Bebek Kapı Stoperi

Bebek Kapı stoperi, çocukların kapılarda kilit ve menteşe tarafından parmaklarının sıkışmasını ve aniden kapanan kapılar nedeniyle kilitli kalmalarını önlemek için ve kapıları, duvarları korumak için tasarlanmış ürünlerdir.

Bebekleriniz büyüdükçe hareketlenir ve yerinde duramaz hale gelirler. Yaşları itibari ile meraklılardır. Her yeri karıştırarak öğrenmek isterler. Kapalı kapılar, pencereler, dolap ve çekmeceler ilgi alanlarıdır. Kapıları sert bir şekilde açıp kapatmaktan çok hoşlanırlar. Kapının kapandığında ki sesi hoşlarına gider. Ancak kapıyla oynarken elini veya ayağını kapıya kıstırması büyük bir ihtimaldir. Bebek kapı stoperi bebeğinizi kapılara karşı koruyacak bir üründür.


Bebeğiniz yokken evinizin her tarafı dekorasyon ürünleri ile süslenmiş olabilir. Özellikle misafir odanız, TV sehpanız göz zevkinize hitap eden biblo ve cam eşyalarla dolu olabilir. Ancak bebeğiniz dünyaya geldikten sonra sadece sizin düzeniniz değil evinizin düzeni de değişecektir. Evinizde çocuğunuz için bir dizi güvenlik önlemi almanız gerekecek. Pencereler, kapılar, temizlik malzemeleri, dolap ve çekmeceler, vitrin eşyaları, masa ve sivri uçlu mobilyalar gibi evinizin bir çok alanında değişiklik yapmanız gerekecek.

Evimizde aldığınız güvenlik önlemleri çocuğunuzun gelişimi içinde faydalı olacaktır. Eğer gerekli güvenlik önlemlerini almazsanız çocuğunuzun her attığı adımda" dur, yapma " diyerek onu engellemek zorunda kalırsınız. Çocuğunuzun özgürlük alanına müdahale etmiş olursunuz. Sürekli kısıtlanan çocuk, özgüven problemi yaşayarak, kendi kararlarını verme konusunda tedirginlik yaşar. Evinizde alacağınız kapı stoperi gibi küçük önlemler çocuğunuzun kendine güvenerek hareket etmesini sağlar.

Kapı stoperleri bebeğinizin güvenliği yanında evinizin korunmasını da sağlar. Cam ve pencerelerin açılırken kapı kollarının duvarda oluşturduğu izleri engeller. Özellikle bahar ve yaz aylarında açılan kapı ve pencerelerin ani çarpması sonucu oluşabilecek hasarları da önler.

Piyasada birçok farklı model ve işlevi olan kapı stoperlerini bulabilirsiniz. Çocukların kapı kilitleriyle oynayarak odada tek başınayken kilitli kaldıklarını ve panik olduklarını duymuşsunuzdur. Kapı kilidi koruma bu tür riskli durumların önüne geçebilmek için üretilmiş ürünlerdir. Çocukların kendilerini odaya kilitlemelerini engelleyen bu ürünün kurulumu 3M bantla çok kolay.

Çocuklar açık kapıları kapatmaya bayılırlar. Bazen kapıyı üstlerinden kapatarak odada yalnız kalıp paniklerler. Çocuk kapının arkasında kaldığı için sizde açmakta zorlanırsınız. Kapı tutucu stoper açık kalmasını istediğiniz kapıların kapanmasını engeller. Elastiki yapısı ile dayanıklı ve güvenilirdir.

Kapı kolu koruması kauçuk yapısı sayesinde çocuğun kapı koluna çarparak yaralanmasını önler. Tüm oda kapı kolları için kullanılabilir.

Çocuklar yürümeyi öğrendikten sonra yürümez adeta koşarlar. Enerjileri çok yüksek olduğu için her yere koşarak giderler. Parkede veya fayansta serili olan halı ve kilimlerden kayarak düşebilir, kafalarını çarpabilir veya kolunu bacağını incitebilirler. Kaydırmaz bant kayarak savrulmayı önlemek için tasarlanmıştır. Güvenli yürümenin gerektiği her yerde kullanılmalıdır.

Kapı ve parmak koruyucu ürünlerle çocuklar kapıları kendi üzerine kapatamaz, kapıları kapatayım derken parmaklarını sıkıştırmazlar.

Kapı stoperlerinin monte edilmesi çok kolaydır. Kapı stoperlerinin arkasındaki 3M bandı çıkararak kullanmak istediğiniz bölümü temizleyerek yapıştırıp kullanabilirsiniz. Kullanmak istemediğinizde çekerek çıkarmanız yeterli olacaktır. Toksit madde içermeyen malzemeden üretilmiş olup elastiki yapısı ile dayanıklı ve güvenilirdir.

Bebek Kapı stoperi uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Mycey Kapı Durdurucu
Mycey Kapı Durdurucu

14,90 TL  8,50 TL

Sepete Ekle

Kargo Bedava
Miny Baby MB-907 Körüklü Parmak Koruyucu

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri