Bebek Priz Koruyucu

Bebeğinizin dünyaya gelişi ile hummalı bir hazırlık başlar. Bebeğinizi en iyi şekilde büyüyebilmesi için her şeyi düşünür ve yaparsınız. Beslenmesi bakımı, temizliği, güvenliği her şeyi sizden sorulur. Çünkü o sadece sizin bebeğiniz değil aynı zamanda Allah 'ın bir emanetidir. Bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmak birinci vazifenizdir. Kendi ihtiyaçlarınız artık son sıraya gerilemiştir.


Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için sadece yedirip içirmeniz yeterli değildir. Onu karşılaşabileceği tehlikelere karşıda korumanız gerekecek. Evde, parkta, bahçede bebeğinizle birlikte bulunabileceğini her yerde almanız gereken önlemler olacaktır. Çocuğunuz okula başlayana kadar gözetiminiz altında olması gerekecek.
Bebeğin en fazla vakit geçirdiği alan evidir. Ev bebeğin yuvası olduğu kadar aynı zamanda içinde bir çok tehlikeyi de içinde barındırır. Yapılan araştırmalar 0-6 yaş gurubu çocuklarının büyük bölümünün ev kazalarına maruz kaldığını göstermiştir. Bu kazaların büyük bölümüne prizler sebep olmuştur. Mutfakta banyoda yatak odasında çocuğunuzun güvenliği için almanız gereken bir dizi önlem vardır. Evinizin her odasında en az bir tane bulunan prizler içinde mutlaka alınması gereken tedbirler vardır. Evinizde alacağınız küçük tedbirlerle büyük kazaları önleyebilirsiniz.
Bebekler meraklıdırlar. Dünyadaki her şey onlar için yenidir ve keşfedilmeyi bekleyen maceradır. Emeklemeye başlayan bebek özgürlüğün tadına varır. Her şeye dokunarak ne olduğunu anlamaya çalışır. Gitmek istediği her yere kendi başına gidebildiğin için hiç yerinde duramaz. Tabi sizde bebeğinizin peşinden takiptesiniz. Ancak minik kaşifler bu dönemde o kadar hareketlidirler ki bazı zamanlarda yetişemeyebilirsiniz. Gözünüzün önünde düşüp bir yerlerini yaralayabilir yada siz farketmeden prizlerle oynayarak kendine zarar verebilir. 

Prizler minik kaşiflerin en çok merak ettikleri alanlardır. Ya parmaklarıyla prizi kontrol etmek isterler yada ellerine geçirdikleri metal çubuk, kalem gibi aletleri prize sokarlar. Buda bebeğinize elektrik çarpmasına sebep olarak hayati tehlikeler meydana getirebilir. Bebek priz koruyucusu ile bebeğinizi böylesi bir tehlikeden koruyabilirsiniz.
Bebek piriz koruyucusu evinizde bebeğiniz için güvenli bir ortam olacaktır. Bebek piriz koruyucusu alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus aldığınız piriz koruyucunun bebeğin ilgisini çekmemesidir. Renkli desenli priz koruyucular bebeğin daha çok ilgisini çekerek onu prize yönlendirir.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu priz koruyucusunu bebeğin kolay şekilde çıkaramamasıdır. Bebek prizle oynamaya devam edecektir. Uğraşırken priz koruyucuyu kolayca çıkarırsa tehlike oluşur. O yüzden priz koruyucusunu kullanmadan önce mutlaka kontrol etmelisiniz.
Priz koruyucusu çocukların çıkaramayacağı şekilde olurken ebeveynlerin de kolay ve pratik bir şekilde de takılıp çıkarılabilir özelliğe sahip olmalıdır.
Priz koruyucusunu odalardaki bütün prizlere takmalısınız. Çocuklar tırmanma konusunda mahirdirler. İstedikleri yere uzanmak için bütün yöntemleri denerler. Çocuğunuzun sandalye ve tabure ile ulaşabileceği prizlerde de güvenlik önlemleri almalısınız.
Özetleyecek olursak priz koruyucusu ;
Çocuğun elektrik prizlerinden, elektrik çarpması riskine karşı korunması amacıyla üretilmişlerdir. Kullanımı oldukça kolaydır. Tüm priz modellerine uygun üretilirler. Yapmanız gereken tek şey paketinden çıkardığınız priz koruyucusu, priz deliklerine denk gelecek şekilde hizalayıp yerleştirmenizdir. İşlem bu kadar basit. Çıkarmak istediğinizde fişi tekrar geri çekmeniz yeterlidir. Fişi çektiğiniz de delikler otomatik olarak kapanır. Takıp çıkarmakla uğraşmasınız. Piriz koruyucunuz devamlı takılı kalabilir. Prizi kullanmadığınız zaman içindeki yay, priz deliklerinin kapalı tutulmasını sağlar. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri