Bebek Uyku Tulumu

Uyku tulumu bebeklerin gece uyurken üzerlerini açarak üşümelerini engellemek için üretilmiş, tek parça uyku kıyafetidir.


Akşama kadar bebeğinizle vakit geçirirsiniz. Bütün gününüz bebek bakımı ile geçer. Kendinize ayıracağınız tek zaman dilimi bebeğinizin uyuduğu aralıklardır. Gün içinde bebeğin yanından ayrılamazsınız. Bebeğin her ihtiyacını sizin karşılamanız gerektiği için kendi ihtiyaçlarınızı ikinci plana atarsınız. Bebeğinizin gece uykusuna yattığı an sizinde dinlenme vaktinizdir. Sizinde kaliteli bir uyku uyuyarak ertesi günün koşturmacasına yeniden hazırlanmanız gerekir. Ancak bebeğiniz uyuduğunda üzerini açarak üşüme ihtimalinin olduğunu bilmek sizi huzursuz edecek ve sık sık uyanarak bebeğin üzerini kontrol etme ihtiyacı hissedeceksiniz. Bu durum gündüz yorgunluğunuzun üzerine eklendiğinde gece de uyuyamadığınız için enerjinizin iyice düşmesine sebep olacak. Bebeğinize giydirdiğiniz bir uyku tulumu geceleri bebeğin üşüme derdini ortadan kaldıracaktır. Bebeğiniz gece boyu uyku tulumu ile rahat bir şekilde üşümeden uyurken sizde tedirgin olmadan gönül rahatlığı ile uykunuzu uyuyabilirsiniz. Gece kaliteli bir uyku uyuduğunuzda gündüz daha zinde olarak bebeğinizle daha güzel vakit geçirme imkanına sahip olursunuz.

Bebek uyku tulumlarının özellikleri;

Bebek uyku tulumları genellikle tek parça şeklinde tasarlanmışlardır. Tek parça oluşu uyku tulumunun daha rahat giydirilip çıkarılmasını sağlayarak size pratiklik sağlar. Bebeklerde tek parça uyku tulumunu giymekten çok hoşlanırlar.

Bebek uyku tulumları yaz ve kış ayları için ayrı tasarlanmışlardır. Kışın soğuktan koruyabilmek için daha kalın malzemelerden üretilirler. Dışı havlu içi elyaf modeller bebeğinizi sıcak tutar. Üzeri açılsa bile üşümesini engeller. Ayrıca kolları ve bacak kısmındaki lastikler bebeğinizi sıkmadan vücuduna soğuk havanın temas etmesini engeller.

Yazlık uyku tulumları daha ince ve nefes alabilen kumaşlardan üretilir. Yaz ayı bile olsa bebeğinizin pijaması sıyrılarak bebeğiniz üşüyebilir. İnce bir tek parça uyku tulumu bebeğinizi geceleri koruyacaktır. Yazlık uyku tulumları genellikle kısa kollu olarak tasarlanır. Yazın kalın bir kıyafet geceleri bebeğinizi terleterek hasta edebilir. Bebeklerin üşümesi kadar terlemesi de sağlıkları açısından tehlikelidir.

Patikli uyku tulumu modelleri genellikle bebeklerin ayaklarının üşümemesi için ebeveynler tarafından tercih edilir. Bazı bebekler çorap giymeyi sevmezler. Sürekli çorapları çıkarmak isterler. Ebeveynler de gece ayakları üşümesin diye çorapla yatırmak isterler. Böyle durumlarda patikli uyku tulumları güzel bir alternatif olur. Patiksiz uyku tulumlarıda çorapsız uyumasını istediğiniz ve farklı bir çorap tercihi ile uyumasını istediğiniz zamanlarda tercih edeceğiniz bir modeldir.

Kapşonlu ve kapşonsuz uyku tulumları tercihe göre seçilebilir. Bebeğinizin geceleri kafası üşümesin diye Kapşonlu modellerden seçebilirsiniz. Uyku tulumunun kapşonunu tercihinize göre kullanabilir veya çıkarabilirsiniz. Kapşonlar genellikle cırtlar veya düğmelerle tutturuldukları için takıp çıkarılmaları kolaydır.

Uyku tulumları fermuarlı ve çıtçıtlı modellerle dizayn edilmiştir. Hangi modeli kullanmanız daha kolay olacaksa onu tercih edebilirsiniz.

Uyku tulumu alırken nelere dikkat edilmelidir?

Uyku tulumunun kumaşının pamuk, keten, bambu gibi organik malzemelerden üretilmesine özen gösterin. Doğal kumaşlar bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlayarak sağlığını korur. Sentetik kumaşlar bebeğinizi terleterek hasta eder. Pamuk tarzı kumaşlar alerji yapmaz.

Bebek Uyku tulumlarının kumaşları bol kesim ve esnek yapıda olmalıdır. Uyurken bebeğinizin rahat hareket etmesini sağlamalı ve uykusunun bölünmesine engel olmalıdır.

Bebek Uyku tulumunu alırken bebeğinizin yaşına göre tercih yapmalısınız. Çok büyük veya çok küçük gelen uyku tulumları bebeğinizi rahatsız ederek gece huzursuzlanmasına sebep olur.

Bebeğinize alacağınız uyku tulumunun alt değiştirmeye uygun olması gerekir. Bacak kısmındaki çıt çıt ve fermuarların uyku tulumunun tamamını çıkarmadan bebeğin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanması size kolaylık sağlar.

Uyku tulumunu hangi mevsimde giydirecekseniz ona göre tercih yapmalısınız. Bebeğin terlemesi de üşümesi kadar onu hasta edebileceğini unutmayın.

Bebek Uyku tulumları ile bebeğiniz geceleri üşümesin, güvenle mışıl mışıl uykusunu uyusun. Sizde gönül rahatlığı ile gece boyu dinlenin ve ertesi günün koşturmasına zinde bir şekilde hazırlanın.

Birbirinden şirin ve kaliteli uyku tulumları uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri