Bebek Tırnak Makası Yeni doğan bebeklerin bakımı ebeveynleri heyecanlandırır. ilk defa anne baba olacaklar A'dan Z'ye bebeklerine nasıl bakacakları konusunda fikir sahibi olmak isterler. Bebek bakımında yemesinden içmesine, kıyafetinin giydirilmesine, banyosuna, altının değiştirilmesine ve tırnaklarının kesilmesine varana kadar en ince detaylar düşünülür. En iyi şekilde bebeğime nasıl bakmalıyım, canını acıtmadan kıyafetlerini giydirebilecek miyim, banyosunu yaptırırken tutabilecek miyim. Küçücük ellerinde tırnaklarını kesebilecek miyim gibi endişeler anne babaların düşüncelerini meşgul eder. Birçok ebeveyn bebeğin bebek bakımında tecrübeli büyüklerinden yardım isteyebilirler. Her ne kadar yardım alınsa bile bebek bakımının bazı püf noktalarını da öğrenmeleri gerekir. Çünkü her zaman yanlarında birileri olmayacaktır. Özellikle bebek tırnak bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

Yeni doğan bebekler genellikle uzun tırnaklarla doğarlar. Tırnakları ince olduğu gibi aynı zamanda keskindir de. Ellerini farkına varmadan yüzüne ve gözüne götürebilirler ve cildinde derin çiziklerin olmasına sebep olur. Bu çizikler kalıcı izler bırakabilir ve ya elleriyle gözünü çizip kalıcı hasarlara sebep olabilir.

Yeni doğan bebeklerin tırnaklarını kesmek için çok uzun süre beklemeye gerek yoktur. Bebeğin tırnağının çok uzadığı fark edildiğinde birkaç hafta sonra kesilebilir. Sonrasında Haftada bir uzadıkça bebeğin tırnakları kesilir.

Yeni doğan bebeklerin tırnaklarının cildine zarar vermemesi için eldiven kullanılabilir. Ancak şimdilerde uzman çocuk doktorları eldiven kullanımının bebeğin bazı motor davranışlarını yapmasına engel olacağını düşünüyorlar. Bu yüzden eldiven kullanımını bazı doktorlar tavsiye etmiyorlar. Bu noktada yapılacak en güzel şey bebeklerin tırnaklarının sık sık uygun bir şekilde kesilerek törpülenmesidir.

Bebeklerin tırnakları nasıl kesilmeli?

Aileler özellikle ilk defa anne olanlara en çok endişelendiren konu bebeğimin tırnağını nasıl keseceğim? ya onun canını acıtırsam? tırnağını kesiyorum derken parmağına da zarar verirsem? düşüncesidir. Aslında bu korku çok da yersiz değildir. Bebeklerin tırnakları kesilirken fazlaca dikkat edilmesi gerekir. Ama yapılamayacak ya da öğrenilemeyecek bir mevzu değildir.

Öncelikle bebeğe uygun ve özel bir Bebek tırnak makası seçmelisiniz,

Sağlık açısından aldığınız bebek tırnak makaslarının zehirsiz ve dayanıklı maddelerden paslanmaz çelikten yapılmış olması gerekir.

Bebek tırnak makasları bebeklere özel üretildiği için çok keskin ve sivri değildir. Bebekler için güvenlidir. Sadece Bebeğin elini sıkıca tutup parmağına zarar vermeden tırnaklarını kesmelisiniz.

ilk olarak aldığınız bebek tırnak makasını alkol ya da ılık sabunlu su ile temizlemelisiniz.

Hijyen kurallarına dikkat etmelisiniz.

Ayrıca bu makası sadece bebeğinize özel olarak kullanmalısınız.

Bebeğinizin tırnağını keserken yanınızdaki birinden de yardım alabilirsiniz. Biri bebeğin elini sıkıca tutarken diğeri de tırnaklarını kesebilir.

Bir diğer yöntem bebeğiniz uyurken daha rahat kesebilirsiniz veya siz emzirirken daha sakin olacağı için bir diğer kişi de bebeğin tırnaklarını kesebilir. Banyo sonrası bebeğin tırnakları yumuşadığı için ve bebek Banyodan sonra rahatlayın gevşediği için daha kolay kesebilirsiniz. Bebeğin tırnağı kesilirken doğru zamanı seçmeniz çok önemlidir. Bebeğiniz huzursuzken sancılı iken ve ağlarken tırnaklarını kesmeye çalışmayın.

Bebeğinizin tırnaklarını kestikten sonra Kağıt törpü yardımıyla mutlaka törpüleyin. Kestiğiniz tırnaklarda kalan sivrilikler bebeğe zarar vermesin.

El tırnaklarını keserken tırnağın şekline göre yuvarlak biçimde kesin.

Ayak tırnakları el tırnakları kadar çabuk uzamasa da onların da bakımının yapılması ve düzgün bir şekilde kesilmesi önemlidir. Ayak tırnakları düz bir şekilde kesilmelidir ki ilerleyen zamanlarda ayakta tırnak batması olmasın. Yine ayak tırnaklarını kestikten sonra sivri kalan uçları Kağıt törpü yardımıyla törpülenmelidir.

Bebeğin tırnaklarını keserken çok dipten kesmeye çalışmayın. Çok dipten kesmeye çalışırsanız bebeğin parmağını kesme riski oluşur.

Bebeğinizin tırnağını keserken kaliteli makas kullanmaya ve dezenfekte etmeye Özen göstermelisiniz.

Bebek tırnak bakım seti içerisinde bulunan yumuşak kıllı tırnak fırçası ile tırnakları arasındaki kirler temizleyebilirsiniz. Böylece Bebeğinizin bakımını daha sağlıklı bir şekilde yapmış olursunuz.

Ne kadar dikkat etseniz de bazen istenmedik kazalar olabilir. Bebeğinizin tırnağını derinden kesebilirsiniz ya da kanamasına sebep olabilirsiniz. Bu durumda panik yapmadan steril gazlı bezle kan durana kadar bastırılabilir. Eğer yara fazla ise doktora danışarak bir merhem kullanılabilir.

Bebeğin tırnağını kesmek için parmağının etli kısmı aşağıya çekilerek küt uçlu bebek tırnak makası ile tırnaklarını kesmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Tırnak kesme işlemi bittikten sonra sabunlu bez yardımıyla bebeğinizin ellerini temizleyebilirsiniz. Böylece bebeğiniz ellerine özgürce kullanabilir. Kendine ve kendisini sevenlere dokunarak onları tanımaya başlayabilir.Bebek tırnak makası kullanımı işte bu şekildedir. Üretici firmalar ihtiyaçlar doğrultusunda büyüteçli bebek tırnak makası gibi inovatif ürünler geliştirmektedirler.Sizlerde size sunulan bebek tırnak makası önerileri içinde karar verdiğiniz ürünü ,en kaliteli bebek tırnak makasını , setini bütçenize uygun fiyatlarla indirim ve kampanyalarla besikte.com da ulaşabilirsiniz.

Sizin için araştırdık ve kaliteyi mağazalarımıza taşıdık. Bebek bakım malzemeleri üreten firmalar ihtiyaca binaen kızlara ayrı erkeklere ayrı renkte tırnak makası ve setleri üretmekteler. Kızlar için pembe renkte erkekler için Mavi renkte bebek tırnak makası ve setlerini beşikte mağazamızdan ve besikte.com adresimizden uygun fiyat ve kampanyalarla kaliteli ürünleri temin edebilirsiniz.

Bebedor Çıtçıt Makas
Bebedor Çıtçıt Makas

12,90 ₺  10,96 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri