Bit ve Sirke Yok Edici Ürünler


Bit insanların saç derilerinde yaşayan ve kan emerek beslenen böcek türüdür. Genellikle ilkokul çağındaki çocukların birbirine temasları ile çoğalarak ebeveynlerin korkulu rüyası haline gelir.

 

Bit, asalak bir canlıdır. Yaşaması için başka bir canlıya ihtiyaç duyar. İnsan vücudunda 30 güne kadar yaşayabilir. Saç diplerinin kaşınmasına sebep olarak rahatsızlık verir. Bit böceği saç diplerine yumurtlayarak sirkelerin oluşmasına neden olur. Saç diplerinde beyaz beyaz görünen sirkeler kötü bir görüntüye sebep olur. Ve temizlenmezse sirkeler bite dönüşerek sıkıntı vermeye devam eder. Ayrıca yakın temasla hatta yan yana durmakla bile başkasına geçerek saçlarda çoğalabilir. Bu yüzden bit ve sirke oluşumu görülür görülmez önlem alınmalıdır.

 

Saçta bit olduğu nasıl anlaşılır?

 

Saç derisinde kaşıntı

Saçta bir şey yürüdüğü hissi

Saç derisinde kızarıklık

Gözle bit ve sirkenin görülmesi

 

Bit ve sirke probleminden nasıl kurtulunur?

 

Bit ve sirke oluşumu farkedilir edilmez hemen uygun bir bit şampuanı ve spreyi alınarak saçların temizlenmesi sağlanmalıdır. Bit şampuan ve spreylerinin içerisindeki dimetikon aktif maddesi bitin çevresini tamamıyla sararak solunum ve boşaltım deliklerini tıkar ve bitlerin beslenmesini engelleyerek açlıktan ölmelerine sebep olur.

 

Bit şampuan ve spreylerini kullandıktan sonra ikinci aşama evde genel temizlik yapmaktır. Evdeki tüm elbise, çamaşır, yatak yorgan yastık nevresim ne varsa hepsi en az 60 derecede yıkanarak temizlenmelidir. 60 derecede yıkayamayacağınız çamaşırları plastik bir torbada 14 gün boyunca ağzı kapalı şekilde bekleterek bitlerin ölmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın tek bir bit kalsa yeniden çoğalabilir.

 

Bit en fazla okul, kreş ve parklarda çocuklara geçer. Çocuklarınızın bitten korunması için bit kovucu rozet ve bit tokası kullanabilirsiniz. Bu ürünler tamamen bitkisel içeriklidir. Canlılar için hiç bir zararlı madde içermezler. Paketini açtıktan sonra altı ay boyunca aktif kullanabilirsiniz.

 

Hem şık hem de kullanımı kolay ürünlerle bit ve sirke korkusuna son.

BAYBİT Bit Spreyi 100 ml
BAYBİT Bit Spreyi 100 ml

29,00 ₺  13,05 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri