Bebek İç Giyim

Doğum anınız yaklaşmaya başladığında heyecanınız artar ve bebeğinizin ilk ihtiyaçlarını almanın zamanını yaklaştığını anlarsınız. İhtiyaç listesi hazırlarsınız. Bu Listenin başında minik bebeğiniz için alacağınız iç çamaşırları vardır. Bebeğin sağlığı sadece yediklerinden ibaret değildir. Bebeğinizin cildine temas eden her şey, nefes yoluyla vücuduna aldığı her şey bebeğinizin sağlığını etkileyecektir. Bebeklerin sağlığı ve kaliteli bir şekilde büyüyebilmesi ebeveynlerin sorumluluğundadır. O yüzden bebeğinizin cildinize temas eden bütün kıyafetlerine özen göstermelisiniz.


Bebeğiniz dünyaya gelir gelmez ilk giydiği kıyafet bebek iç giyim ürünleridir. Atlet, külot, zıbın gibi iç çamaşırlar bebek iç giyim ürünlerinin başında gelir. Bebek iç giyim ürünlerini seçerken bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermeyen organik kumaşlar tercih edilmelidir.

Bebek iç giyim ürünleri alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bebek kıyafetlerinin hepsi neredeyse çok sevimlidir. Ancak görüntüsüne aldanarak bebeğinize kıyafet seçmelisiniz. Bebek iç çamaşırlarının kumaşı çok önemlidir. Bebek iç giyim ürünlerinin bebeğinizin hassas cildine uygun kumaşlarla üretim yapılmış olması gerekir. Bebek iç giyim ürünlerinin kumaşlarının %100 pamuktan üretilmesi bebeğinizin cildinin nefes alabilmesi için önemlidir. Bebeğinizin cildi nefes alamazsa terler, tahriş ve kızarıklık problemleri yaşayabilir. Pamuk keten bambu gibi kumaşlar bebeğinizin cilt sağlığını korur.

Bebeğinize iç giyim ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken bir önemli nokta da onun rahatlığı ve konforudur. Bebeğinizin kıyafetlerinin dar olmaması bebeğin bedenini sıkmaması onun huzursuzlanmamasına vesile olur. Rahat ve geniş kıyafetler bebeğinizin daha sağlıklı ve huzurlu olması için katkı sağlayacaktır.

Bebek iç giyim ürünlerinin yüksek ısıda yıkanabilecek malzemeden yapılmış olması gerekir. Bebek iç giyim ürünleri bakteri üretebileceği için sık sık değiştirilmeli ve çamaşır makinesinde yüksek ısıda yıkanabilme özelliğine sahip olmalı. Renkli çamaşırlar oldukça cazip ve göze hoş görünür. Ancak bilinçli anneler bebeklerinin çamaşırlarını sık sık yıkayacaklarını ve yüksek ısıda yıkamaları gerektiğini bildikleri için mümkün olduğunca sade ve açık renkli çamaşırlar almaya özen gösterirler. Renkli çamaşırlar yüksek ısıda yıkandıklarında kötü bir görüntüye sahip olurlar. Bebeğinize alacağınız çamaşırların kumaşlarının da aynı zamanda yüksek ısıta dayanabilecek tarzda olmasına özen göstermelisiniz.

Bebeklerin ciltleri normal insanların ciltlerine göre oldukça hassastır. Bebeklere dokunduğunuz anda bile ciltlerinde kızarıklık ve tahriş oluşabilir. Bebeğin cildine temas eden her şey onun sağlığı için oldukça önemlidir. Bebeğinize alacağınız iç giyim ürünleri onun cildine direk temas edeceği için sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Kaliteli ve sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilen ürünler de bebeğin cildinde alerji yapmaz. Günümüzde birçok bebek atopik bünyeye sahiptir. Bebeklerin ciltlerinin tahriş olmaması için kullanacağınız ürünlerin hipoalerjenik olmasına özen göstermelisiniz. Bir de bebeklerinizin bedenini iyi tanımanız gerekir. Alerjik bünyeye sahip bebeklerde yünlü kumaşlar alerjilerini tetikleyebilir. O yüzden bebeğin sağlığını etkilemeyecek tarzda kumaşlar tercih etmelisiniz.

Bebek atletlerinin bebeğinizin bedenine uygun şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Dar gelmeyen, belini kapatan atletler daha kullanışlı olacaktır. Bebek külotlarının lastiğinin bebeğin bacağını sıkmamasına, kan akışını durdurmaması açısından önemlidir. Bebeğinizin çamaşırlarının etiketleri de bebeğin cildini tahriş etmemelidir. Gerekirse etiketleri çamaşıra zarar vermeden sökebilirsiniz.

Bebeğinizi alacağınız çamaşırların nefes alabilen kumaşlar olmasına özen göstermeniz gerekir. Pamuk tarzı kumaşlar nefes alabilme özelliğine sahip olduğu için bebeğinizin cildine zarar vermez. Sentetik kumaşlar çok fazla terlettiğinden dolayı bebeğinizin cildi zarar görür.

Bebek iç giyimi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ürün içeriğinde ağır metaller, toksik maddeler, zararlı kimyasal maddeler içermemesi gerekir. Bebeğinizin sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bebeğiniz için kullanacağınız her bir malzemeye ayrıca özen göstermeniz gerekecektir.

Bebek iç giyiminde kaliteyi yakalayacağınız mağaza besikte.com.

Bebek iç giyim ürünleri kız bebekler ve erkek bebekler için ayrı olarak tasarlanmıştır. Hem renkleri olarak hem desen ve modelleri olarak kız ve erkek bebekleri için tasarlanan atlet ve külotları mağazamızda bulmanız mümkün. Zevkinize göre ince ve kalın kumaştan, uzun ve kısa kollu, kalın askılı ve ince askılı atletleri tercih edebilirsiniz. Desenli ve desensiz, renkli, sade, dantelli, fiyonklu külotlardan istediğiniz modeli seçerek bebeğinize güvenle giydirebilirsiniz. 

Natura Organik Alıştırma Külodu Kurbağa NO.1
Natura Organik Alıştırma Külodu Kurbağa NO.1
Natura Organik Alıştırma Külodu Kurbağa NO.1

32,02 TL  28,82 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri