Bebek Islak Mendiller

En çok tüketilen bebek ürünlerinden biri de ıslak mendillerdir. Islak mendiller bebek bakım çantalarının vazgeçilmez bir parçası olmuş durumdadır. Gündelik hayatta da çok sık kullanılırlar. Islak mendiller birçok alanda kullanıldığı gibi bebeklerin temizliğinde de kullanılırlar. Bebeklerin tenleri hassas olduğu için ıslak mendil seçimine dikkat etmek gerekir. Bebekler her türlü koku ve kimyasal maddeye tepki gösterebilirler. Her bebeğin cilt tipi farklıdır. Eğer bebeğinizin cildi çok hassassa yeni doğan bebekler için üretilen sadece pamuk ve sudan yapılan ıslak mendilleri kullanabilirsiniz. Saf %100 pamuktan üretilen bu ıslak mendiller yeni doğan bebeğin vücudundaki verniks sıvısına zarar vermeyerek doğal bir şekilde temizlik yapar. Bebeğinizin cildi normal cilt tipine yakınsa, çok fazla hassas değilse hafif kokulu, çok fazla kimyasal içermeyen ıslak mendilleri kullanabilirsiniz. Bebek büyüdükçe dış etmenlere karşı bağışıklık kazanarak hassasiyeti azalır. Ancak bebeklerinizin sağlığı her şeyin önünde olduğu için onları tehlikeye atacak, içerisinde zararlı maddeler barındıracak hiçbir ürünü kullanmamalıyız. Özellikle genel kullanım için üretilen ıslak mendilleri bebeğiniz için kullanmamalısınız. Bebeğiniz için kullanacağınız ıslak mendillerin içeriğini iyice araştırmalısınız.


Bebek ıslak mendillerinin parfüm ve paraben içermemesi önemlidir. Alkol içermeyen kokusuz mendiller tercih etmelisiniz.

Kullanacağınız ıslak mendilin boyutları da sizin için önemli olacaktır. Orta kalınlıkta ve orta büyüklükte bir mendil kullanımı daha kolaydır. Çok ince ıslak mendiller kolayca yırtılabilir ve istediğiniz temizliği sağlamayabilir.

Islak mendillerin kullanımı kolay ve pratik olmasından dolayı çok fazla tercih edilirler. Ancak bebeklerimiz için tercih edeceğimiz ıslak mendillerin %100 pamuktan üretilmiş olması bebeğimizin hassas cildine zarar vermemesi için önemlidir.

Satın alacağınız ürünün steril bir ürün olmasına özen göstermelisiniz. Steril ürünler daha çok hijyen ve sağlıklı temizlik sunar.

Bebek bakımında ve günlük hayatta çok fazla kullanacağınız ıslak mendillerin ekonomik boyutta olanlarını tercih etmeniz bütçenizi sarsmayacaktır.

Bebeklerde en çok, alt temizliği yapılırken ıslak mendil kullanılır. Bebeklerin idrar ve kakaları onların hassas tenlerine tahriş edebilir. Doktorlar genelde bebeklerin alt temizliği yapılırken yıkanmasını tavsiye ederler. Ancak her zaman yıkama işlemini yapamayabilirsiniz. Dışarıda olmanız, misafirlikte olmanız, evinizde bir misafirin bulunması ya da diğer çocuklarınızla ilgilenme durumunda, vaktinizin kısıtlı olması sebebiyle her zaman bebeğinizin altını su ile yıkamayabilirsiniz. Böyle durumlarda bebekler için özel üretilen ıslak mendiller imdadınıza yetişecektir. Kimyasal içerikli olmayan pamuktan üretilen ıslak mendilleri gönül rahatlığı ile bebeklerinizin cildine kullanabilirsiniz. Bazı bebeklerin bünyesi atopik dermatit olur. Azıcık bir sürtünme ile tahriş olabilir ya da yabancı bir madde ciltlerinde kızarıklığa sebep olabilir. Böyle durumlarda mutlaka su ile yıkayarak bebeğinizin cildini temizleyebilirsiniz ve yıkama işleminden sonra iyice kurulamanız gerekebilir.

Minik bebeğinizin hassas cildine kullanacağınız ürünleri özenle seçmelisiniz. Bebek ıslak temizleme mendillerini besikte.com adresinden uygun fiyat ve kampanyalarla temin edebilirsiniz. 

Dalin Islak Mendil 56 lı 3 Al 2 Öde
Ürün Seçenekleri
Hipp Temizlik ve Bakım Mendilleri 3x56 Adet
Hipp Temizlik ve Bakım Mendilleri 3x56 Adet
Hipp Temizlik ve Bakım Mendilleri 3*56 Adet

30,00 TL  17,90 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri