Bebek Pencere Kilidi

Bebeğinizin emeklemesini, yürümesini sabırsızlıkla beklersiniz. Bebeğinizin ilk adımları en az onun kadar heyecanlandırır sizi. Bebeğinizin büyüyor olması mutluluk verici olduğu kadar iş yükünüzü de artırır. Önceden sağına soluna yastık koyup eline oyuncak vererek odadan çıktığınız günler geride kaldı. Emeklemeyi öğrendiği andan itibaren, miniğiniz yerinde duramaz. Tabi sizde peşinde gezmek zorundasınız. Her şeyden kıymetli bebeğinizi gözünüzden sakınırsınız. Bir an bile yanından ayrılmak istemezsiniz. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Birkaç dakikalığına da olsa bebeğinizi yalnız bırakacağınız zamanlar olacaktır. Böyle zamanlarda bebeğinizin bulunduğu ortamda güvende olduğunu bilmek sizi rahatlatacaktır.


Bebekler emekleme ve yürümeyi öğrenmeye başladıklarında her yeri merak eder ve araştırmak isterler. Açık pencereler, kapalı çekmece ve dolaplar ilgi alanındadır. Bebekler meraklarını gidereyim derken başlarına gelebilecek tehlikelerden habersizdirler. Ebeveynler bebeklerin maruz kalacakları tehlikelileri öngörerek bazı önlemler almaları gerekir.

Bebeklerin en çok vakit geçirdikleri alan olan evde alınabilecek küçük önlemler büyük kazaların önüne geçer. Bu kazalardan en sık rastlanılanı pencere veya balkondan sarkan bebeklerin maruz kaldığı olaylardır. Bebekler açık pencere ve kapılara çok meraklılardır. Eğilerek aşağıda ne olduğunu merak ederler. Haberlerde bir çok kez görmüşüzdür. Balkondan veya pencereden düşen çocukları. Allah korusun telafisi mümkün olmayan sonuçlar meydana gelebilir. Bebek pencere kilitleri bebeğinizin pencereden sarkarak düşmesinin önüne geçer. Evinizde alacağınız küçücük bir önlem çocuğunuzun hayatını kurtarabilir. Özellikle pencereler bebeğinizin kolay ulaşabileceği yerde ise pencerenin önünde koltuk, masa, sandalye gibi nesneler varsa pencereye çıkarak açmak isteyecektir. Bu durumda mutlaka pencerenize kilit almalısınız. 

Pencere kilitlerini sadece pencerelerde değil kapı ve sürgülü dolaplarda da kullanabilirsiniz. Balkon kapıları da en az pencere kadar tehlike arz eder. Açık kalan balkon kapısından çıkarak bebeğiniz aşağı sarkabilir. Eviniz alt katta, üst katta fark etmez her halükarda bebeğiniz için güvenlik önlemi almanız gerekir. Sürgülü kapaklı vestiyer ve dolaplarda bebeğinizin çok ilgisini çeker. Sürgülü dolabı açıp kapamak hoşuna gider. Kapakla oynarken elini, ayağını kıstırabilir ve canı acır. Yada dolabın içindeki malzemeleri dökmek hoşuna gider ama siz bu durumdan hiç hazzetmezsiniz. O yüzden sürgülü dolap kapılalarınız için alacağınız kilit sistemleri sizi rahatlatacaktır. Bebeğinizi odada yalnız bıraktığınızda bile gözünüz arkada kalmayacaktır.

Pencere kilitleri sadece çocuklarınızın güvenliğini sağlamaz, hırsızlara karşı da evinizin güvenliği için gereklidir. Pencere kilidi kolay monte edilir ama kokayca sökülüp kesilmez. Çelik bariyeri sayesinde evinizi havalandırırken bebeğinizin düşmesini ve hırsızların evinize girmesini engellemiş olursunuz. Evinizde pencereleri açarak havalandırmak istersiniz. Ancak ani çıkan bir rüzgar veya evde birkaç camın açık olması sebebiyle cereyan yapması sonucu pencereniz ani şekilde çarparak camınızın kırılmamasına sebep olabilir. Sabitlenebilir pencere kilitleri, pencerenin rüzgarda çarpmasını önleyerek camın kırılmasını engeller.

Bebek pencere kilidi nasıl monte edilir?

Pencere emniyet kilitlerinin basmalı, çekmeli ve alarmlı modelleri mevcuttur basmalı, çekmekle modellerin montajını anlatacağız. 

Öncelikle pencere emniyet kilitlerini takacağınız yeri belirleyin. Genellikle daha sağlam olması için pencerenin ortasına doğru monte edilir. Pencere emniyet kilidini, pencerenin kasa kısmına yerleştirin ve kalemle vida deliklerini işaretleyin. Eğer akıllı vida ile montaj yapacaksanız bu adıma gerek kalmayacaktır. Pencere ve kasa arasındaki fark fazla ise paketten çıkan plastik yükselticiyi emniyet kilidinin altına yerleştirin. Pencere kilidini sabitlemek için iki vidayı da matkap yada tornavida yardımı ile sikin. Akıllı vidanız yoksa önce vida için delik açmanız gerekecek. Vidaları sıktıktan sonra vida kapaklarını takın. Pencereniz şimdi daha güvenli. Bazı pencere kilidi modellerinde 3M yapıştırıcı özellik bulunur. Bu özellikle daha pratik bir şekilde yapışkan kısmı açarak pencerenize monte edeceğiniz bölümü yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Kapı ve pencereleriniz için güvenle kullanabileceğiniz bebek pencere kilitleri uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri