Bebek Odası Aydınlatma Abajur

Aydınlatmalar bebek odası dekorasyonunu tamamlayan ürünlerdir. Bir çok farklı odada kullanabileceğiniz avizeleri bebek odasında kullanamazsınız. Bebek odaları için kullanacağınız aydınlatmalar bebeğinizin odası ile uyumlu olursa daha şık bir görüntü oluşur. Odaya girdiğinizde hem siz hem bebeğiniz huzurlu hissetmeli. Bebek odaları için sarkıt avize ve abajurlar oldukça fazla tercih edilen aydınlatma türleridir. Gece lambaları da bebek odasını aydınlatmak için tercih edilen ürünler arasındadır.


Sarkıt avizeler tavandan sarkan bebek aydınlatma ürünüdür. Bebek odası için dizayn edilen sarkıt avize modelleri genellikle sade tasarımlardır. Fazla ayrıntı içermezler. Bir kablo ve bir davul gövdeden oluşur. Sarkıtın davulu çizgi film karakterleri ve sevimli resimlerle süslenmiştir. Plastik, metal, ahşap ve kumaş malzemelerden üretilen bebek odası aydınlatmalar sağlıklı malzeme kullanılarak üretilir. Ayıcık, yelken, köpek, yıldız, ay ve bulut, prens ve prenses yazılı sarkıt avizeler bebek odalarına canlılık katıyor. Funna Baby markalı sarkıt avizeler bebek nevresimleri ile uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Abajurlar bebek odası aydınlatmaları içinde odaya şıklık katan ürünlerdir. Abajurları bebek odasını aydınlatmak için kullanacağınız gibi ileride kitap okurken, ders çalışırken de kullanma imkanı olacaktır. Pembe, mavi, açık kahve, çizgi desenli, ayıcık ve yelken resimli avizeler bebeğinizin odasını süsleyecek. Funna Baby markalı abajurlar bebek nevresim takımları ile uyumlu üretilmiştir. Dekoratif beyaz ayak ve abajur kafasından oluşur. Elektrik tesisatı içerisindedir. Bebeğiniz uyurken odada loş bir ortam oluşturabilirsiniz. Gece lambası olarak da Abajurları kullanabilirsiniz. Abajurlar bebek odası dekorasyonunuzu tamamlayacak güzel bir aksesuardır. 

Gece lambası bebeğiniz uyurken odanın ışığı bebeği rahatsız etmeden sizin görüş alanınızı genişletmenize yarayan bir üründür. Bebeklerde meletonin hormonu en fazla gece salgılanır. Bu hormon bebeklerin büyüyüp gelişmesini sağlar. Bebeklerin uyuyarak büyüdüğü tezini buradan yola çıkarak ispatlamış oluruz. O yüzden kesintisiz gece uykusu önemlidir. Bebeğin gece gündüz ayrımını yapabilmesi de uyku düzenini oturtmasına ve geceleri daha düzenli uyumasına vesile olur. Karanlıkta uyumak, mümkün olduğunca odada ışık olmaması daha faydalıdır. Ancak bebeğiniz küçükken çok sık uyanır ve beslenmek ister. 2 saatte bir bebeğinize bakmanız gerekir. Böyle zamanlarda gece lambasına ihtiyaç duyarsınız. Gece lambası loş ışığı ile odayı hafif şekilde aydınlatarak bebeğinizi ve çevresini görmenizi sağlarken odadaki bebeğinizi ve diğer uyuyanları da rahatsız etmeden işinizi halletmenize yardımcı olur.

Bebek odası aydınlatmaları seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

Bebek odası eşyalarını özenle seçtiğiniz gibi aydınlatmaları da seçerken dikkatli olmanız gerekir. Bebeklerin ve küçük yaştaki çocukların gözleri oldukça hassastır. Bu sebeple gözlerine zarar vermeyecek yumuşak ışık kaynakları tercih edilmelidir. Yumuşak ışık homojen bir aydınlatma sunar. Fazla karanlık veya fazla parlak değildir. Bebek odası aydınlatmalar insan önemli olan gözü yormayan soft ışıklar tercih etmelisiniz.

Bebek odasında açık ampullerden ve spot ışıklardan kaçınmak gerekir. Parlak ışık bebeğin sağlığını tehdit eder. Bu yüzden sarkıt avize ve abajur kullanmanız faydalı olacaktır.

Bebek odasındaki aydınlatmaları kontrol edebilmeniz önemlidir. İstediğiniz zaman aydınlatmanın parlaklığını ayarlayabilmelisiniz.

Bebeğinizin odasında rahat uyuyabilmesi için aydınlatmanın doğru seçilmesi gerekir. Bebek odası aydınlatmalarını seçerken sadece şekline bakmamalısınız. Bebeğinizin sağlığını düşünerek tercihte bulunmalısınız.

Bebeğinizin oda dekorasyonunu tamamlayan bebek oda aydınlatmaları seçkin markaların kaliteli sunumları ile besikte.com da. Bakmadan karar vermeyin. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri