Bebek Saç Fırçası ve TarakBebek bakımı özen ister. Her şeyin kusursuz ve tam olması için aileler büyük çaba gösterirler. Basit gibi görünen banyo beslenme temizlik gibi konular bebeğin hayatında büyük etkiye sahip olabilir. Bebeklerin bakımında kullanılan her ürün ayrı bir önem taşımaktadır.


Minik beyler ve küçük hanımefendilerin parlak ve hassas saçlarının en az onlar kadar hassas taraklarla taranması gerekmektedir.
Herhangi bir tarak kullanmak bebeğin hassas cildine zarar verebilir.
Bebekler için özel üretilen bebek saç fırçası ve bebek tarağı endişelerinize çözüm olabilir.Önemli olan doğru ürünlerin tercih edilmesidir. Sağlıklı kaliteli ve Bebeğinize uygun ürün seçtiğinizde saç derisi ile ilgili problem yaşamazsınız.
Bebek saç fırçası ve tarakları ergonomik olarak tasarlanmıştır.Kaymaz tutma ucu güvenli bir şekilde tutma kolaylığı sağlar.Bebekler için üretilen saç fırçası ve tarakları dayanıklı ve sağlam malzemelerden üretilir. Kanserojen ve alerjik maddeler içermez.
Bebek saç fırçası ve tarakları geniş saplı, yumuşak uludur. Çabuk kuruyan malzemeden üretilmiş. Fırçaların, fırça malzemesinin çabuk kuruması koku yapmasının önüne geçer.
Doğal kıllı fırça yumuşaktır ve bebeğin narin cildine masaj yaparak onun rahatlamasını sağlar.
Yuvarlak uçlu tarak şeklinden dolayı kullanım kolaylığı sağlar. Tarağın dişleri Bebeğinizin saç derisini incitmeyecek şekilde yuvarlak dışıdır. Yumuşak fırça kılları bebeğe zarar vermez. Ancak doğal olmasından dolayı kullanımı sırasında zamanla kılların kopması ve ıslak olduğunda hafif koku gelmesi normaldir.
Bakteri üretmez ve temizlemesi kolaydır. Fırçayı kullandıktan sonra bebek şampuanı ve sabunuyla yıkayıp durulayıp kurumaya bırakabilirsiniz.

Bebek fırça ve tarakları ne zaman kullanılır?

Bebeğinizin saçını taramak İstediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
Genellikle banyo sonrası bebeğinizi saçına ve saç derisine masaj yaparak kullanmanız onun rahatlamasını sağlar.
Uyku öncesi aynı şekilde doğal kıllı fırça ile Bebeğinizin saçına masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Yeni doğan bebeklerin başında halk arasında Konak olarak bilinen bir problem oluşabilir. Konak saç derisinde kahverengi kabukların oluştuğu bir çeşit saç problemidir. Kötü bir görüntü oluşturur. Kimi çocuklarda bütün saç derisini kaplayacak şekilde fazlaca olabilir. Ailelerin bu konuda endişelenmelerine gerek yoktur. Genellikle bir süre sonra geçebilir. Ancak konak oluştuğu dönemde banyodan önce bebek yağı veya zeytinyağı veya nemlendirici bir krem sürülerek bir süre yumuşaması beklenir. Banyo yaptırılan çocuğun saç derisi su ile birlikte iyice yumuşar. Bebek saç fırçası veya tarağı ile ya da oluşan Konak için özel üretilen Konak tarağı ile taranır ve konakların deriden temizlenmesi sağlanır. Bir müddet sonra konaklar tekrarlayabilir her tekrarladığında aynı işlem uygulanır. Bazı çocuklarda saç derisindeki problem çok uzun sürebilir 2-3 yaşına geldiğinde hala bu problemi yaşıyorsanız mutlaka bir cildiye doktoruna veya Aile hekimine başvurmalısınız.

Saç fırçası mı yoksa tarak mı almalıyım diye kararsız kaldıysanız ikisinin birlikte satıldığı Bebek Tarak Fırça seti bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz. Satın aldığınız bu ürünleri uzun süre kullanacaksınız. Bebeğinizin cinsiyetine göre ya da kendi zevkiniz veya tercih ettiğiniz herhangi bir Rengi de sipariş edebilirsiniz. Mavi pembe yeşil renklerde taraklar ve fırçalar alabilirsiniz.

Avent, Chicco , wee, babytime, bebedor gibi seçkin markaların kaliteli ürünlerini Beşikte Anne Bebek mağazamızdan veya besikte.com sitemizden temin edebilirsiniz.
Keyifli alışverişler... 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri