Bebek Zıbın

Yeni doğan bebeğin ilk giyeceği kıyafeti zıbındır. Hamileyken bebeğinize yapacağınız alışveriş listesinin başında zıbınlar yer alır. Minik bebeğinizin tenine ilk temas eden ürün giydiği zıbın olacaktır.


Hamileyken en çok dert ettiğiniz konu hamile çantasının içine neler koymalıyım ne zaman hazırlamalıyım gibi sorularınız olacak. Hamile çantasını doğumdan birkaç hafta önce hazırlamanız gerekir. Doğum sürpriz kutusu gibidir. Ne zaman başlayacağı belli olmaz. Doğum çantanızın içinde mutlaka en az 2 tane bebek zıbını bulunmalıdır. Bebek doğar doğmaz hemşire tarafından zıbınlar giydirilir.

Bebek zıbını deyince birçok parça gelebilir aklınıza bebek zıbınları takım halinde birden fazla parça barındırabilirler. Biz burada bebek zıbın takımları içinde en çok kullanılan, olmazsa olmaz olan ve en sık değiştirilen iç zıbınlanlardan bahsetmek istiyoruz.

Bebek iç zıbınlar önü açık, yelek tarzı, bebeğin kafasından geçirmeden giydirebileceğiniz kıyafetlerdir. Bir nevi bebeğin atleti konumundadır. Genellikle uzun kollu olarak tasarlanırlar. Kısa kollu zıbınlarda bulmanız mümkündür.

Yeni doğan bebeklerin ciltlerinin altındaki yağ tabakası henüz tam anlamı ile gelişmediği için vücut ısılarını dengeleyemezler. Anne karnının sıcacık ortamından dünyaya gelen bebek, yeni ortamına uyum sağlama konusunda zorlanır. Vücudu çabuk üşüyüp çabuk sıcaklayabilir. Bu noktada size iş düşer. İlk zamanlar bebeğinizi sıcak tutmak için birkaç kat giydirmeniz gerekir. Bu katların ilki bebek zıbınlarıdır. Genellikle çıtçıt, düğme gibi bebeğin tenine temas ettiğinde onu rahatsız edecek bir detay bulunmaz. Bazı zıbınlar da iple bağlamanız için ayrıntılar tasarlanmıştır. Bebek zıbınları %100 pamuklu kumaştan üretilmiştir. Bebeğinizin hassas ve yumuşak tenine uygun pamuklu kumaşlar bebeğinizin vücudunu sararak ona anne karnının rahatlığını yaşatır. Pamuklu kumaş, yapısı itibarı ile nefes alabilme özelliğine sahiptir. Bebek zıbını sayesinde bebeğinizin cildi nefes alarak cildinde tahriş ve kızarıklık problemleri olmaz. Yeni doğan bebeklerin ciltleri çok hassastır. Alerjilere açıktır. Bebeğinizin tenine temas eden her bir ürünün onunla uyumlu olması elzemdir. Bebeğinize tercih edeceğiniz ürünlerin hipoalerjenik olması Bebeğinizin sağlığına katkı sunar. Bebek zıbınlarının üretiminde kullanılan malzemelerin toksik madde, zararlı kimyasallar ve sentetik boyalar içermemesi gerekir. Organik malzemeler kullanılarak üretilen bebek zıbınlarını bebeğinizin hassas cildine güvenle giydirebilirsiniz.

Bebek zıbınlarını sık sık değiştirmeniz gerekebilir. Yeni doğan bebekler çok sık tuvalet ihtiyaçlarını karşılarlar. Çiş ve kakaları bezinden dışarı çıkararak zıbınını kirletir. O yüzden birkaç tane iç zıbına ihtiyacınız olur. Bebek alışverişi yaparken abartmamak gerekir. Çok fazla alışveriş yaptığınızda aldıklarınızı hiç giymeden bebeğiniz büyüyebilir. Az aldığınızda ise siz sıkıntıya düşersiniz. Her gün çamaşır yıkayıp kurutmak size ekstra iş olur. Birkaç tane yedek iç zıbın ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Yumuşacık, bebeğinizin hassas teni ile uyumlu iç zıbınlar besikte.com da. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri