek kilitleyin veya kilidini açın.

Bebekler ocakta yanan ateşi merak ederek dokunmak isterler. Ocağın üzerindeki çelik çaydanlık ve tencereler kendilerini görerek meraklanırlar. Demlik ve tencerelerinizi kulpundan tutarak üzerlerine çekebilirler. Tencerenin sıcak olmasını henüz deneyimlemedikleri için bilemezler. Bebeklerin merakı ciddi derecede yanıklara sebep olabilir. Isıya dayanabilen ocak bariyeri, bebeklerin ocağa ulaşıp, ocak üstündeki, çaydanlık, tencere, tava gibi tehlike oluşturabilecek sıcak malzemelere dokunmasını, üstüne çekmesini önlemek ve gaz düğmelerini gizlemek için tasarlanmıştır. Tüm ocaklara uyumludur. Çelik alışımlı olup ocağınızın rengine göre gri ve siyah tercihlerde bulunabilirsiniz.

Evinizde bütün güvenlik önlemlerini almış olsanız bile bebeğinizi uzun süre yalnız bırakmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bebeğinizin güvenliği söz konusu olduğunda besikte.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın. Beşikte mağazası bebek fırın kilidi ile mutfakta bebeğinizin güvenliğini sağlayacaktır. Seçkin markaların kaliteli ürünlerini sizler için hazırladık. besikte.com u ziyaret etmeden karar vermeyin.

Keyifli alışverişler... 

Miny Baby MB-805 Isıya Dayanabilen Ocak Bariyeri - Siyah
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri