Bebek Güvenlik Kapısı

Minik bebeğinizin hareketlenmeye başlaması evinizde bazı güvenlik önlemleri almanızı gerektirecektir. Sizin için en güvenli alan olan eviniz bebeğiniz için bir çok risk taşıdığını farkedeceksiniz. Neredeyse evinizin bütün odalarında değişiklik yapmanız gerekecek. Mutfak banyo, pencere, kapı, merdiven hepsi için ayrı önlemler şart olacak.


Bebek güvenlik kapısı da bu önlemlerden bir tanesidir. Bebeğinizin güvenli bir şekilde dolaşabilmesi için üretilmiş bu ürün, oda, merdiven, bahçe ve balkon kapılarında rahatlıkla kullanılabilir. Hareketli minikler yeni emeklemeye ve yürümeye başladıklarında yerlerinde duramazlar. Oradan oraya gezinip yeni şeyler öğrenmek isterler. Buraya giremem burası tehlikelidir diye düşünmezler. Bebeklerin karşılaşabileceği tehlikeleri öngörüp ebeveynlerin dikkatli olması gerekir. Bebek güvenlik kapısı bebeklerin girmemeleri gereken alanlar için üretilmiş ürünlerdir.

Bebek güvenlik kapısını mutfakta kullanabilirsiniz. Mutfak eşyaları bebeğinizin en çok ilgisini çeken aynı zamanda onun için en çok tehlike arz eden bölümdür. Bıçak, makas, cam eşyalar, ocak fırın, temizlik malzemeleri hepsi mutfaktadır. Sizin yokluğunuzda bebeğiniz buraya girerse Allah muhafaza hiç istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bebek güvenlik kapısı sizin gözetiminiz olmadan bebeğinizin buraya girmesini önler.

Banyo aynı şekilde bebeğiniz için riskli bir alandır. Bebekler en çok klozeti merak edip oynamak isterler. Mikrop yuvası olan klozetle oynamak bebeğinizin sağlığını tehdit eder. Banyoda bulunan temizlik malzemelerinin tadına bakmak isteyen miniğiniz zarar görebilir. Yada ıslak zeminde ayağı kayarak düşebilir ve kolu, bacağı incinebilir. Bebek güvenlik kapısı bebeğinizi banyodaki tehlikelerden uzaklaştırır.

Misafir odasındaki süs eşyalarınızı, sehpalarınızı kaldırmak istemezseniz bebeğinizi tek başına odaya girmemesini sağlamanız gerekir. Bebek güvenlik kapısı size kolaylık sağlar.

Bebek güvenlik kapısı en çok merdivenli evlerde, bahçe ve balkon kapılarında kullanılır. Bebeklerin en çok hoşlandıkları alan merdivenlerdir. Sürekli inip çıkmak isterler. Ancak dengelerini tam sağlayamadıkları için tek başına bırakamazsınız. Ama bebekler sizin gözünüzü uğurlayıp merdivene tırmanmak isterler. Açık kapılarda bebeklerin favorileridir. Buldukları açık kapıdan dışarı fırlarlar. Bebek güvenlik kapısı bebeğinizi görünür görünmez tehlikelere karşı koruyacaktır.

Bebek güvenlik kapısı modellerinin özellikleri;

• Emniyetli tasarımı ile güvenlik üst düzeyde sağlanır.
• Çift kilitli emniyet mekanizması bebeklerin açamayacağı şekilde tasarlanmıştır.
• Tek taraflı ve çift taraflı açılma özelliği ile kullanım kolaylığı sağlar.
• Manuel kapanma özelliği olduğu gibi otomatik kapanan modellerde vardır. Bazen kapıdan çıkarsınız ama kapıyı kapatıp kapatmadığınızdan emin olamazsınız. Böyle durumlarda kapı otomatik kapandığı için bebeğinizden dolayı endişelenmenize gerek olmaz.
• 10-20-45 cm lik uzatma parçaları ile istediğiniz uzunlukta güvenlik kapısı monte edebilirsiniz.
• İleri veya geri istediğiniz tarafa kapıyı açabilirsiniz.
• Ahşap, metal ve çelikten üretilmiş bebek güvenlik kapılarından istediğinizi tercih edebilirsiniz.
• Duvarı delmeden yapılabilen montajı kullanım kolaylığı sağlar.

Bebek güvenlik kapısının kullanım alanları;
1. Mutfak
2. Banyo
3. Odalar
4. Bahçe kapısı
5. Balkon kapısı
6. Merdivenler
7. Teras

Bebek güvenlik kapısı montajı nasıl yapılır?

Zemine oturtularak dört bir tarafından sıkıştırma vidaları yuvalara yerleştirilir. El ile kolayca sıkıştırılarak montajı yapılır. Uygulanacak alanda herhangi bir delme, vidalama işlemi olmadan sıkıştırılarak montajı bitirilir. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri