Bebek Yürüme Kayışı

Bebeklerin ilk adımlarını atarak yürümeye başlamaları oldukça heyecanlı bir süreçtir. Bebeğiniz özgürce hareket edebilmenin mutluluğunu yaşarken sizde bebeğinizin büyüyor olmasının keyfini hissedersiniz. 


Bebeğiniz doğduktan hemen sonra bir sonraki aşamayı beklemeye başlarsınız. Yeni doğduğunda ne zaman hareket edecek, ne zaman oturacak, ne zaman emekleyecek, ne zaman yürüyecek diye heyecanlanırsınız. Her bebeğin gelişimi farklı olduğu için bütün bebekler farklı aylarda farklı gelişimler gösterirler. Bebeğin yürüyebilmesi için motor gelişimi, olgunlaşma ve öğrenme yoluyla gerçekleşir. Bebeğin bedenini kontrol edebilmesi, bedeninin yeterli olgunluğa ulaşmasına ve öğrenmesine bağlıdır. Bebeğin motor gelişim düzeyini çevresel koşullar ve ailedeki ilgide belirleyicidir. Serbest hareket etmesine izin verilen, hareketleri kısıtlanmaya çocuk daha çabuk bedensel olgunluğa ulaşır. Bebeğinizin ilk defa ayakta durması, ilk adımını atması heyecanlandırır sizi. Bebeğiniz yürümeyi öğrenirken dengesini tam olarak sağlayamaz ve sık sık düşer. Ama bu düşmeleri onu yıldıramaz. Çünkü en az sizin kadar heyecanlıdır. İstediği yere özgürce gidebileceğini öğrenmiştir. O yüzden bir an önce yürümeyi öğrenmek için düştüğü yerden kalkar ve tekrar dener. Tabi ki siz bebeğiniz kadar rahat değilsinizdir. Bebeğiniz başıma birşey gelir mi ki diye düşünmez. Ama siz onun güvenliği için yanından ayrılamazsınız. Anneleri en çok yoran süreç bebeğin yeni yürüdüğü dönemlerdir.
Bebeğiniz bebek yürüme kayışı ile artık daha güvende. Bebek yürüme kayışı bebekleri yürümeye alıştırma döneminde ebeveynlerin en büyük yardımcısı olmuştur. Bebeği bacak arasından ve belden kavrayan bu aparat, bebeğinizin sizin gözetiminiz de dengede kalmasını sağlar. Sürekli düşmeyen bebeğinizde kendine güveni artarak yürümeyi daha çabuk öğrenebilir. Bebeğiniz ilk yürüdüğü zamanlarda sürekli elinizden tutmak isteyecektir. Sizde eğilmek zorunda kalarak yürüdüğünüz için beliniz ağrıyabilir. Bebek yürüme kayışının uzun tutacakları sayesinde bebeğiniz özgürce yürürken sizinde beliniz ağrımayacaktır. Bebek yürüme kayışı sayesinde bebeğin ellerinden tutmadığınız için bebeğin omzunun çıkma riski de ortadan kaybolur. Bebeğinizin kolları boşta kaldığı için özgürce dengeli yürümeyi kolayca öğrenir.

Bebeğiniz için her şeyden önce güvenlik. Bebeğinizin düşmeden sağlıklı bir şekilde yürümeyi öğrenmesi bebek yürüme kayışları ile artık mümkün. Bebek yürüme kayışı uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Görmeden karar vermeyin. Bırakın bebeğiniz özgürlüğünün tadını çıkarsın. 

Sevi Bebe Çocuk Güvenlik Kemeri Bordo
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri