Salıncaklar

Sallanmak bebekler için eğlenceli bir aktivitedir. Bebekler annelerinin karnında amniyo sıvısının içinde sallanmaya alışırlar. Bu yüzden sallanmak onlara ilk hayat buldukları yeri hatırlatır. Anne karnında küçücük dünyasında sadece annesiyle iletişim içinde olan bebek kendini güvende hisseder. Dünyaya geldikten sonra uyum sağlamak için çaba harcarlar. Annesini görmediği, kokusunu duymadığı anda huzursuzlanmaya başlarlar. Anne gelip de bebeği kucağına aldığında bebek annenin kollarında huzura kavuşur. Bebekler çoğunlukla sallanarak uyurlar. Kolik sancıları başladığında sallanarak rahatlarlar. Huzursuzlandıkların da sallanmak isterler. Keyifleri yerindeyken sallanmak hoşlarına gider. Bu yüzden parklardaki salıncaklar hiç boş kalmaz. Çocuklar hep sıraya girerler sallanabilmek için. Bebeğinizi parka götürüp sallamak güzel bir fikir olabilir. Ancak her zaman buna vakit bulamayabilirsiniz. Yada soğuk kış günlerinde, yazın sıcağında parka gitmek istemeyebilirsiniz. Bebek salıncakları evde bebeğiniz için güzel bir alternatif oluşturacaktır.


İki tip bebek salıncağı vardır. Ev tipi bebek salıncakları, evinizin istediğiniz bir köşesine kurarak kullanabileceğiniz salıncaklardır. Geniş ayak kısmı ve sabitlenen ayakları sayesinde salıncak dengede durur ve bebeğinizin düşme riski olmaz. Oturma ünitesi ortopedik, bebeğinizin ergonomisine uygun, konforlu şekilde üretilmiştir. Sırt dayama kısmının 3 kademeli yatış pozisyonu sayesinde ister bebeğinizi oturtarak isterseniz yatarak sallayabilirsiniz. Düz yatma özelliği olduğu için yeni doğan bebeğiniz içinde kullanabilirsiniz. Oturma kısmının yumuşak iç pedleri, bebek uyuduğunda da ona beşiğinin rahatlığını sağlayarak dinlenmesine yardımcı olacaktır. Oturma kısmındaki emniyet kemeri, bebeğin sallanırken güvenliğini sağlayıp, salıncağın içinden fırlamasını engelleyecektir. Oturma ünitesinin kumaşı, nefes alma özelliği ile bebeğin cildini tahriş etmez ve terletmez. Ev tipi bebek salıncaklarının katlanabilme özelliği size hem taşıma kolaylığı sağlar hemde kullanmak istemediğiniz zamanlarda evinizde fazla yer kaplamaz. Salıncağın üst kısmındaki tente, özellikle sıcak yaz günlerinde bebeğinizi korur. İster evde, ister balkonda, isterseniz de bahçenizde bebek salıncağınızı kullanabilirsiniz.

Elektrikli salıncaklar da ailelerin gözdesi olmaya başlamıştır. Yukarıda saydığımız özelliklere ek olarak elektrikli salıncaklar otomatik olarak kendisi sallanır. Sallama hızını ayarlayabilirsiniz. Belirli aralıklarla ve belirli sürede salladığı için bebeğin uykuya geçişi kolaylaşır. Elektrikli salıncaklar sayesinde bebeğinizin güvenliğini sağlayıp salıncağa oturttuğunuzda kendisi sallanmaya başlayacaktır. Sizin bebeğin başında bekleyerek sallamanıza gerek kalmayacaktır. Elektrikli salıncakların bazı modellerinde bulunan müzik, ninni, doğa sesleri ve sakinleştirici melodiler bebeğinizi sakinleştirecektir.

Kız ve erkekler için ayrı üretilen modeller olduğu gibi unisex olarak kullanabileceğiniz renk ve modellerde tercih edebilirsiniz. Aradığınız bebek salıncaklarını uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitemizden temin edebilirsiniz. 

Holmen Heybeli Salıncak - Kırmızı
Ürün Seçenekleri
Holmen Şelale Salıncak - Mavi
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Babyhope 803-01 Yatarlı Salıncak - Pembe
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Babyhope 805-01 Baby Swing Salıncak - Pembe Siyah
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri