Bebek Yatakları

Dünyaya gelecek minik bebeğinizin en önemli ihtiyaçlarından biriside yataktır. Yeni doğan bebekler günlük yaklaşık olarak 16 saatlerini uykuda geçirirler. Bebekler için uyku çok önemlidir. Kesintisiz ve kaliteli bir uyku bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini tamamlaması için oldukça gerekli bir faktördür. Minik bebekler gelişimlerini uykuda tamamlarlar. Kesintisiz ve kaliteli bir uyku için rahat ve uygun bir ortam gerekir. Bebeğinizin rahat etmesi aynı zamanda da sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayacak uyku düzenine kavuşması için doğru yatak tercihi çok önemlidir.

Yeni doğan bebeklerin vücutları hassastır. Henüz kas ve iskelet sistemleri tam olarak gelişmemiştir. Kas ve kemik sisteminin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için kaliteli bir uykuya, dolayısıyla uygun bir yatağa ihtiyacı vardır. Bebekler uyuyarak büyürler. Fiziksel gelişimlerinin yanında zihinsel ve motor becerileri de uyku esnasında gelişir. Yanlış yatak seçimi bebeğinizin kas ve kemik gelişimini engelleyebilir. Bu yüzden bebeğinize yatak seçerken titiz davranmalısınız.

Doğru yatak seçimi nasıl olmalıdır?


• Neredeyse günün büyük bölümünü uykuda geçiren bebekler için yatak seçimi büyük önem taşımaktadır. Bebekler için yatak seçerken bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekir.
• Bebeğiniz için seçeceğiniz yatağın uygun boyutlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Yatağın görselliğinden çok özelliklerini dikkate alarak seçmelisiniz.
Bebek yataklarının antibakteriyel özelliğe sahip olması çok önemlidir. Bebeklerin ciltleri çok hassastır. Hemen alerji ve kaşıntı problemleri yaşayabilirler. Antibakteriyel özellikteki kumaşlar alerji, küf ve mantar gibi oluşumlarını engelleyerek bebeğinizin sağlıklı gelişimine katkıda bulunur.
Bebek yataklarında hava geçirgenliğinin olması bebeğin cildinin nefes alarak terlemesini önüne geçer. Pişik ve kızarıklık problemleri oluşmaz. Terlemek bebeğin üşümesi kadar tehlikedir. Bebeğin hasta olmasına sebep olur. Uygun bir yatak bebeğin vücut ısı dengesini sağlamalıdır. Hava geçirgenliği olan yataklar bebeğin vücut ısısını dengeler.
Bebek yatakları bebeğin kas ve iskelet sisteminin gelişmesine katkı sağlamalıdır. Bunun için ne çok sert ne de çok yumuşak bir yatak olmalı. Orta sertlikte bir bebek yatağı bebeğiniz için uygun olacaktır. 
Bebek yataklarında mutlaka bebek sağlığına uygun malzeme kullanılmalıdır. Sentetik ve kimyasal maddeler içermemelidir. Bağışıklık sistemi tam olarak gelişmemiş olan bebeğin solunum açısından vücudunda hasar olmaması için mümkün olduğunca doğal malzemeler kullanılan yataklar tercih edilmelidir.
Yatağın kolay temizlenebilir ve leke tutmaz bir kumaştan üretilmesi de oldukça önemlidir. İlk zamanlar bebeklerin bütün ihtiyaçları yataklarında karşılandığı için yatakları sık sık kirlenebilir. Bebeklerde hijyen çok önemlidir. Kılıflı ve fermuarlı yataklar tercih edebilirsiniz. Veya bir yatak koruyucu kullanarak yatağınızı temizliğini sağlayabilirsiniz.

Bebek Yatak Çeşitleri

Yaylı yatak: bebeğinize yatak almaya çıktığınızda bir çok farklı yatak çeşidi ile karşılaşırsınız. Yaylı yataklar bunlardan bir tanesidir. Bebek yataklarında kullanılan yaylar, bebeğin ağırlığı ve uygun şekilde esneyebilme özelliği göz önünde bulundurularak üretilir. Uyku esnasında bebeğin uyku pozisyonuna göre yatağın içindeki yaylar yeteri kadar esneyerek bebeğin vücuduna tam uyum sağlar. Yaylı bebek yataklarının üzeri uygun miktarda süngerler kaplanarak yayların bebek tarafından hissedilmesi engellenmiş olur. Ortopedik yaylı bebek yatakları bebeğinize konforlu bir uyku ortamı oluşturan yataklardır. Farklı ölçülerde üretilen yaylı bebek yataklarından bebeğinizin beşik ve karyolasına uygun ölçülerde bir yatak alarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Pamuk Yatak : Bebek park yatakları içerisinde sıklıkla kullanılan pamuk yataklar hem bebeğinizin uyuması hemde üzerinde oyun oynaması için ideal yataklardır. Pamuk yataklar, hafif, güvenli ve taşıması kolay olduğu için sıklıkla tercih edilir. Pamuk yatak hava alır, terletmez ve çift taraflı olarak kullanılabilir.

Visco Yatak : Son zamanlarda visco yataklar çokça tercih edilmeye başlanmıştır. Visco yatak normal sünger malzeme üzerine visco elastik katman yerleştirilerek oluşturulan yataklara denir. Visco yataklar vücut şeklini alarak rahat ve konforlu bir uyku sunar. Yoğunluk ve sertliği dengeler. Bebeğiniz yatış olarak doğru pozisyonu bularak kesintisiz bir uyku uyuyabilir.

Sünger Yatak: daha çok oyun parkı için kullanılan sünger yataklar bebeğinizin ergonomisi için uygundur. Hava alır, terletmez. Kendinden alezli özelliği ile sıvı geçirmez. Çift yönlü olarak kullanılabilir. Bebeğin vücut ısısına duyarlıdır.

Bebeğin gelişimi için uyku çok önemlidir. Kesintisiz bir uyku uyuyabilmesi ve güzel bir şekilde gelişebilmesi için doğru yatak seçimi yaparak bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesine katkıda bulunun. Bebeğinizin konforlu bir uyku uyuması için tasarlanan bebek yataklarından size uygun olan yatağı seçmek için sitemizi ziyaret edin. Bütçenize uygun kaliteli bebek yatakları besikte.com adresinde. 

Kargo Bedava
Babyhope Yaylı Yatak 60*120
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Babyhope Jakarlı Yatak 90 x 190
Kargo Bedava
KB Kalın Pamuk Oyun Parkı Yatağı (80*130)
Ürün Seçenekleri
KB Pamuk Oyun Parkı Yatağı (65*95)
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri