Bebek Temizleme Pamuğu

Bebek cildi yetişkin cildine göre çok daha hassastır ve cilt yüzeyini kaplayan koruyucu tabaka henüz yeterince gelişmemiştir. Bebekler ilk zamanlar dış etkilere karşı savunmasızdır. Bu yüzden anne karnında beslendikleri sıvı ile dünyaya gelirler. Bu sıvının içerisinde birçok vitamin, mineral ve protein bulunur. Verniks adı verilen bu sıvı, bebeklerin cildini kaplayarak dış etmenlerden gelebilecek zararları önler. Bebeklerin cildindeki verniks yapısı kendiliğinden zaman içinde geçer. Bu sıvının koruyucu özelliğini kaybetmemesi için dışarıdan müdahale ile temizlenmemesi gerekir. Özellikle kimyasal içerikli temizlik maddeleri verniks sıvısını yok ederek zararlı maddelerin cilt tarafından emilmesine yol açar. Buda bebeğin sağlığını tehlikeye atar. Bebeğin cildindeki yağlar onu doğal şekilde korur. Fazla ovalama, yıkama bebeğin cildine zarar verebilir. Yine hijyen sağlamak için kimyasal içerikli temizlik maddeleri bebek için kullanılmamalıdır. Yeni doğduğunda ilk bir ay mümkünse temizlik su ve pamukla yapılmalıdır.


Bebekler ilk zamanlar sık sık beslendikleri için kakalarını da çok sık yaparlar. Sürekli altını temizlemeniz gerekir. Doktorlar ilk zamanlar her altını açtığınızda yıkamanızı tavsiye ederler. Buda her zaman mümkün olmayabilir. Bazen dışarıda olursunuz bazende bebeğiniz üşütecek diye korkarsınız ve ya zamanınız kısıtlıdır. Yıkamadan temizlemek istersiniz. Bebek temizleme pamukları %100 doğal ve pamuk içeriği ile bebeğinizin temizliğini, sağlığını koruyarak yapar. Bebek temizleme pamuğu bebek cildine dost, alerji ve tahriş oluşmasını engelleyen doğal bir üründür.

Bebek temizleme pamuğu alırken dikkat etmeniz gereken hususları gözden kaçırmamalısınız. Öncelikle parfüm ve boya maddeleri içermemelidir. Alkol, paraben gibi bebeğe zararlı kimyasallar barındırmamalıdır. Dermotolojik olarak test edilmiş ve anti alerjenik içerikli olmalıdır. Emiş gücü yüksek kolay temizleme sağlamalıdır.

Bebek temizleme pamuğunu sadece bebeğinizin altını temizlerken değil bütün vücudu için güvenle kullanabilirsiniz. Terlediğinde vücudunu temizlemek için, banyodan sonra bebek yağını sürmek için, parmak aralarını ve kulak temizliğini yapmak için kolayca kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ılık bir su ile ıslatıp elinizde hafifçe sıkarak kullanıma hazır hale getirmeniz. Yetişkinler de makyaj temizliğinde, oje silmek için ve daha bir çok ihtiyaçları için bebek temizleme pamuğu kullanabilirler.

Bebek bakım çantasından ayırmayacağınız, sadece bebeklerin değil yetişkinlerin de birçok ihtiyacını karşılayan bebek temizleme pamukları istediğiniz boyut ve miktarda besikte.com da hizmetinizde. 

İpek Hidrofil Maxi Bebek Pedi 60 Adet
İpek Hidrofil Maxi Bebek Pedi 60 Adet
Bebek Temizleme Pamuğu

9,00 ₺  7,50 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri