Bileklik, Atel, Omuzluk, Dirseklik

Her insan hayatının belirli dönemlerinde bazı medikal sağlık ürünlerine ihtiyaç duyabilir. Yaşadıkları olumsuzluklar bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Trafik kazaları, denge kayıpları, düşme problemleri, sporsal faaliyetler vücudunuzdaki bazı bölgelerin hasar almasına sebep olur. Bu hasarlarda ki ağrıları hafifletip, iyileşme oranını artırabilmek için omuzluk, bileklik, dirseklik ve atel gibi medikal ürünlere ihtiyacınız olur. Şimdi birkaç cümle ile bu ürünler hakkında bilgi verelim.


Omuzluk: omuz çıkmalarında, travmalarda, spor aktivitelerinde, bedensel çalışma koşullarını destekleyici olarak kullanılan, elastik yapıdaki medikal ürünlerdir. Omuzluk elastik yapısı ile zarar gören dokulara kompresyon yaparak kasları güçlendirir. Omuzun dönme ve açılma hareketini kısıtlayarak kırık ve çıkışların daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Omuzluk hangi durumlarda kullanılır?

Omuz kemikleri kurullarında, omuz kireçlenmesinde, omuza sıcak kompres uygulaması yapmak için, omuz implant ve protez uygulamaları sonrasında omuzluk kullanımı faydalı olur.

Omuzluk üretiminde kullanılan malzemelerin elastiki ve cırtlı özelliği kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca röntgen çekiminde omuzluğu çıkarmadan film çekilebiliyor olmakta oldukça önemlidir.

Omuzluk farklı bedenlerde üretilmişlerdir. Omuz kalınlığında göre ürün tercihi yapılması gerekir. Ürün omuza tam ve güvenli bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Omuzluk cırtlı bantları sayesinde omuza sabitlenerek daha rahat kullanım sağlanır.

Omuzluğu satın alırken mutlaka bedenine uygun ürünü tercih etmelisiniz. Omuzluklar kişiye özeldir. Omuz bölgesini dinlendirmek ve havalandırma için 4 saatte bir değiştirmelisiniz. Ürünü ılık su ile elde beyaz sabunla yıkayarak temizlemelisiniz.

Bileklik atel : El bileği ve eli etkileyen çeşitli sağlık sorunlarında medikal bileklik veya atel kullanmak gerekebilir. Romatizmal hastalıklar, sinir sıkışması, tendon yaralanmaları, el bileği zedelenmelerinde bileklik kullanımı rahatlatıcı etki oluşturur. El bileğinde ve parmaklarında ağrıları olan kişilerde bileklik kullanımı eklemlerin doğru şekilde tutulmasını sağlayarak ağrıların hafifletilmesine yardımcı olur.

Bileklik kullanırken dikkat edilecek hususlar?

El bilekliğini tüm gün boyunca takmak sıkıntı verebilir. Belirli aralıklarla çıkararak eşinizi dinlendirmelisiniz. Bilekliği kullanırken cildinizin tahriş olmaması için kontrol etmeniz gerekir. Sürtünme ve bileğe tam oturmaması durumunda tahriş oluşabilir. Parmaklarda uyuşma oluşursa kullanımı sonlandırmanız gerekir. Bilekliği temizliğini kullanım talimatını okuyarak gerekli koşulları sağlayıp yapabilirsiniz.

Dirseklik eklem içi sıvı artışında, direğin ağrılı durumlarında, travma sonrası iritasyon için kullanımı için tasarlanmıştır. Esnek yapısı sayesinde kullanımı kolaydır. Hava geçirgenliğine sahip olması cildin nefes almasını sağlayarak kızarıklık ve tahriş olmaz. Dirseklikler farklı bedenlerde üretilir. Kendi dirseğinizde ölçümünü yaparak bedeninizi belirleyebilirsiniz. S(22-24cm), M(24-26),L(26-28), XL(28-30),XXL(30-32Cm) 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri