Boğaz Pastilleri

Pastil nedir?

Boğaz pastili, yutkunmayı kolaylaştırmak ve boğaz ağrısını hafifletmek için ağızda emilerek tüketilen tabletlerdir. Pastilin geçmişi milattan önceki yıllara dayanır. Mısırlılar milattan önceki yıllarda pastili bularak boğaz ağrılarını tedavi etmişlerdir. Pastil, ağızda eriyen tablet anlamına gelir.


Boğaz pastili ne zaman kullanılır?

• Boğaz ağrısı
• Ses kısıklığı
• Boğaz şişkinliği
• Öksürük
• Nefes darlığı gibi rahatsızlıkların sıkıntılarını hafifletmek için boğaz pastilleri kullanılır. Boğaz pastilinin içerisindeki ağrı kesici özellik ağrılarınızı rahatlamasına yardımcı olur. Şekere benzemesi ve tadının güzel olması dolayısıyla kolaylıkla kullanılabilir. Neredeyse herkesin evinde veya çantasında bulunan ilaçlar arasındadır.

Boğaz pastili in faydaları nelerdir?

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte soğuk algınlığı ve grip şikayetlerinde artma yaşanır. Acil servislere gelen vakaların büyük kısmı bu şikayetlerdendir. Grip ve soğuk algınlığı, halsizlik ,yorgunluk,öksürük ve boğaz ağrısı sorunlarında beraberinde getirir. Boğaz pastilleri ilaç gibi vücuda zarar vermediği için daha güvenli olarak kullanılır. Şikayetlerinizi hafiflemesine ve gününüzü daha kolay geçirmenize yardımcı olur. Mentollü özelliği sayesinde nefesinizi tazeler ve rahat nefes almanızı sağlar.

Boğaz pastili emilerek tüketilir ve tükürük bezlerinin çalıştırarak yutkunmayı kolaylaştırır.

Boğaz ağrısını hafifletir.

Öksürüğe iyi gelir.

Ferahlık hissi verir.

Hastalık belirtilerini hafifleterek ilaç kullanmadan iyileşmenize yardımcı olur.

Boğaz pastili kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Boğaz pastilini hastalık belirtisi başladığında alırsanız daha çabuk toparlanmanıza yardımcı olur. Pastil şekere benzer ve hızlı rahatlık verir. Ancak bunlarında hafif de olsa ilaç oldukları unutulmamalıdır. Bu yüzden pastil kullanırken ardarda 5 günden fazla kullanımı tavsiye edilmez. Pastil kullanırken kullanım bilgisini mutlaka okumalısınız ve önerilen günlük doz miktarını aşmamalısınız. Pastili kullanırken mümkün olduğunca ağzınızda çok uzun süre tutmanız daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Boğaz pastili özellikleri nelerdir?

Bazı boğaz pastilleri içerisinde ağrı kesici maddeler vardır. Pastilleri içerisine nefes açıcı aromalar, limon, nane, mentol, c vitamini, zencefil gibi maddeler eklenir. Şeker hastalarının kullanabileceği pastilleri şekersiz olarak üretilir. Pastillerde kullanılan maddelerin ortak özelliği antiseptik olmalarıdır.

Kış aylarında soğuk algınlığı şikayetlerinize en doğal çözüm boğaz pastilleridir. Hastalığı kolay atlatabilmek için sitemizde bulunan boğaz pastil çeşitlerinden size uygun olanı seçerek temin edebilirsiniz. 

Mothersmart Folicamin Pastil 12 Tablet
Mothersmart Folicamin Pastil 12 Tablet
Folik Asit İçeren Pastil

24,90 ₺  16,90 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri