Bebek Temizleyici Sıvı

Bebeklerin cildi 2 yaşına kadar hassastır ve dış etkilere karşı savunmasızdır. Bazı bebeklerin cildi atopiktir. Aşırı kurur ve pul pul dökülür daha çok nemlenmeye ihtiyaç duyar. Bu dönemde ebeveynlerin daha dikkatli davranmaları gerekir. Bebeklerinin hassas ciltlerine uygun ürünlerle bebek bakımını desteklemeleri gerekir.


Bebeğin bakımında beslenmesi kadar temizliği de önemli bir yer tutar. Bebeğin temizliği genelde banyo ile sağlanır. Ancak her daim banyo yaptırılamayacağı için günlük temizliğini yaparken bebek temizleyici sıvıdan destek alabiliriz. Gün içinde bebeklerin elleri ve yüzünde gözle görülmeyen kalıntılar birikebilir ve onun hassas cildine zarar verebilir. Bebeklerin ellerini ve yüzünü sık sık yıkayıp durulamalıyız. Bazı durumlarda bebeğin sürekli suyla teması zor olabilir yada bebeğin üşüyerek hastalanmasına sebep olabilir. Bebek bakım ürünleri üreten firmalar anne-bebek ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak pratik yöntemlerle bebeklerin temizliğinin sağlanması için çalışmalar yapmışlardır. Bu çalışmada hem bebek sağlığı hemde anne konforu düşünülmüştür. İşte o özel ürünler den bir tanesi de bebek temizleyici sıvıdır.
Bebeklerin yüzü her gün bebek sıvı temizleyici ile temizlenmelidir. Yine göz hassas bir bölge olduğu için bir pamuk yardımı ile nazikçe temizlenmelidir. Bebeklerin kulakları da sıkça kirlenir ve özenli bir bakım ister. Kulakların içi kirlendiği gibi arkasında kirlenir. Uygun şekilde temizlenmediğinde enfeksiyon riski olabilir. Boyun ve koltuk altı bölgesi sıcaktan terler ve pişik olabilir. Bu tarz durumlarda bebek sıvı temizleyicileri kurtarıcınız olur. Bebeği incitmeden hızlıca temizliğini ve güzel kokmasını sağlarsınız. Bebeklerin en çok bez değişiminden sonra temizliğe ihtiyacı olur. Genital bölge temizliğinin sık sık yapılması cildin tahrişini önlediği gibi enfeksiyon riskini de önler. Bebek sıvı temizleyicileri yeterli hijyeni sağlayarak bebeklerin izin sağlığını korumanızda yardımcı olur.

Bebek temizleyici sıvılar Bebeğinizin hassas cildine uygun olarak üretilmiştir. Durulama gerektirmeyen temizleyici sıvılar olduğu gibi uygulama sonrası durulayarakda kullanacağınız ürünler mevcuttur.

Bebek sıvı temizleyici ürünleri alırken,

• Dermatolojik testlerden geçmiş olmasına

• Hipoalerjenik olmasına

• Sabun, parfüm, paraben, boyar madde içermiyor olmasına,

• Göz yakmamasına,

• Cilde zarar vermemesine,

• Nemlendirici özelliğinin olmasına, 

• Bitkisel içerikli olmasına özen göstermelisiniz.

Hangi ürünü nasıl bulacağım derdine son... Bebek sıvı temizleyicileribübchenbioderma, mustela gibi seçkin markaların kaliteli ürünleri Besikte.com da... 

Mustela No Rinse Soothing Cleansing Water 300 ml
Mustela No Rinse Soothing Cleansing Water 300 ml
Hassas Ciltler için Bebek Temizleme Sıvısı

109,91 ₺  79,90 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri