Bebek Güvenli Yatış Yastığı 

Güvenli yatiş yastığı, bebeklerin uyku esnasında yüzüstü devrilmesini engellemek için üretilmiş yastıklardır. Biri küçük diğeri büyük iki yastığın birbirine tutturulması ile bebeğin sırt ve karın bölgesini desteklemek için tasarlanmışlardır.


Bebeğinizin güvenliği sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için çok önemlidir. Anne baba olarak uyanık kaldığınız sürece bebeğinizi gözünüzden ayıramazsınız. Sürekli denetim altında tutarsınız. Her daim gözünüz bebeğinizin üstünde olur. Evinizde düzenlemenin gereken bütün alanları bebeğe göre ayarlarsınız. Bebeğin her yaptığı hareketi takip ederek maruz kalabileceği tehlikeleri bertaraf edersiniz. Bütün bunları uyanık olduğunuz zaman yapabilirsiniz. Günün yorgunluğu üzerinize çöküp gece uykusuna geçtiğinizde bebeğiniz kendisiyle başbaşa kalır. Uyku yarı ölüm halidir. İstediğiniz anda uyanamayabilirsiniz. Güvenli yatış yastığı, bebeğinizin uykusunda güvenliğini sağlamak için tasarlanmıştır. Bebeğiniz güvenli yatış yastığı ile mışıl mışıl uyurken sizde huzurlu bir uyku çekebilirsiniz.

Bebek güvenli yatış yastığı gerekli midir?

Ani bebek ölümleri, genellikle bebeklerin yanlış yatış pozisyonundan kaynaklanır. Bebeklerin sırt üstü veya yan yamaları tavsiye edilir. Bebek yüz üstü döndüğünde nefes alamaz ve boğulabilir. Bebeğin sırt üstü yatması nefes almasını engellemez. Ancak küçük bebekler sık sık kusarlar. Sırt üstü yatan bebek kustuğunda boğulma riski yaşar. Kusmuğu nefes borusunu tıkayarak nefes alamamasına sebep olur. Bu yüzden bebeğin yan yatması daha sağlıklıdır. Ayrıca sürekli sırt üstü yatan bebeklerin kafa yapıları düzleşerek bozulur. Bebeği yan yatırmak gerekir fakat bu defada bebeğin yüzüstü devrilme riski oluşur. Yüzüstü gelen çocuk nefes alamayarak boğulabilir. Güvenli yatış yastığı bebeklerin sırt ve karın bölgelerini destekleyerek nefes almalarını sağlayarak güvenli bir şekilde uyumalarına yardımcı olur. Yatak, beşik hatta bebek arabasında güvenle kullanabilirsiniz.

Bebeklerin yanlış yatış pozisyonundan bahsetmişken ani bebek ölümü sendromundan bahsetmeden geçemeyeceğim. Ani bebek ölüm sendromu genellikle sağlıklı görünen çocukların daha önce hiç bir belirti vermeden aniden uyku esnasında ölmeleridir. 1 yaşına kadar görülme sıklığı yüksektir. Çoğunlukla 2 ve 4. aylarda, %90 lık bölümü 6 aydan önce görülür. Kış aylarında daha sık bu sendrom görülür. Tıbbi olarak hiçbir belirti olmadan ölen bebekler için bu teşhis konulur. Büyük ihtimalle bebekler uyurken bir sebeple nefes boruları tıkanıp nefes alamazlar. Ve ölürler. Bu durumun yaşanmaması için bebeklerinizi sırt üstü veya yan yaptırabilirsiniz. Yan yatırdığınızda güvenli yatış yastığı ile desteklemenin gerekir ki bebeğiniz yüzüstü düşmesin. Bebeğiniz uyurken uyku tulumu tercih edin. Bebeğinizin üzerine örttüğü üz yorgan battaniye bebeğinizin yüzüne gelerek nefes almasını engelleyebilir. Bebeğiniz için uygun oda sıcaklığını ayarlarsınız.(18-20°) Fazla sıcak bir oda bebeğinizin ani ölüm riskini artıracaktır. Bebek yatağının düz ve sert olması, çarşafın gergin olması bebeğin uyku kalitesi açısından önemlidir. Mümkün olduğunca bebeğinizle aynı yatakta uyumamaya özen gösterin. Uyku esnasında bebeğinizin üstüne yatıp istenmeyen sonuçlara sebep olabilirsiniz. Bebek güvenli yatış yastığı, bebeğinizin can güvenliği için önemli bir üründür.

Güvenli yatış yastığı özellikleri nelerdir?

Güvenli yatış yastığının en önemli özelliği gözenekli bir yapıya sahip olmalarıdır. Gözenekleri sayesinde hava akışı sağlanır. Bebeğin ağzı ve burnu yastığa gelse bile hava kanalları sayesinde nefes alabilir.

Güvenli yatış yastığı delikli sünger yapısı ile bebek kustuğunda, Kusmuğu deliklerden arka tarafa geçmesini sağlayarak bebeğin boğulmasının önüne geçer.

Güvenli yatış yastıkları %100 doğal pamuktan üretilmiş olmalılardır. Yastıkla sürekli temas eden bebeğin cildi nefes almalıdır. Hipoalerjenik özelliği ile bebeklerinizin cildini tahriş etmez. Ayrıca makinede yıkanabilme özelliği ile ürünün hijyenini de sağlamış olursunuz.

Doğumdan itibaren kullanılabilen ürünler olduğu gibi 5 aylıktan sonra kullanılabilen özellikte ürünlerde mevcuttur.

Set halindeki güvenli yatış yastıkları, bebeği yan yatış pozisyonunda tutarak, bebeğin arkaya veya yüzüstü düşmesini engelleyerek oluşabilecek tehlikelerin önüne geçer.

Bebeğinizin uyku esnasında can güvenliğini bebek güvenli yatış yastıkları ile sağlayabilirsiniz. Güvenli yatış yastıkları uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde 

Sevi Bebe Reflü Yatağı - Beyaz
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Bebek Kafa Şekillendirici Yastık - Mavi
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Reflü Yatak Kılıfı - Beyaz
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Güvenli Yan Yatış Yastığı - Pembe
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri