Boyunluk , Tabanlık , Minder

Boyunluk nedir ve ne işe yarar? 

İnsan boynu omurilik, omurilikten çıkan sinirler, bu bölgeden geçen atardamarlar gibi çok önemli vücut yapılarını taşıyan baş için destek görevi gören omurganın en hareketli bölümüdür. Bu hareketli bölüm zedelenme ve darbelere de aynı zamanda açıktır. Birçok kol, omuz ve baş ağrısının altında boyun sorunları yatabilir.

Boyunluk bir boyun korsesidir. Süngerden oluşan boyunluklar basit ağrıların hafifletilmesi ve boynu dinlendirmek için kullanılır. Daha sert malzemeden yapılan boyunluklar boynun sağa sola öne ve arkaya dönmesine izin vermez.


Hangi durumlarda boyunluk kullanılır?

Boyun fıtığı
Kas incinmeleri
Boyun kireçlenmesi
Kas spazmı
Trafik kazaları veya düşmelerden kaynaklı travmalar
Aşırı ve dikkatsiz hareketler sonrası oluşabilecek ağrılar
Ameliyat sonrası tedaviyi desteklemek için boyunluk kullanılması tavsiye edilir. Bu tür sıkıntıların arkasından boyunluk kullanılarak boyun koruma altına alınır.

Boyunluk kullanırken ve satın alacağınız boyunluğun boynun anatomik yapısına uygun olmasına özen göstermeniz gerekir. Boyunlukların asıl amacı hareket kabiliyetini kısıtlamaktır. Aldığınız boyunluğun boyun omurlarının hareket kabiliyetini kısıtladığından emin olmanız gerekir. Boyunluğun uzun süre kullanımında bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi boynunuzun tahriş olmasıdır. Böyle bir sorun yaşamamak için boyunluğun içine pamuklu bez veya tülbent koyarak tahrişleri önleyebilirsiniz. Boyunluğunuzu doktorunuzun tavsiye ettiği süre ölçüsünde kullanmanız gerekir. Çok uzun süre boyunluk kullanımı boyunda bazı hasarlara da sebebiyet verebilir.

Boyunluklar boynunuzda oluşan ağrıların hafiflemesine yardımcı olurken aynı zamanda da boynunuzu sıcak tutar.

Tabanlık nedir ve ne işe yarar?

Tabanlık ayakkabıların içine ek olarak konulabilen ayağın konforunu ve rahatlığını sağlayan ürünlerdir. Farklı farklı malzemelerden üretilen tabanlıkların ortopedik olanları ve normal olanları mevcuttur.

Ömrümüzün yarıdan fazlasını ayakta geçiririz. Ayaklarımıza çoğunlukla vücudumuzun yüküne maruz bırakarak yorarız. Tabanlıklar ayakların maruz kaldığı yükü hafifleterek ayaklarınızın aşırı yorulmasını engeller. Ayak sağlığını korumak oldukça önemlidir. Vücudumuzun bütün yükünü taşıyan ayaklarımız güzel bir bakımı hak ediyorlar. Doğru tabanlık seçimi yapılarak ayak sorunlarının oluşmasının önüne geçilmiş olur. Tabanlıklar vücut ağırlığının ayak üzerinde eşit bir şekilde dağılmasını sağlayarak gün içinde ayaklarınıza fazla yük binmesine engeller. Doğru tabanlık seçimi ile ayak bacak ve diz ağrılarının önlenmesinde yardımcı olursunuz. Günün çoğunu dışarıda geçiren kişilerin ayakları sürekli ayakkabının içinde kaldığı için ayakların konforu ve sağlığı oldukça önemlidir. tabanlıklar ayak yapısını koruyup düzelttiği gibi gün boyu rahatlık sağlar.

Tabanlıklar ne işe yarar?

Tabanlık ayakkabının konforunu artırır.
• Ayakkabı kaynaklı ayak ağrılarının azaltır.
• Ayakkabıdan daha güzel verim almanızı sağlar.
• Ayak sağlığını korur.
• Eklemlerde binen yükü hafifletir.
• Ayak yorgunluğunu azaltır.

Kimler tabanlık kullanmalıdır?

Gün içinde ayakkabı giyen herkes tabanlık kullanmalıdır. Günlük yürüyüşlerde, spor aktivitelerinde tabanlıklar ayaklarınızın daha rahat etmesini sağlar. Her ayakkabıya uyan tabanlık modelleri ile ayakkabı giymek daha keyifli hale gelecektir.

Tabanlık çeşitleri nelerdir?

Silikon jel tabanlıklar sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Silikon ve jel tabanlıklar antibakteriyel özelliği ile ayakta mantar oluşumunun önüne geçer. Silikon tabanlıklar ayağın büyük bölümünü sararak ayağa yumuşak bir dokunuş verir. Darbe ve vurmalar karşı ayağı korur. Silikon tabanlıklar bütün ayakkabılarınıza uyumludur. Ayak numaranıza göre keserek ayarlayabilirsiniz. Silikon tabanlıklar uzun yürüyüşler ve ayakta kalma durumunda ayağınızın daha rahat etmesini sağlar. Vücut ağırlığını ayağa eşit şekilde dağıtır. Ayak ağrılarını hafifletir. Özellikle topuk dikeni olan kişilerde ciddi rahatlama sağlar.

Kauçuk tabanlıklar, sıklıkla tercih edilen modellerdir. Kauçuk bazı tropikal bitkilerin öz suyundan veya petrol ve doğal gazdan ial edilen Esnek, doğal bir maddedir. Bazı kimselerde alerji problemlerine sebep olabilir. Alerjisi olan kişiler dikkatli kullanmalılardır.

Ortopedik tabanlıklar çoğunlukla ayağında sorun olan kişilere doktorun tavsiye ettiği ayak yapılarına uygun tabanlıklardır. Herkesin ayak yapısı farklı olduğu için kişiye özel üretilir.

Hafızalı köpük tabanlıklar, ayağın şeklini alarak vücut ağırlığını ayağa eşit dağıtır. Ayaklarınız gereğinden fazla yorulmaz.

Bebek oturma minderi

Bebeğinin biraz büyüyüp hareketlenmeye başladığında kendi başına oturabilecektir. Ancak dengesini tam olarak sağlayamayacağı için öne arkaya ve geriye düşme riski olacaktır. Bebek oturma minderi bebeğinizi yanlardan ne arkasından destekleyerek bebeğinizin rahat oturmasını sağlayacaktır. Bebeğiniz dengesini sağlayacak büyüklüğü eriştiğinde kendisine ait bir minderinin olması ayrıca hoşuna gidecektir. Bebek oturma minderi terletmeyen dolgu özelliğine sahiptir. Bebeğinizin oturmaya alışmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bebek oturma minderinin üretiminde kullanılan malzemeler Bebeğinizin sağlığına zarar verecek maddelerden üretilmez. Bu yüzden bebeğinize güvenle kullanabilirsiniz. 

Kargo Bedava
Sevi Bebe Bebek Oturma Minderi - Ekru
Kargo Bedava
Sevi Bebe Bebek Oturma Minderi - Gri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri