Bebek Yorgan

Bebeğiniz dünyaya geldiğinde minik bedeni ile yeni hayatına uyum sağlamaya çalışır. Sizde bebeğinizi koruma iç güdüsü ile sarıp sarmalarsınız. Üşüyüp üşümediğinden emin olamazsınız. Bebekler çok hassas oldukları için üzerleri kalın olduğunda terler, ince olduğunda üşürler. Özellikle geceleri bebeği kontrol etmekten uykularınız kaçar. Bebeğinize alacağınız mikrofiber bir yorgan sizi sıkıntıdan kurtaracaktır.


Mikrofiber yorganla uyku esnasında minik yavrunuzun vücudunun nefes almasını sağlar, antibakteriyel ve antialerjik özellikleri sayesinde, özellikle hassas cilde sahip bebekler için ideal bir örtüdür. Hızlı kurur ve kolay kırışmaz. Mikrofiber, elyaf özelliği sayesinde hava transferi sağlar. Isıyı daha iyi dengeler ve ısı kaybını en aza indirir. Bebeğinize de sağlıklı bir uykunun keyfini çıkarmak kalır.

Yeni doğan bebeklerde hemen yorgan kullanımı önerilmez. Hareket kabiliyetleri sınırlı olduğu için yorgan kullanımı ilk zamanlar bazı tehlikelere yol açabilir. Yoğun terleme ile birlikte kilo kaybı, nefes alamayarak boğulma riski gibi sıkıntılar oluşabilir. Bebek 6 aylık olduktan sonra bebeğe uygun bir yorgan kullanılmaya başlanabilir.

Bebek yorganı alırken dikkat edilecek hususlar;

Bebek yorganı alırken ilk önce yorganın dolgu maddesine dikkat etmelisiniz. Dolgu maddesinin hava alması, hafif olması, doğal malzemeden üretilmiş olması, terletmemesi gerekir. Pamuk, bambu, elyaf ve silikon tarzı ürünler tercih edebilirsiniz. Yün malzeme her ne kadar doğal olsa da bazı bebeklerin cildinde alerji meydana getirebilir.
Yorganın dış kumaşının sağlıklı bir ürün olması antibakteriyel ve antialerjik ürünlerden üretilmiş olması Bebeğinizin hassas cildinin tahriş olmaması için oldukça önemli bir konudur.
Bebek yorganının ebatları bebeğinizin beşiğine uygun olmalıdır. Çok büyük ve çok küçük ebatta ki bebek yorganları kullanışlı olmaz. Bebek yorganlarını ideal boyutu 95×145 cm'dir.
Bebek yorganının üzerinde püskül, boncuk gibi metaryeller bulunmamalıdır. Bu metaryeller bebeğin boğulmasına sebep olabilir.

Sitemizde bulunan bebek yorganlarını inceleyerek minik bebeğiniz için kaliteli bir tercihte bulunabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri